50 Breaststroke Men - Final A (Sunday 24 February 2019 - 15h56) | ||||||||||
1. | MALACHI Constantin | 1997 | MDA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:29.64 | 1165 pts | ||||
2. | PALFRAY Léo | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:30.55 | 1116 pts | ||||
3. | LOWE Fabian | 2000 | SUI | SSV GRENZACH | 00:31.29 | 1078 pts | ||||
4. | MULLER Nicolas | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:31.34 | 1075 pts | ||||
5. | LAIFA Adel | 1997 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:31.64 | 1060 pts | ||||
6. | ASTI Ariel | 2000 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:31.78 | 1053 pts | ||||
7. | GIRARDET Noe | 1999 | FRA | MULHOUSE ON | 00:32.00 | 1042 pts | ||||
8. | AKCAY Guray | 2001 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:32.45 | 1019 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final B Juniors : 15-18 ans (Sunday 24 February 2019 - 15h55) | ||||||||||
1. | AFFENTRANGER Kevin | 2001 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:32.75 | 1004 pts | ||||
2. | KAUFFMANN David | 2003 | FRA | SC THIONVILLE | 00:32.81 | 1001 pts | ||||
3. | SEBOLD Emil | 2003 | GER | SV OTTOBRUNN 1970 E.V. | 00:33.09 | 987 pts | ||||
4. | MARCHER Lucas | 2002 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:33.39 | 972 pts | ||||
5. | MORINIERE Ewann | 2004 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:33.41 | 971 pts | ||||
6. | STUDER Thomas | 2003 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:33.44 | 970 pts | ||||
7. | JACOMELLI Mattéo | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:33.64 | 960 pts | ||||
8. | LEHMANN Lucas | 2003 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:34.69 | 909 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final C Jeunes : 12-14 ans (Sunday 24 February 2019 - 15h53) | ||||||||||
1. | RAJE Michael | 2006 | GER | SSG SAAR MAX RITTER | 00:32.61 | 1011 pts | ||||
2. | LUCARELLI Riccardo | 2005 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:34.79 | 905 pts | ||||
3. | SEDILLEAU Leo | 2005 | FRA | SALBRIS NATATION | 00:34.91 | 899 pts | ||||
4. | MAI Benjamin | 2006 | GER | SV OTTOBRUNN 1970 E.V. | 00:35.39 | 876 pts | ||||
5. | TANNO Fabio | 2005 | SUI | SG LIECHTENSTEIN | 00:35.57 | 868 pts | ||||
6. | DURAKOVIC Tarik | 2005 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:36.48 | 826 pts | ||||
7. | LAMONT Ellis | 2006 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:37.32 | 789 pts | ||||
8. | ASHTON Balint | 2006 | SUI | SCHWIMMCLUB LIESTAL | 00:38.29 | 747 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Prelims (Friday 22 February 2019 - 16h33) | ||||||||||
1. | GIRARDET Mateo | 2001 | FRA | MULHOUSE ON | 00:29.41 | 1177 pts | QFA | |||
2. | MALACHI Constantin | 1997 | MDA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:29.96 | 1148 pts | QFA | |||
3. | PALFRAY Léo | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:30.12 | 1139 pts | QFA | |||
4. | MULLER Nicolas | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:30.68 | 1110 pts | QFA | |||
5. | LOWE Fabian | 2000 | SUI | SSV GRENZACH | 00:30.80 | 1103 pts | QFA | |||
6. | LAIFA Adel | 1997 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:31.05 | 1090 pts | QFA | |||
7. | ASTI Ariel | 2000 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:31.22 | 1081 pts | QFA | |||
8. | GIRARDET Noe | 1999 | FRA | MULHOUSE ON | 00:31.42 | 1071 pts | QFA | |||
9. | AKCAY Guray | 2001 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:31.55 | 1064 pts | QFB | |||
10. | STAIGER Jannis | 2000 | GER | SSG SAAR MAX RITTER | 00:31.97 | 1043 pts | ||||
11. | KAUFFMANN David | 2003 | FRA | SC THIONVILLE | 00:32.52 | 1015 pts | QFB | |||
12. | RAJE Michael | 2006 | GER | SSG SAAR MAX RITTER | 00:32.60 | 1011 pts | QFC | |||
13. | AFFENTRANGER Kevin | 2001 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:32.62 | 1010 pts | QFB | |||
14. | REDA Younes | 2002 | SUI | GENEVE NATATION 1885 | 00:33.20 | 981 pts | QFB | |||
15. | STUDER Thomas | 2003 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:33.39 | 972 pts | QFB | |||
16. | MORINIERE Ewann | 2004 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:33.46 | 969 pts | QFB | |||
17. | RIED Ruben | 1997 | GER | SG WEINHEIM-HOHENSACHEN | 00:33.49 | 967 pts | ||||
18. | MARCHER Lucas | 2002 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:33.56 | 964 pts | QFB | |||
19. | SEBOLD Emil | 2003 | GER | SV OTTOBRUNN 1970 E.V. | 00:33.70 | 957 pts | QFB | |||
20. | LAZAREVSKI Jan | 1999 | SUI | SC ALLSCHWILL | 00:34.29 | 928 pts | ||||
21. | LEHMANN Lucas | 2003 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:34.43 | 922 pts | ||||
22. | JACOMELLI Mattéo | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:34.55 | 916 pts | ||||
23. | NIEDERLAENDER Nathan | 2002 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:34.56 | 916 pts | ||||
24. | GOEPPERT Len | 2002 | SUI | SC BOTTMINGEN-OBERWIL | 00:34.59 | 914 pts | ||||
25. | MOUSSAOUI Ilyas | 2002 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:34.80 | 904 pts | ||||
26. | PIERRON Gauthier | 2004 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:34.98 | 896 pts | ||||
27. | LUCARELLI Riccardo | 2005 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:35.16 | 887 pts | QFC | |||
28. | NONNENMACHER Samuel | 2004 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:35.35 | 878 pts | ||||
29. | LONGUET Adrien | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:35.47 | 873 pts | ||||
29. | KUHM Alexandre | 2000 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:35.47 | 873 pts | ||||
29. | SEDILLEAU Leo | 2005 | FRA | SALBRIS NATATION | 00:35.47 | 873 pts | QFC | |||
32. | SCHWENDENER Kai | 2002 | SUI | SG LIECHTENSTEIN | 00:35.58 | 868 pts | ||||
33. | LOMBARDO Adrien | 2005 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:35.89 | 853 pts | QFC | |||
34. | CHARLES Matthias | 1979 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:35.92 | 852 pts | ||||
35. | DURAKOVIC Tarik | 2005 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:36.03 | 847 pts | QFC | |||
36. | DURET Elio | 2004 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:36.08 | 845 pts | ||||
37. | CALTE Pierre | 2004 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:36.14 | 842 pts | ||||
38. | PAOLUCCI Paul | 2003 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:36.18 | 840 pts | ||||
39. | FLOREAN Darius | 2005 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:36.22 | 838 pts | QFC | |||
40. | DOUGOUD Guillaume | 2003 | SUI | SPORTING BULLE NATATION | 00:36.49 | 826 pts | ||||
41. | AUDOUY Paul | 2003 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:36.50 | 825 pts | ||||
42. | TANNO Fabio | 2005 | SUI | SG LIECHTENSTEIN | 00:36.54 | 824 pts | QFC | |||
43. | MAI Benjamin | 2006 | GER | SV OTTOBRUNN 1970 E.V. | 00:36.60 | 821 pts | QFC | |||
44. | CARNEIRO Nuno | 2005 | POR | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:36.76 | 814 pts | ||||
45. | FRIEDRICH Sören | 2003 | GER | TSV ROT WEISS LÖRRACH EV | 00:37.11 | 798 pts | ||||
46. | LAMONT Ellis | 2006 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:37.36 | 787 pts | ||||
47. | MICHEL Evan | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:37.40 | 785 pts | ||||
48. | BIDAUX Louis | 1999 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:37.54 | 779 pts | ||||
49. | ASHTON Balint | 2006 | SUI | SCHWIMMCLUB LIESTAL | 00:37.60 | 776 pts | ||||
50. | MORHAIN Thibaut | 2003 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:37.66 | 774 pts | ||||
51. | LUGINBUHL Tim | 2000 | SUI | SCHWIMMCLUB LIESTAL | 00:37.99 | 759 pts | ||||
52. | HERTRICH Louis | 2004 | FRA | SR CERNAY NATATION | 00:38.34 | 744 pts | ||||
53. | FOUCHART Mathis | 2005 | FRA | SNS EPERNAY | 00:38.47 | 739 pts | ||||
54. | KUHM Maxime | 2004 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:38.76 | 726 pts | ||||
55. | VIELJUS Léo | 2005 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:38.94 | 719 pts | ||||
55. | GOURMAND Nicolas | 2003 | FRA | AS TONNERRE | 00:38.94 | 719 pts | ||||
57. | SENTENAC Eliott | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:38.98 | 717 pts | ||||
58. | ADRIAN Gauthier | 2003 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:39.25 | 706 pts | ||||
59. | MULLER Guillaume | 2004 | FRA | CN OSTWALD | 00:39.36 | 701 pts | ||||
60. | THILL Nicolas | 2005 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:40.11 | 670 pts | ||||
61. | COLLET Samuel | 2003 | FRA | KAYSERSBERG NATATION | 00:40.28 | 663 pts | ||||
62. | HERRY Matteo | 2004 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:40.37 | 660 pts | ||||
63. | STAUB Albin | 2004 | FRA | CN ILE DU RHIN | 00:40.86 | 640 pts | ||||
64. | DIKS Ian | 2001 | GER | SG WEINHEIM-HOHENSACHEN | 00:40.89 | 639 pts | ||||
65. | CENTLIVRE Paulin | 2002 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:41.32 | 622 pts | ||||
66. | GREUSARD Nathan | 2005 | FRA | CN PONTARLIER | 00:41.43 | 618 pts | ||||
67. | MEYER Robin | 2002 | FRA | SR CERNAY NATATION | 00:41.62 | 610 pts | ||||
68. | MARGUIER Charles | 2004 | FRA | CN PONTARLIER | 00:41.89 | 600 pts | ||||
69. | BALZ Garry | 2002 | GER | TSV ROT WEISS LÖRRACH EV | 00:42.19 | 588 pts | ||||
70. | WAGNER Mathias | 2007 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:42.29 | 584 pts | ||||
71. | VILLAUME Léo | 2003 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:42.31 | 584 pts | ||||
72. | KNAB Yannick | 2006 | SUI | SCHWIMMCLUB LIESTAL | 00:42.61 | 572 pts | ||||
73. | FORLER Nathan | 2007 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:44.04 | 520 pts | ||||
74. | BRAUN Nico | 2006 | GER | SSG SAAR MAX RITTER | 00:44.38 | 508 pts | ||||
75. | SOTHER Axel | 2005 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:44.64 | 498 pts | ||||
76. | BUSCHE Alexis | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:44.92 | 489 pts | ||||
77. | MATTER Louis | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:46.02 | 451 pts | ||||
78. | SCHIEDT Julius | 2007 | GER | SG LIECHTENSTEIN | 00:47.21 | 412 pts | ||||
79. | SADEK Rayane | 2005 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:47.51 | 403 pts | ||||
80. | BELLEHUMEUR Rocco | 2007 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:47.67 | 398 pts | ||||
81. | TOSQUES Axel | 2007 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:50.53 | 313 pts | ||||
82. | REYMANN Marin | 2007 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:51.91 | 276 pts | ||||
83. | LAROCCA Dario | 2006 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:53.41 | 238 pts | ||||
--- | BEYER Clement | 2007 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | DNS dec |
--- | ||||
--- | BAEHR Henrik | 2005 | GER | SG WEINHEIM-HOHENSACHEN | DNS dec |
--- | ||||
--- | GREUTER Simon-aramis | 2002 | SUI | SG LIECHTENSTEIN | DNS |
--- | ||||
--- | CHEKATT Zyad | 2006 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | DNS |
--- | ||||
--- | LEVILLAIN Mathias | 2003 | FRA | CN SARREGUEMINES | DSQ |
--- |