50 Breaststroke Women - Final A (Sunday 24 February 2019 - 15h52) | ||||||||||
1. | LINDAUER Emma | 2003 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:34.54 | 1122 pts | ||||
2. | GIRARDET Lilou | 2004 | FRA | MULHOUSE ON | 00:34.99 | 1098 pts | ||||
3. | RUF Marlene | 2004 | GER | SV OTTOBRUNN 1970 E.V. | 00:35.14 | 1091 pts | ||||
4. | ARNOLD Samira | 2002 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:35.42 | 1076 pts | ||||
5. | KELLER Léa | 2003 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:36.14 | 1039 pts | ||||
CAF - GRAND-EST / OBERNAI | ||||||||||
6. | KENNEL Lea | 2005 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:36.63 | 1014 pts | ||||
7. | MALET Agathe | 2005 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:36.91 | 1000 pts | ||||
8. | BOHLER Rina | 2003 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:37.05 | 993 pts | ||||
CAF - GRAND-EST / OBERNAI | ||||||||||
50 Breaststroke Women - Final B Juniors : 14-17 ans (Sunday 24 February 2019 - 15h50) | ||||||||||
1. | LIESCH Sarina | 2003 | SUI | SCHWIMMCLUB LIESTAL | 00:37.14 | 988 pts | ||||
2. | LINDAUER Clémence | 2002 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:37.50 | 971 pts | ||||
3. | BURKOLTER Caecilie | 2004 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:38.12 | 940 pts | ||||
4. | SFILIGOI Jeanne | 2003 | FRA | TROYES ON | 00:38.15 | 939 pts | ||||
5. | DOMINIQUE Sarah | 2004 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:38.46 | 924 pts | ||||
6. | MORGENROTH Zoé | 2005 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:38.51 | 921 pts | ||||
7. | GLESSER Capucine | 2004 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:38.74 | 910 pts | ||||
8. | KELLER Nina | 2005 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:38.76 | 909 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final C Jeunes : 11-13 ans (Sunday 24 February 2019 - 15h49) | ||||||||||
1. | LIESCH Fiona | 2006 | SUI | SCHWIMMCLUB LIESTAL | 00:38.15 | 939 pts | ||||
2. | PICARD Justine | 2006 | FRA | SC THIONVILLE | 00:39.17 | 890 pts | ||||
3. | HANRIOT COLIN Chloé | 2006 | FRA | CN ILE DU RHIN | 00:39.71 | 864 pts | ||||
4. | BERGERON Juliette | 2007 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:40.23 | 840 pts | ||||
5. | HATTENVILLE Nell | 2006 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:42.25 | 750 pts | ||||
6. | HAN Mengjia | 2007 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:42.40 | 744 pts | ||||
7. | EGGEN Alena | 2007 | SUI | RED-FISH NEUCHÂTEL | 00:43.21 | 709 pts | ||||
--- | BURTSCHER Anna | 2007 | GER | SG LIECHTENSTEIN | DNS |
--- | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Friday 22 February 2019 - 16h21) | ||||||||||
1. | LINDAUER Emma | 2003 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:34.65 | 1116 pts | QFA | |||
2. | RUF Marlene | 2004 | GER | SV OTTOBRUNN 1970 E.V. | 00:35.21 | 1087 pts | QFA | |||
3. | ARNOLD Samira | 2002 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:35.23 | 1086 pts | QFA | |||
4. | GIRARDET Lilou | 2004 | FRA | MULHOUSE ON | 00:35.42 | 1076 pts | QFA | |||
5. | KELLER Léa | 2003 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:35.57 | 1068 pts | QFA | |||
CAF - GRAND-EST / OBERNAI | ||||||||||
6. | STUDER Camille | 2000 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:36.03 | 1045 pts | QFA | |||
7. | BOHLER Rina | 2003 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:36.07 | 1042 pts | QFA | |||
CAF - GRAND-EST / OBERNAI | ||||||||||
8. | MALET Agathe | 2005 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:36.20 | 1036 pts | QFA | |||
9. | KENNEL Lea | 2005 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:36.64 | 1013 pts | QFB | |||
10. | LIESCH Sarina | 2003 | SUI | SCHWIMMCLUB LIESTAL | 00:36.90 | 1000 pts | QFB | |||
11. | LINDAUER Clémence | 2002 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:37.34 | 978 pts | QFB | |||
12. | KELLER Kim | 2001 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:37.45 | 973 pts | ||||
13. | DOMINIQUE Sarah | 2004 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:37.68 | 962 pts | QFB | |||
13. | SFILIGOI Jeanne | 2003 | FRA | TROYES ON | 00:37.68 | 962 pts | QFB | |||
15. | MICHAUT Elysa | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:37.97 | 947 pts | QFB | |||
16. | MORGENROTH Zoé | 2005 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:38.09 | 942 pts | QFB | |||
17. | BURKOLTER Caecilie | 2004 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:38.26 | 933 pts | QFB | |||
18. | HERLE Livia | 1996 | SUI | SG LIECHTENSTEIN | 00:39.03 | 896 pts | ||||
19. | LIESCH Fiona | 2006 | SUI | SCHWIMMCLUB LIESTAL | 00:39.39 | 879 pts | QFC | |||
20. | KELLER Nina | 2005 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:39.40 | 879 pts | ||||
21. | GLESSER Capucine | 2004 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:39.54 | 872 pts | ||||
22. | NGO Amelie | 2005 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:39.55 | 872 pts | ||||
23. | THEILMANN Oria | 2004 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:39.57 | 871 pts | ||||
24. | LOMBARDO Chloé | 2008 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:39.97 | 852 pts | QFC | |||
25. | BURTSCHER Anna | 2007 | GER | SG LIECHTENSTEIN | 00:40.04 | 849 pts | QFC | |||
26. | PERRENOUD Lucie | 2001 | SUI | SPORTING BULLE NATATION | 00:40.07 | 848 pts | ||||
27. | GÜNAY Basak-Kevser | 2002 | TUR | SC SÉLESTAT | 00:40.11 | 846 pts | ||||
28. | PICARD Justine | 2006 | FRA | SC THIONVILLE | 00:40.15 | 844 pts | QFC | |||
29. | BERGERON Juliette | 2007 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:40.18 | 843 pts | QFC | |||
30. | DREYER Tilly | 2004 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:41.01 | 805 pts | ||||
31. | HATTENVILLE Nell | 2006 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:41.46 | 785 pts | QFC | |||
32. | HANRIOT COLIN Chloé | 2006 | FRA | CN ILE DU RHIN | 00:41.47 | 784 pts | QFC | |||
33. | MAUGOUST Cléo | 2002 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:41.74 | 772 pts | ||||
34. | LAHANQUE Manon | 2005 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:41.81 | 769 pts | ||||
35. | EGGEN Alena | 2007 | SUI | RED-FISH NEUCHÂTEL | 00:42.10 | 757 pts | QFC | |||
36. | PERRIN Charlotte | 2002 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:42.17 | 754 pts | ||||
37. | HAN Mengjia | 2007 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:42.31 | 747 pts | ||||
38. | SCHILLINGER Clara | 2005 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:42.34 | 746 pts | ||||
39. | RABIA Aya-Maria | 2006 | FRA | CN PONTARLIER | 00:42.65 | 733 pts | ||||
40. | FREY Fiona | 2000 | SUI | SC ALLSCHWILL | 00:42.93 | 721 pts | ||||
41. | HAMEL Celina | 2008 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:43.02 | 717 pts | ||||
42. | GOBILLOT Elisa | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:43.10 | 714 pts | ||||
43. | ALJIMOVIC Samina | 2007 | LIE | SG LIECHTENSTEIN | 00:43.70 | 688 pts | ||||
44. | CARNEIRO Sofia | 2006 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:43.75 | 686 pts | ||||
45. | ZAITER Meissa | 2006 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:43.76 | 686 pts | ||||
46. | THEBAULT Justine | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:43.83 | 683 pts | ||||
47. | VINCKEL Mélanie | 2005 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:43.93 | 679 pts | ||||
48. | THIEBAUT Abigaël | 2007 | FRA | CA RAMBERVILLERS | 00:44.05 | 674 pts | ||||
49. | TRUNK Nina | 2005 | FRA | CN ILE DU RHIN | 00:44.43 | 658 pts | ||||
50. | CORBEL Emma | 2002 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:44.49 | 656 pts | ||||
51. | MADDALENA Asia | 2007 | SUI | RED-FISH NEUCHÂTEL | 00:44.52 | 655 pts | ||||
52. | ESTEVE Juliette | 2007 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:44.61 | 651 pts | ||||
53. | TASDEMIR Lillith Mina | 2004 | SUI | SCHWIMMCLUB LIESTAL | 00:44.68 | 648 pts | ||||
54. | BOUCENNA Imen-Malika | 2007 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:44.96 | 637 pts | ||||
55. | HUBERT Alina | 2004 | GER | SSG SAAR MAX RITTER | 00:45.08 | 632 pts | ||||
56. | GOBILLOT Emma | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:45.26 | 625 pts | ||||
57. | MURRAY Emma | 2003 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:45.30 | 623 pts | ||||
57. | SCURTI Anja | 2007 | SUI | RED-FISH NEUCHÂTEL | 00:45.30 | 623 pts | ||||
59. | BELJEAN Thaline | 2007 | SUI | RED-FISH NEUCHÂTEL | 00:45.36 | 621 pts | ||||
60. | FLORENT Aliénor | 2005 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:45.38 | 620 pts | ||||
61. | BUSCHE Margaux | 2003 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:45.48 | 616 pts | ||||
62. | CRASSO Oriane | 2004 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:45.87 | 601 pts | ||||
63. | REISS Victoria | 2003 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:45.93 | 599 pts | ||||
64. | PADOU Elisa | 2006 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:45.99 | 596 pts | ||||
65. | FRANÇOIS Sarah | 2001 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:46.71 | 569 pts | ||||
66. | BARDA Lucie | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:46.86 | 563 pts | ||||
67. | GHOMRASSENI Yasmine | 2008 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:47.75 | 530 pts | ||||
68. | DADOUN Natacha | 2007 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:48.20 | 514 pts | ||||
69. | CHEKATT Mélina | 2008 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:48.58 | 500 pts | ||||
70. | GUTFREUND Maureen | 2008 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:48.63 | 499 pts | ||||
71. | WILLE Yara | 2007 | LIE | SG LIECHTENSTEIN | 00:49.07 | 483 pts | ||||
72. | AYMONIER Melyssa | 2003 | FRA | CN PONTARLIER | 00:49.14 | 481 pts | ||||
73. | NAJIB Ihssane | 2003 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:50.97 | 419 pts | ||||
74. | GAUTHIER Manel | 2008 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:51.38 | 406 pts | ||||
75. | MAUGOUST Juline | 2007 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:53.56 | 339 pts | ||||
76. | LEGRAND Leane | 2007 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 01:05.85 | 75 pts | ||||
--- | PITZER Julia | 2007 | SUI | SV BEIDER BASEL | DNS dec |
--- | ||||
--- | KURTZ Carina | 2004 | SUI | SCHWIMMCLUB LIESTAL | DNS dec |
--- |