50 Backstroke Women - Final A (Thursday 20 July 2017 - 18h10) | ||||||||||
1. | URBANIAK Anastasia | 2000 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:31.13 | 1124 pts | ||||
2. | CONRAD Luana | 1998 | FRA | SN HAGUENAU | 00:31.16 | 1123 pts | ||||
3. | PAILHOUS Maelyss | 2001 | FRA | GRAND RODEZ NATATION | 00:31.29 | 1116 pts | ||||
4. | DOCHE Clara | 2002 | FRA | STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT | 00:31.33 | 1113 pts | ||||
5. | BELLON Louisa | 2000 | FRA | LES DAUPHINS DU MOULE | 00:31.54 | 1102 pts | ||||
6. | BOUTOUIL Yasmeen | 1998 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:31.99 | 1078 pts | ||||
7. | BARBOUCH Inès | 2001 | FRA | U.S CRETEIL NATATION | 00:32.04 | 1075 pts | ||||
8. | VINCENT Manon | 2000 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:32.43 | 1054 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B (Thursday 20 July 2017 - 18h08) | ||||||||||
1. | CHATEL Laurine | 2000 | FRA | EP MANOSQUE | 00:31.77 | 1089 pts | ||||
2. | ROY Cécile | 2000 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:31.92 | 1081 pts | ||||
3. | BOBERIETHER Louise | 2002 | FRA | STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT | 00:32.02 | 1076 pts | ||||
4. | FIGUEIREDO Mariana | 2000 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:32.08 | 1073 pts | ||||
5. | LAITHIER Eva | 2001 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | 00:32.23 | 1065 pts | ||||
6. | CASBAS Charlotte | 2001 | FRA | CERGY PONTOISE NATATION | 00:32.28 | 1062 pts | ||||
7. | FERGUENE Ines | 2001 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:32.54 | 1048 pts | ||||
8. | KOENIG Laura | 2000 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:32.66 | 1042 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final C Filles 15 ans et moins : 15 ans et moins (Thursday 20 July 2017 - 18h05) | ||||||||||
1. | DARS Tessa | 2003 | FRA | AS LA TESTE | 00:32.41 | 1055 pts | ||||
2. | BELBACHIR Aliya | 2002 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:32.55 | 1048 pts | ||||
3. | GEORGE Isis | 2003 | FRA | DAUPHINS ST-PIERRE-DU-MONT | 00:32.61 | 1044 pts | ||||
4. | CLERC Enola | 2003 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:33.24 | 1011 pts | ||||
5. | PICARD Lorine | 2002 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:33.49 | 998 pts | ||||
6. | ROCHAIS Albane | 2002 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:33.60 | 993 pts | ||||
7. | AUBRY Elisa | 2002 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:33.79 | 983 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Thursday 20 July 2017 - 09h39) | ||||||||||
1. | URBANIAK Anastasia | 2000 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:31.07 | 1128 pts | QFA | |||
2. | PAILHOUS Maelyss | 2001 | FRA | GRAND RODEZ NATATION | 00:31.39 | 1110 pts | QFA | |||
3. | CONRAD Luana | 1998 | FRA | SN HAGUENAU | 00:31.42 | 1109 pts | QFA | |||
4. | DOCHE Clara | 2002 | FRA | STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT | 00:31.71 | 1093 pts | QFA | |||
5. | BELLON Louisa | 2000 | FRA | LES DAUPHINS DU MOULE | 00:31.76 | 1090 pts | QFA | |||
6. | BOUTOUIL Yasmeen | 1998 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:31.87 | 1084 pts | QFA | |||
7. | BARBOUCH Inès | 2001 | FRA | U.S CRETEIL NATATION | 00:32.14 | 1070 pts | QFA | |||
8. | VINCENT Manon | 2000 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:32.15 | 1069 pts | QFA | |||
9. | CHATEL Laurine | 2000 | FRA | EP MANOSQUE | 00:32.17 | 1068 pts | QFB | |||
9. | BOBERIETHER Louise | 2002 | FRA | STADE ST-LAURENT-DU-VAR NAT | 00:32.17 | 1068 pts | QFB | |||
11. | FIGUEIREDO Mariana | 2000 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:32.20 | 1066 pts | QFB | |||
12. | CASBAS Charlotte | 2001 | FRA | CERGY PONTOISE NATATION | 00:32.38 | 1057 pts | QFB | |||
13. | LAITHIER Eva | 2001 | FRA | BLANC-MESNIL S.N | 00:32.43 | 1054 pts | QFB | |||
14. | ROY Cécile | 2000 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:32.65 | 1042 pts | QFB | |||
15. | KOENIG Laura | 2000 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:32.69 | 1040 pts | QFB | |||
16. | FERGUENE Ines | 2001 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:32.70 | 1040 pts | QFB | |||
17. | DARS Tessa | 2003 | FRA | AS LA TESTE | 00:32.74 | 1038 pts | QFC | |||
18. | BELBACHIR Aliya | 2002 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:32.75 | 1037 pts | QFC | |||
19. | CESAR Justine | 2001 | FRA | MARSOUINS HÉROUVILLE | 00:32.81 | 1034 pts | ||||
20. | RABAGLIA Noémie | 2001 | FRA | CN LUNEL | 00:32.92 | 1028 pts | ||||
21. | CASTEL Ainhoa | 2001 | FRA | UNION ST-BRUNO BORDEAUX | 00:33.00 | 1024 pts | ||||
22. | VAIDIE Jade | 2001 | FRA | ANGERS NATATION | 00:33.12 | 1018 pts | ||||
23. | GEORGE Isis | 2003 | FRA | DAUPHINS ST-PIERRE-DU-MONT | 00:33.23 | 1012 pts | QFC | |||
24. | ROMEU Mathilde | 1998 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:33.31 | 1008 pts | ||||
25. | PETEYTAS Emilie | 2000 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE BRIVE | 00:33.37 | 1005 pts | ||||
26. | CLERC Enola | 2003 | FRA | CANARDS ROCHELAIS | 00:33.45 | 1000 pts | QFC | |||
27. | ROCHAIS Albane | 2002 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:33.68 | 988 pts | QFC | |||
28. | MHUN Lena | 2001 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:33.69 | 988 pts | ||||
29. | AUDOUY Laura | 2001 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:33.76 | 984 pts | ||||
30. | AUBRY Elisa | 2002 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:34.02 | 971 pts | QFC | |||
31. | PICARD Lorine | 2002 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:34.04 | 970 pts | QFC |