50 Breaststroke Men - Final A Messieurs 17 ans & plus : 17 ans et plus (Sunday 7 April 2019 - 17h51) | ||||||||||
1. | PIERARD Geoffrey | 1998 | BEL | CN HUY | 00:31.76 | 1054 pts | ||||
2. | MURATI Clément | 2001 | FRA | PONT-CHATEAU NATATION | 00:31.99 | 1042 pts | ||||
3. | LOOTEN Cyprien | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.59 | 962 pts | ||||
4. | GUILBERT Enzo | 2002 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:34.45 | 921 pts | ||||
5. | MAGNIER Arthur | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:34.84 | 902 pts | ||||
6. | BAROUX Antoine | 1997 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:35.10 | 890 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final A Messieurs 14-16 ans : 14-16 ans (Sunday 7 April 2019 - 17h49) | ||||||||||
1. | HARRIS Brandon | 2003 | GBR | MEDWAY ASA | 00:31.41 | 1072 pts | ||||
2. | BURROWS Matt | 2005 | GBR | MEDWAY ASA | 00:32.91 | 996 pts | ||||
3. | DEMAJ Valdrim | 2003 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:33.13 | 985 pts | ||||
4. | BAYARD Jules | 2003 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.46 | 969 pts | ||||
5. | BERRY Thomas | 2004 | GBR | MEDWAY ASA | 00:34.24 | 931 pts | ||||
6. | ANTUNES Lucas | 2004 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:35.01 | 894 pts | ||||
50 Breaststroke Men - Final A Messieurs 13 ans & moins : 6-13 ans (Sunday 7 April 2019 - 17h46) | ||||||||||
1. | MARIE Tom | 2006 | BEL | CN HUY | 00:38.89 | 721 pts | ||||
2. | ELVY Kieran | 2006 | GBR | MEDWAY ASA | 00:39.08 | 713 pts | ||||
3. | FOSSATI Enzo | 2007 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:42.20 | 588 pts | ||||
4. | DECROCK Noah | 2007 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:42.37 | 581 pts | ||||
5. | BOROWSKI Brayan | 2007 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:42.61 | 572 pts | ||||
6. | RABIE Ilias | 2008 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:46.78 | 426 pts | ||||
50 Breaststroke Men - 1/2 Final Messieurs 17 ans & plus : 17 ans et plus (Saturday 6 April 2019 - 19h16) | ||||||||||
1 | MURATI Clément | 2001 | FRA | PONT-CHATEAU NATATION | 00:32.06 | 1038 pts | QFA | |||
2 | PIERARD Geoffrey | 1998 | BEL | CN HUY | 00:32.09 | 1037 pts | QFA | |||
3 | VANPARYS Arthur | 2002 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:32.88 | 997 pts | QFA | |||
4 | LOOTEN Cyprien | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.65 | 959 pts | QFA | |||
5 | MAGNIER Arthur | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:34.50 | 918 pts | QFA | |||
6 | GUILBERT Enzo | 2002 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:34.95 | 897 pts | QFA | |||
7 | BAROUX Antoine | 1997 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:35.71 | 862 pts | ||||
8 | SIMON Florian | 2001 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:36.79 | 812 pts | ||||
9 | KARKOUR Rayan | 2002 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:37.15 | 796 pts | ||||
10 | DELESTREE Julien | 1988 | FRA | CN HUY | 00:37.40 | 785 pts | ||||
11 | CAREY Jamie | 2001 | GBR | MEDWAY ASA | 00:38.48 | 738 pts | ||||
12 | DUBOIS Pierre | 2002 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:40.10 | 671 pts | ||||
50 Breaststroke Men - 1/2 Final Messieurs 14-16 ans : 14-16 ans (Saturday 6 April 2019 - 19h12) | ||||||||||
1 | HARRIS Brandon | 2003 | GBR | MEDWAY ASA | 00:31.68 | 1058 pts | QFA | |||
2 | DEMAJ Valdrim | 2003 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:33.02 | 990 pts | QFA | |||
3 | BAYARD Jules | 2003 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.50 | 967 pts | QFA | |||
4 | COLINCHARD Hugo | 2004 | FRA | THOUROTTE NATATION | 00:33.53 | 965 pts | QFA | |||
5 | BURROWS Matt | 2005 | GBR | MEDWAY ASA | 00:33.67 | 958 pts | QFA | |||
6 | BERRY Thomas | 2004 | GBR | MEDWAY ASA | 00:34.74 | 907 pts | QFA | |||
7 | ANTUNES Lucas | 2004 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:35.62 | 866 pts | ||||
8 | MOORE Oliver | 2005 | GBR | MEDWAY ASA | 00:35.80 | 857 pts | ||||
9 | GUILBERT Robin | 2005 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:36.26 | 836 pts | ||||
10 | MAGNIER Thomas | 2005 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:37.23 | 793 pts | ||||
11 | MORRIS Charlie | 2003 | GBR | MEDWAY ASA | 00:38.60 | 733 pts | ||||
12 | CHEVERST Jack | 2004 | GBR | MEDWAY ASA | 00:39.00 | 716 pts | ||||
50 Breaststroke Men - 1/2 Final Messieurs 13 ans & moins : 6-13 ans (Saturday 6 April 2019 - 19h08) | ||||||||||
1 | MARIE Tom | 2006 | BEL | CN HUY | 00:40.18 | 667 pts | QFA | |||
2 | FOSSATI Enzo | 2007 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:41.99 | 596 pts | QFA | |||
3 | DECROCK Noah | 2007 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:42.05 | 594 pts | QFA | |||
4 | ELVY Kieran | 2006 | GBR | MEDWAY ASA | 00:42.63 | 572 pts | QFA | |||
5 | BOROWSKI Brayan | 2007 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:42.99 | 558 pts | QFA | |||
6 | RABIE Ilias | 2008 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:44.92 | 489 pts | QFA | |||
7 | BONDAR Andrei | 2007 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:48.23 | 380 pts | ||||
8 | CORDIER Augustin | 2008 | FRA | AIRE NATATION - UFOLEP | 00:49.02 | 356 pts | ||||
9 | RAMET Louis | 2006 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:50.33 | 319 pts | ||||
10 | MOALIC Antoine | 2007 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:51.03 | 299 pts | ||||
11 | BAGHDASARYAN Gevorg | 2008 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:51.95 | 275 pts | ||||
SAINT MACHIN Xavier | 2006 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | DNS |
--- | |||||
50 Breaststroke Men - Prelims (Saturday 6 April 2019 - 16h37) | ||||||||||
1. | HARRIS Brandon | 2003 | GBR | MEDWAY ASA | 00:31.75 | 1054 pts | q2 | |||
2. | MURATI Clément | 2001 | FRA | PONT-CHATEAU NATATION | 00:31.99 | 1042 pts | q2 | |||
3. | PIERARD Geoffrey | 1998 | BEL | CN HUY | 00:32.33 | 1025 pts | q1 | |||
4. | VANPARYS Arthur | 2002 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:32.94 | 994 pts | q2 | |||
5. | BAYARD Jules | 2003 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:33.20 | 981 pts | q1 | |||
5. | BURROWS Matt | 2005 | GBR | MEDWAY ASA | 00:33.20 | 981 pts | q2 | |||
7. | DEMAJ Valdrim | 2003 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:33.42 | 971 pts | q1 | |||
8. | COLINCHARD Hugo | 2004 | FRA | THOUROTTE NATATION | 00:33.78 | 953 pts | q2 | |||
9. | GUILBERT Enzo | 2002 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:34.00 | 942 pts | q1 | |||
10. | MAGNIER Arthur | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:34.26 | 930 pts | q2 | |||
11. | ANTUNES Lucas | 2004 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:34.70 | 909 pts | q1 | |||
12. | BERRY Thomas | 2004 | GBR | MEDWAY ASA | 00:35.13 | 889 pts | q2 | |||
13. | BAROUX Antoine | 1997 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:35.24 | 883 pts | q1 | |||
14. | LOOTEN Cyprien | 2001 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:35.37 | 877 pts | q2 | |||
15. | MOORE Oliver | 2005 | GBR | MEDWAY ASA | 00:36.01 | 848 pts | q1 | |||
16. | MAGNIER Thomas | 2005 | FRA | ALBERT SPORT NATATION | 00:36.43 | 829 pts | q2 | |||
17. | SIMON Florian | 2001 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:36.68 | 817 pts | q1 | |||
18. | GUILBERT Robin | 2005 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:36.80 | 812 pts | q1 | |||
19. | CHEVERST Jack | 2004 | GBR | MEDWAY ASA | 00:37.37 | 787 pts | q2 | |||
20. | DELESTREE Julien | 1988 | FRA | CN HUY | 00:37.49 | 781 pts | q2 | |||
21. | CAREY Jamie | 2001 | GBR | MEDWAY ASA | 00:37.86 | 765 pts | q1 | |||
22. | MORRIS Charlie | 2003 | GBR | MEDWAY ASA | 00:38.22 | 750 pts | q1 | |||
23. | KARKOUR Rayan | 2002 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:38.56 | 735 pts | q2 | |||
24. | DICKINSON Samuel | 2004 | GBR | MEDWAY ASA | 00:38.59 | 734 pts | ||||
25. | GRAY Edward | 2003 | GBR | MEDWAY ASA | 00:38.66 | 731 pts | ||||
26. | MARQUIS Paul | 2002 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:40.15 | 669 pts | q1 | |||
26. | MARIE Tom | 2006 | BEL | CN HUY | 00:40.15 | 669 pts | q2 | |||
28. | DUBOIS Pierre | 2002 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:40.43 | 657 pts | ||||
29. | WOJCIECHOWSKI Mathys | 2002 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:40.45 | 657 pts | ||||
30. | BAILLY Noa | 2004 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:40.93 | 637 pts | ||||
31. | MINET Arthur | 2005 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:41.57 | 612 pts | ||||
32. | ANQUEZ Erwan | 2004 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:42.00 | 596 pts | ||||
33. | BOROWSKI Brayan | 2007 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:42.24 | 586 pts | q1 | |||
34. | DELALEAU Louis | 2002 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:42.28 | 585 pts | ||||
35. | ELVY Kieran | 2006 | GBR | MEDWAY ASA | 00:42.32 | 583 pts | q2 | |||
36. | DOLMAN Freddie | 2005 | GBR | MEDWAY ASA | 00:42.60 | 573 pts | ||||
37. | FOSSATI Enzo | 2007 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:42.99 | 558 pts | q1 | |||
38. | DECROCK Noah | 2007 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:43.87 | 526 pts | q2 | |||
39. | STEVENART Julien | 2005 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:44.75 | 495 pts | ||||
40. | CALLER Jamie | 2005 | GBR | MEDWAY ASA | 00:44.86 | 491 pts | ||||
41. | RABIE Ilias | 2008 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:46.36 | 440 pts | q1 | |||
42. | DEWEES Louis | 2007 | FRA | OLYMPIQUE GRANDE-SYNTHE | 00:48.67 | 367 pts | q2 | |||
43. | CORDIER Augustin | 2008 | FRA | AIRE NATATION - UFOLEP | 00:49.13 | 353 pts | q1 | |||
44. | SAINT MACHIN Xavier | 2006 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 00:49.17 | 352 pts | q2 | |||
45. | BONDAR Andrei | 2007 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:49.49 | 343 pts | q1 | |||
46. | RAMET Louis | 2006 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:50.07 | 326 pts | q2 | |||
47. | BAGHDASARYAN Gevorg | 2008 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:51.13 | 296 pts | q1 | |||
48. | MOALIC Antoine | 2007 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:51.76 | 280 pts | ||||
49. | LAVOINE Hugo | 2007 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:52.09 | 271 pts | ||||
50. | SONILIACQUE Louis | 2007 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:57.45 | 150 pts | ||||
51. | EL MARGOUM Hatim | 2007 | BEL | CRN SCHAERBEEK | 00:57.73 | 145 pts | ||||
52. | DUQUESNOY Jules | 2007 | FRA | AUCHEL NATATION | 00:59.33 | 116 pts | ||||
53. | DUHANEZ Eliott | 2009 | FRA | TRITONS LUMBRES | 00:59.40 | 115 pts | ||||
54. | LERNOULD Alexandre | 2010 | FRA | OLYMPIQUE GRANDE-SYNTHE | 00:59.55 | 112 pts | ||||
55. | HOLLAND Noha | 2007 | FRA | TRITONS LUMBRES | 01:04.88 | 41 pts | ||||
56. | MERLIER Léo | 2007 | FRA | TRITONS LUMBRES | 01:06.58 | 26 pts | ||||
--- | DUHANEZ Remi | 2006 | FRA | TRITONS LUMBRES | DNS dec |
--- | ||||
--- | GUILBERT Victor | 2010 | FRA | AUCHEL NATATION | DSQ |
--- |