50 Breaststroke Men - Prelims (Saturday 27 November 2021 - 14h10) | ||||||||||
1. | FAUCONNIER Léo | 2010 | FRA | YVELINES | 00:38.83 | 723 pts | ||||
2. | ROUDILLON Timo | 2010 | FRA | YVELINES | 00:42.33 | 583 pts | ||||
3. | ROUILLE Briag | 2010 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:42.59 | 573 pts | ||||
4. | COUDERC Brice | 2010 | FRA | ST-MALO NATATION | 00:43.13 | 553 pts | ||||
5. | GUEDEU-LEFEUVRE Sina | 2010 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:46.37 | 440 pts | ||||
6. | JULIEN Baptiste | 2010 | FRA | YVELINES | 00:46.40 | 439 pts | ||||
7. | ZOUGAGH Anas | 2010 | FRA | YVELINES | 00:46.89 | 423 pts | ||||
8. | DAVID Kaylis | 2010 | FRA | YVELINES | 00:47.12 | 415 pts | ||||
9. | BENBAKKAR Ramy | 2010 | TUN | YVELINES | 00:47.30 | 409 pts | ||||
10. | DOLEZ Simon | 2011 | FRA | YVELINES | 00:47.43 | 405 pts | ||||
11. | LE GRAND MOULIN Mathéo | 2010 | FRA | YVELINES | 00:48.28 | 379 pts | ||||
12. | DOUCET Basile | 2010 | FRA | ST-MALO NATATION | 00:48.37 | 376 pts | ||||
13. | MECHERIKUNNEL Arthur | 2011 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:48.71 | 366 pts | ||||
14. | JARRY Hugo | 2010 | FRA | LANNION NATATION | 00:48.82 | 362 pts | ||||
15. | KHEMIR Ali | 2010 | FRA | YVELINES | 00:49.14 | 353 pts | ||||
16. | SOURDOU Thomas | 2011 | FRA | YVELINES | 00:50.23 | 321 pts | ||||
17. | STIENNE Léopold | 2010 | FRA | C REDON NATATION | 00:50.25 | 321 pts | ||||
18. | TIREAU Basile | 2010 | FRA | ST-MALO NATATION | 00:50.36 | 318 pts | ||||
19. | CROISSANT Pierre | 2013 | FRA | ST-MALO NATATION | 00:51.16 | 296 pts | ||||
20. | MECHERIKUNNEL Adrien | 2010 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:51.17 | 295 pts | ||||
21. | DANIEL Malo | 2010 | FRA | DINAN NATATION SAUVETAGE | 00:51.34 | 291 pts | ||||
22. | ROBERT Paol | 2011 | FRA | DINARD OLYMPIQUE N | 00:52.40 | 263 pts | ||||
23. | NAOUN Kenzy | 2010 | FRA | YVELINES | 00:52.86 | 251 pts | ||||
24. | EL FELLAH Abderrahmane | 2011 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:53.15 | 244 pts | ||||
25. | LEMARIE Joseph | 2011 | FRA | DINARD OLYMPIQUE N | 00:53.73 | 230 pts | ||||
26. | DELAHAYE Clément | 2010 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:54.43 | 214 pts | ||||
27. | ZAKARIA Anass | 2011 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:54.83 | 205 pts | ||||
28. | ZERBIB Tristan | 2010 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:55.51 | 190 pts | ||||
29. | DANILO Timéo | 2010 | FRA | C REDON NATATION | 00:55.81 | 183 pts | ||||
30. | MARCHAL Raphaël | 2011 | FRA | YVELINES | 00:57.29 | 153 pts | ||||
31. | MOUKRIM Nohe | 2010 | FRA | C REDON NATATION | 01:03.08 | 61 pts | ||||
32. | LAVENNE Marin | 2011 | FRA | DINAN NATATION SAUVETAGE | 01:03.12 | 61 pts | ||||
33. | LAUNAY Matthieu | 2011 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 01:06.75 | 24 pts |