50 Breaststroke Women - Final A (Sunday 8 Mars 2020 - 18h32) | ||||||||||
1. | DELMAS Justine | 2005 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:32.02 | 1260 pts | ||||
CE - ILE-DE-FRANCE / ST GERMAIN EN LAYE | ||||||||||
2. | HANICQUE Mélissande | 2000 | FRA | CHRISTOPHE BORDEAU CENTRE VAL DE LOIRE | 00:32.35 | 1242 pts | ||||
3. | LEBLOND Tiphaine | 1996 | FRA | U.S CRETEIL NATATION | 00:32.96 | 1208 pts | ||||
4. | FROUIN Meghan | 2001 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:33.03 | 1204 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / COURBEVOIE | ||||||||||
5. | FIEF Mathilde | 2001 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:33.23 | 1193 pts | ||||
6. | FRADIER Camille | 2001 | FRA | CHRISTOPHE BORDEAU CENTRE VAL DE LOIRE | 00:33.43 | 1182 pts | ||||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
7. | CHARRO Anaïs | 1998 | FRA | ES VITRY | 00:33.84 | 1160 pts | ||||
8. | MUTTI Anna | 1999 | FRA | MOUETTES DE PARIS | 00:34.13 | 1144 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B (Sunday 8 Mars 2020 - 18h30) | ||||||||||
1. | BARREAU Laure | 2002 | FRA | CHRISTOPHE BORDEAU CENTRE VAL DE LOIRE | 00:33.51 | 1178 pts | ||||
2. | CUCUMEL Romy | 2001 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:33.85 | 1159 pts | ||||
3. | LEBLANC Ines | 2004 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:34.49 | 1125 pts | ||||
4. | SULTAN Laura | 2005 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:34.53 | 1123 pts | ||||
5. | THENOT Adeline | 1991 | FRA | ES STAINS | 00:34.85 | 1106 pts | ||||
6. | CIMKAUSKAS Shana | 2004 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:35.25 | 1085 pts | ||||
7. | DOMENECH Victoire | 2004 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:35.26 | 1084 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / ST GERMAIN EN LAYE | ||||||||||
8. | GOSNET Manon | 2003 | FRA | USO BEZONS | 00:35.84 | 1054 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final C Juniors 1/2 : 14-15 ans (Sunday 8 Mars 2020 - 18h27) | ||||||||||
1. | BAUDOT Louise | 2006 | FRA | SN VERSAILLES | 00:35.71 | 1061 pts | ||||
2. | HODE Meline | 2006 | FRA | ETAMPES NATATION | 00:35.72 | 1060 pts | ||||
3. | GHEBACHE Ines | 2006 | FRA | US IVRY-SUR-SEINE | 00:35.76 | 1058 pts | ||||
4. | DATIN Berenice | 2006 | FRA | CN AVRANCHES | 00:36.40 | 1026 pts | ||||
5. | SOUBIES Beatrice | 2005 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:36.42 | 1025 pts | ||||
6. | MAIGNAN Faustine | 2005 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:36.75 | 1008 pts | ||||
7. | MICHAUD Angélique | 2006 | FRA | CN FONTAINEBLEAU-AVON | 00:37.20 | 985 pts | ||||
8. | GNAZALE Judith | 2006 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:37.43 | 974 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Sunday 8 Mars 2020 - 11h34) | ||||||||||
1. | DELMAS Justine | 2005 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:32.15 | 1253 pts | QFA | |||
CE - ILE-DE-FRANCE / ST GERMAIN EN LAYE | ||||||||||
2. | HANICQUE Mélissande | 2000 | FRA | CHRISTOPHE BORDEAU CENTRE VAL DE LOIRE | 00:32.37 | 1240 pts | QFA | |||
3. | FROUIN Meghan | 2001 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:32.80 | 1217 pts | QFA | |||
CAF - ILE-DE-FRANCE / COURBEVOIE | ||||||||||
4. | FIEF Mathilde | 2001 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:32.85 | 1214 pts | QFA | |||
5. | LEBLOND Tiphaine | 1996 | FRA | U.S CRETEIL NATATION | 00:32.88 | 1212 pts | QFA | |||
6. | FRADIER Camille | 2001 | FRA | CHRISTOPHE BORDEAU CENTRE VAL DE LOIRE | 00:33.01 | 1205 pts | QFA | |||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
7. | CHARRO Anaïs | 1998 | FRA | ES VITRY | 00:33.19 | 1195 pts | QFA | |||
8. | MUTTI Anna | 1999 | FRA | MOUETTES DE PARIS | 00:33.53 | 1177 pts | QFA | |||
9. | BARREAU Laure | 2002 | FRA | CHRISTOPHE BORDEAU CENTRE VAL DE LOIRE | 00:33.59 | 1173 pts | QFB | |||
10. | CUCUMEL Romy | 2001 | FRA | CLAMART NATATION 92 | 00:33.81 | 1161 pts | QFB | |||
11. | THENOT Adeline | 1991 | FRA | ES STAINS | 00:34.52 | 1123 pts | QFB | |||
12. | LEBLANC Ines | 2004 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:34.84 | 1106 pts | QFB | |||
13. | DOMENECH Victoire | 2004 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:34.92 | 1102 pts | QFB | |||
CAF - ILE-DE-FRANCE / ST GERMAIN EN LAYE | ||||||||||
14. | SULTAN Laura | 2005 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:35.15 | 1090 pts | QFB | |||
15. | CIMKAUSKAS Shana | 2004 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:35.19 | 1088 pts | QFB | |||
16. | GOSNET Manon | 2003 | FRA | USO BEZONS | 00:35.26 | 1084 pts | QFB | |||
17. | COUDERT Lucile | 2004 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:35.39 | 1078 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / COURBEVOIE | ||||||||||
18. | GAILLARD Clémence | 1998 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:35.45 | 1074 pts | ||||
19. | RAFALDI Charlie | 2004 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:35.49 | 1072 pts | ||||
20. | SEVERYNS Alix | 2003 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:35.55 | 1069 pts | ||||
21. | TOURILLON Floriane | 1999 | FRA | PROVINS NATATION | 00:35.61 | 1066 pts | ||||
22. | VALENTIN Maéva | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:35.79 | 1057 pts | ||||
23. | GHEBACHE Ines | 2006 | FRA | US IVRY-SUR-SEINE | 00:35.83 | 1055 pts | QFC | |||
24. | LESUEUR Ania | 2004 | FRA | EN CAEN | 00:35.86 | 1053 pts | ||||
25. | HUMBERT Juliette | 2003 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:35.95 | 1049 pts | ||||
CAF - ILE-DE-FRANCE / ST GERMAIN EN LAYE | ||||||||||
26. | NGUYEN DUC LONG Armelle | 2003 | FRA | CA ORSAY | 00:36.12 | 1040 pts | ||||
27. | GYSEMBERG Manon | 2002 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:36.45 | 1023 pts | ||||
28. | SENLIS Juliette | 2003 | FRA | CHOLET NATATION | 00:36.46 | 1023 pts | ||||
29. | SOUBIES Beatrice | 2005 | FRA | RACING CLUB DE FRANCE | 00:36.53 | 1019 pts | QFC | |||
30. | DATIN Berenice | 2006 | FRA | CN AVRANCHES | 00:36.71 | 1010 pts | QFC | |||
30. | BOLEC Elina | 2003 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:36.71 | 1010 pts | ||||
30. | HODE Meline | 2006 | FRA | ETAMPES NATATION | 00:36.71 | 1010 pts | QFC | |||
33. | PORTAL Elea | 2000 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:36.79 | 1006 pts | ||||
34. | MAIGNAN Faustine | 2005 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:36.84 | 1003 pts | QFC | |||
35. | BAUDOT Louise | 2006 | FRA | SN VERSAILLES | 00:36.90 | 1000 pts | QFC | |||
36. | TABIASCO Gabrielle | 2004 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:37.20 | 985 pts | ||||
37. | TROTTE Lou-Anne | 2002 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:37.28 | 981 pts | ||||
38. | GNAZALE Judith | 2006 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:37.52 | 970 pts | QFC | |||
39. | MICHAUD Angélique | 2006 | FRA | CN FONTAINEBLEAU-AVON | 00:37.55 | 968 pts | QFC | |||
40. | JENVRIN Malia | 2004 | FRA | CSN GUYANCOURT | 00:37.59 | 966 pts | ||||
41. | BINGUE-SIDIBE Lena | 2006 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:37.62 | 965 pts | ||||
42. | BILLABERT Mathilde | 2003 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:37.68 | 962 pts | ||||
43. | BEUGNARD Agathe | 2004 | FRA | CHOLET NATATION | 00:37.69 | 961 pts | ||||
44. | MAILLE Salomé | 2004 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:37.81 | 955 pts | ||||
45. | BOST Manon | 2002 | FRA | CA L'HAY-LES-ROSES | 00:37.85 | 953 pts | ||||
46. | SALGUES LAUVERJON Louise | 2005 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:38.01 | 945 pts | ||||
47. | MESSé Jade | 2005 | FRA | ESPADON VÉLIZY-VILLACOUBLAY | 00:38.03 | 945 pts | ||||
48. | GODDÉ Apolline | 2003 | FRA | CN AVRANCHES | 00:38.04 | 944 pts | ||||
49. | PEIGNE Léane | 2004 | FRA | CHOLET NATATION | 00:38.06 | 943 pts | ||||
50. | STRUILLOU Pauline | 2003 | FRA | OLYMPIQUE LA GARENNE-COLOMBES | 00:38.07 | 943 pts | ||||
51. | COURLEUX Valentine | 2006 | FRA | RUEIL ATHLETIC CLUB | 00:38.17 | 938 pts | ||||
52. | BROSSEAU Lola | 2004 | FRA | YERRES NATATION | 00:38.35 | 929 pts | ||||
53. | HADDADI Melissa | 2006 | FRA | ES VITRY | 00:38.51 | 921 pts | ||||
54. | LEMAIRE Irina | 2004 | FRA | NEPTUNE CLUB DE FRANCE | 00:38.52 | 921 pts | ||||
55. | DUHOT Camille | 2003 | FRA | S.M MONTROUGE | 00:38.61 | 916 pts | ||||
56. | LAZIER Oceane | 2003 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:38.63 | 916 pts | ||||
57. | SALVAN Perrine | 2002 | FRA | ASS SPORTIVE BOUVINES | 00:38.66 | 914 pts | ||||
58. | NEVES Alicia | 2005 | FRA | CA L'HAY-LES-ROSES | 00:38.94 | 901 pts | ||||
59. | CATAYEE-BELINY Britany | 2002 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:39.09 | 894 pts | ||||
60. | DJEMAOUI Lahna | 2004 | FRA | CA ORSAY | 00:39.10 | 893 pts | ||||
61. | HERVAULT Estelle | 2003 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | 00:39.24 | 886 pts | ||||
62. | BOLEC Manon | 2005 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:39.32 | 883 pts | ||||
63. | STUTEL Célia | 2006 | FRA | CN LE PLESSIS-ROBINSON | 00:39.33 | 882 pts | ||||
64. | RICHERT Nadege | 2005 | FRA | AS HERBLAY NATATION | 00:39.40 | 879 pts | ||||
65. | BOUCHER Camille | 2006 | FRA | STADE FRANÇAIS O COURBEVOIE | 00:39.47 | 876 pts | ||||
66. | MIGNÉ Marie | 2004 | FRA | AS HERBLAY NATATION | 00:39.50 | 874 pts | ||||
66. | GISOTTI Justine | 2005 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:39.50 | 874 pts | ||||
66. | PERNOT Ophélie | 2000 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:39.50 | 874 pts | ||||
69. | TROTTE Lola | 2004 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:39.55 | 872 pts | ||||
70. | ALLIONE Elise | 2006 | FRA | NOGENT NATATION 94 | 00:39.59 | 870 pts | ||||
71. | BANZET Sixtine | 2005 | FRA | STADE DE VANVES | 00:39.90 | 856 pts | ||||
72. | JOURDAIN Julie | 2004 | FRA | JOUÉ NATATION | 00:40.37 | 834 pts | ||||
73. | MARQUES Oceane | 2006 | FRA | USO BEZONS | 00:40.93 | 808 pts | ||||
--- | LEFEVRE Paulina | 2004 | FRA | CA L'HAY-LES-ROSES | DNS dec |
--- | ||||
--- | MENETRIEUX Alexia | 2003 | FRA | STADE DE VANVES | DNS dec |
--- | ||||
--- | SAULIN Léa | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | DNS dec |
--- | ||||
--- | MAFILLE Julie | 2006 | FRA | CNO ST-GERMAIN-EN-LAYE | DNS dec |
--- |