50 Breaststroke Men - Final A Juniors et + : 15 ans et plus (Saturday 26 January 2019 - 20h28) | ||||||||||
1. | PALFRAY Léo | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:30.07 | 0.00 | 1142 pts | |||
2. | COLLE Théophile | 2002 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:31.25 | 0.00 | 1080 pts | |||
3. | THEURILLAT Benjamin | 2000 | SUI | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:32.12 | 0.00 | 1035 pts | |||
4. | DAGON Maël | 1994 | SUI | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:32.52 | 0.00 | 1015 pts | |||
5. | REVEILLARD Bastien | 2000 | SUI | MONTREUX NATATION | 00:32.97 | 0.00 | 993 pts | |||
6. | GIRARDET Samy | 2001 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:33.03 | 0.00 | 990 pts | |||
7. | BAGUE Enzo | 2001 | FRA | CN PONTARLIER | 00:33.49 | 0.00 | 967 pts | |||
8. | NIEDERLAENDER Nathan | 2002 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:33.65 | 0.00 | 959 pts | |||
50 Breaststroke Men - Final B Juniors et + : 15 ans et plus (Saturday 26 January 2019 - 20h51) | ||||||||||
--- | BRUZZO Maxime | 2003 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | DEL |
--- | ||||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / DIJON | ||||||||||
--- | MILA Hugo | 2002 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | DEL |
--- | ||||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / DIJON | ||||||||||
--- | STUDER Thomas | 2003 | FRA | THANN OLYMPIC N | DEL |
--- | ||||
--- | MELLY Julien | 2000 | SUI | MONTREUX NATATION | DEL |
--- | ||||
--- | GISSINGER Charles | 2003 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | DEL |
--- | ||||
--- | SCHMITT Hugo | 2003 | SUI | RED-FISCH NEUCHATEL | DEL |
--- | ||||
--- | RINALDI Federico | 2003 | SUI | ISCRIZIONI FEDERAZIONE TICINESE NUOTO | DEL |
--- | ||||
--- | GILBERT Florian | 2004 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | DEL |
--- | ||||
50 Breaststroke Men - Final C Jeunes : 12-14 ans (Saturday 26 January 2019 - 20h23) | ||||||||||
1. | LOMBARDO Adrien | 2005 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:36.63 | 0.00 | 820 pts | |||
2. | GREUSARD Nathan | 2005 | FRA | CN PONTARLIER | 00:38.41 | 0.00 | 741 pts | |||
3. | FADDA SAUVAGEOT Roméo-César | 2007 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:41.72 | 0.00 | 606 pts | |||
4. | MIGNOT Basile | 2005 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:42.52 | 0.00 | 576 pts | |||
5. | GRANDJEAN Oscar | 2007 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:46.96 | 0.00 | 420 pts | |||
6. | LOCATELLI Lucas | 2006 | FRA | CN PONTARLIER | 00:47.45 | 0.00 | 405 pts | |||
--- | BURVILLE Thomas | 2007 | FRA | CN PONTARLIER | DNS |
--- | ||||
50 Breaststroke Men - Prelims (Saturday 26 January 2019 - 11h50) | ||||||||||
1. | PALFRAY Léo | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:30.33 | 1128 pts | QFA | |||
2. | COLLE Théophile | 2002 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:31.26 | 1079 pts | QFA | |||
3. | DAGON Maël | 1994 | SUI | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:32.46 | 1018 pts | QFA | |||
4. | THEURILLAT Benjamin | 2000 | SUI | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:32.50 | 1016 pts | QFA | |||
5. | REVEILLARD Bastien | 2000 | SUI | MONTREUX NATATION | 00:33.09 | 987 pts | QFA | |||
6. | GIRARDET Samy | 2001 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:33.17 | 983 pts | QFA | |||
7. | BAGUE Enzo | 2001 | FRA | CN PONTARLIER | 00:33.43 | 970 pts | QFA | |||
8. | NIEDERLAENDER Nathan | 2002 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:33.52 | 966 pts | QFA | |||
9. | BRUZZO Maxime | 2003 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:33.58 | 963 pts | QFB | |||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / DIJON | ||||||||||
10. | MILA Hugo | 2002 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:33.75 | 955 pts | QFB | |||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / DIJON | ||||||||||
11. | STUDER Thomas | 2003 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:33.77 | 954 pts | QFB | |||
12. | MELLY Julien | 2000 | SUI | MONTREUX NATATION | 00:33.90 | 947 pts | QFB | |||
13. | GISSINGER Charles | 2003 | FRA | ESPÉRANCE LONS-LE-SAUNIER | 00:33.98 | 943 pts | QFB | |||
14. | UMBDENSTOCK Nicolas | 2003 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:34.33 | 927 pts | QFB | |||
15. | SCHMITT Hugo | 2003 | SUI | RED-FISCH NEUCHATEL | 00:34.34 | 926 pts | QFB | |||
16. | RINALDI Federico | 2003 | SUI | ISCRIZIONI FEDERAZIONE TICINESE NUOTO | 00:34.36 | 925 pts | QFB | |||
17. | GILBERT Florian | 2004 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:35.03 | 893 pts | ||||
18. | ANDRE Jules | 2004 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:35.10 | 890 pts | ||||
19. | LEHMANN Lucas | 2003 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:35.20 | 885 pts | ||||
20. | LEVILLAIN Mathias | 2003 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:35.22 | 884 pts | ||||
21. | ROCHAT Jean-François | 1991 | SUI | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:35.42 | 875 pts | ||||
22. | OPANKOVIC Emin | 2001 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:35.73 | 861 pts | ||||
23. | TONGUET Phily | 2003 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:35.82 | 857 pts | ||||
24. | RAPEBACH Thomas | 1999 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:36.01 | 848 pts | ||||
25. | SIRUGUET Ghislain | 2003 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:36.02 | 847 pts | ||||
26. | COLLOMBET Evan | 2002 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:36.10 | 844 pts | ||||
27. | MALO Aurélien | 2004 | FRA | CN EPINAL | 00:36.22 | 838 pts | ||||
28. | ESSA Alexis | 2002 | FRA | CN BEAUNE | 00:36.40 | 830 pts | ||||
29. | AUDOUY Paul | 2003 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:36.47 | 827 pts | ||||
30. | PUYRAIMOND Marceau | 2003 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:37.11 | 798 pts | ||||
31. | LOMBARDO Adrien | 2005 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:37.20 | 794 pts | QFC | |||
32. | GREUSARD Nathan | 2005 | FRA | CN PONTARLIER | 00:39.03 | 715 pts | QFC | |||
33. | PETITE Yanis | 2004 | FRA | CN PONTARLIER | 00:39.04 | 715 pts | ||||
34. | NOURRY Maho | 2003 | FRA | CN EPINAL | 00:39.40 | 700 pts | ||||
35. | BELLION EDESE Loïc | 2002 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:39.46 | 697 pts | ||||
36. | MULLER Guillaume | 2004 | FRA | CN OSTWALD | 00:39.59 | 692 pts | ||||
37. | MONNET Paul | 2004 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:40.65 | 649 pts | ||||
38. | FADDA SAUVAGEOT Roméo-César | 2007 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:42.54 | 575 pts | QFC | |||
39. | MIGNOT Basile | 2005 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:43.13 | 553 pts | QFC | |||
40. | MARGUIER Charles | 2004 | FRA | CN PONTARLIER | 00:43.63 | 535 pts | ||||
41. | ALEYA Sami | 2004 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:46.59 | 432 pts | ||||
42. | UMBDENSTOCK Mathieu | 2006 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:47.12 | 415 pts | QFC | |||
43. | KEHRWILLER Antoine | 2005 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:48.11 | 384 pts | QFC | |||
44. | LOCATELLI Lucas | 2006 | FRA | CN PONTARLIER | 00:48.23 | 380 pts | QFC | |||
45. | GRANDJEAN Oscar | 2007 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:48.30 | 378 pts | QFC | |||
46. | BURVILLE Thomas | 2007 | FRA | CN PONTARLIER | 01:18.90 | 1 pts | ||||
--- | HALLUIN Ilan | 2004 | FRA | CN HAUT-JURA | DNS dec |
--- | ||||
--- | DRAGON Mael | 1994 | SUI | RED-FISCH NEUCHATEL | DNS dec |
--- | ||||
--- | RUGGIERO Zeno | 2002 | SUI | ISCRIZIONI FEDERAZIONE TICINESE NUOTO | DNS dec |
--- | ||||
--- | MARCONE Valerio | 2001 | SUI | RED-FISCH NEUCHATEL | DNS |
--- |