50 Backstroke Women - Final A (Saturday 7 May 2022 - 19h53) | ||||||||||
1. | URBANIAK Anastasia | 2000 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:29.51 | +0.58 | 1215 pts | |||
2. | MALLET Lola | 2002 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:30.71 | +0.68 | 1148 pts | |||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
3. | MAILHARROU Carla | 2005 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:30.91 | +0.67 | 1137 pts | |||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
4. | DOMINGEON Manon | 2005 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:31.04 | +0.63 | 1129 pts | |||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
5. | PICARD Lorine | 2002 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:31.32 | +0.72 | 1114 pts | |||
6. | PREDINE Alix | 2006 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:31.33 | +0.58 | 1113 pts | |||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
7. | RAVALOHERY Irina | 2005 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:31.54 | +0.63 | 1102 pts | |||
8. | BOURDON Lucie | 2007 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:31.91 | +0.67 | 1082 pts | |||
50 Backstroke Women - Final B (Saturday 7 May 2022 - 17h43) | ||||||||||
1. | DENIS SMETT Valentine | 2006 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:32.15 | +0.74 | 1069 pts | |||
2. | TINKER Tess | 2008 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:32.21 | +0.61 | 1066 pts | |||
3. | DUPUPED Lou-Anne | 2008 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:32.72 | +0.66 | 1039 pts | |||
4. | RADEMEYER Emilie | 2005 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:32.76 | +0.72 | 1037 pts | |||
5. | BAUS Annaelle | 2006 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:33.08 | +0.68 | 1020 pts | |||
6. | DIEVAL LEROY Océane | 2007 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:33.10 | +0.65 | 1019 pts | |||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
7. | MAYLIE LAROSE Aglaé | 2005 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:33.17 | +0.54 | 1015 pts | |||
8. | GREMBOKOLE Alicia | 2006 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:33.52 | +0.73 | 997 pts | |||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
50 Backstroke Women - Final C Juniors 3-4 : 16-17 ans (Saturday 7 May 2022 - 17h45) | ||||||||||
1. | REVELUT Justine | 2006 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:33.27 | +0.66 | 1010 pts | |||
2. | FRUSTIÉ Caithline | 2006 | FRA | SN OYONNAX | 00:33.51 | +0.65 | 997 pts | |||
3. | DREVET Coline | 2006 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:33.62 | +0.62 | 992 pts | |||
4. | BRILLAUD Amance | 2006 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:33.99 | +0.71 | 973 pts | |||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
5. | PEROZZO Lea | 2006 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:34.52 | +0.64 | 946 pts | |||
6. | FABRE Manon | 2006 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:34.56 | +0.61 | 944 pts | |||
7. | SAY-CASADO Naïs | 2005 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:34.81 | +0.59 | 931 pts | |||
8. | WITSCH Shauna | 2005 | IRL | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:35.35 | +0.73 | 904 pts | |||
50 Backstroke Women - Final D Juniors 1-2 : 14-15 ans (Saturday 7 May 2022 - 17h46) | ||||||||||
1. | MINHAJ Damya | 2007 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:32.98 | +0.63 | 1025 pts | |||
2. | DA SILVA Ambre | 2008 | FRA | AS LA TESTE | 00:33.01 | +0.71 | 1023 pts | |||
3. | REBBOAH Zehava | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:33.09 | +0.62 | 1019 pts | |||
4. | KHADRAOUI Tiphaine | 2007 | FRA | AS ROANNE NATATION | 00:33.23 | +0.90 | 1012 pts | |||
5. | DAUBANES RAMUS Anna | 2007 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:33.28 | +0.69 | 1009 pts | |||
6. | MONTIBERT Anais | 2007 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:33.50 | +0.67 | 998 pts | |||
7. | CHAMBON Kate | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:33.57 | +0.63 | 994 pts | |||
8. | FIEUJEAN Ambre | 2007 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:33.93 | +0.68 | 976 pts | |||
50 Backstroke Women - Prelims (Friday 6 May 2022 - 15h55) | ||||||||||
1. | MELIH Amel | 1993 | ALG | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:30.58 | +0.67 | 1155 pts | QFA | ||
2. | URBANIAK Anastasia | 2000 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:30.89 | +0.58 | 1138 pts | QFA | ||
2. | MALLET Lola | 2002 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:30.89 | +0.69 | 1138 pts | QFA | ||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
4. | MAILHARROU Carla | 2005 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:30.90 | +0.66 | 1137 pts | QFA | ||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
5. | PREDINE Alix | 2006 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:31.24 | +0.62 | 1118 pts | QFA | ||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
6. | PICARD Lorine | 2002 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:31.32 | +0.65 | 1114 pts | QFA | ||
7. | BOURDON Lucie | 2007 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:31.47 | +0.67 | 1106 pts | QFA | ||
8. | DOMINGEON Manon | 2005 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:31.83 | +0.64 | 1086 pts | QFA | ||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
9. | RAVALOHERY Irina | 2005 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:31.94 | +0.67 | 1080 pts | QFB | ||
10. | DUPUPED Lou-Anne | 2008 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:32.19 | +0.64 | 1067 pts | QFB | ||
10. | FRUSTIÉ Cédrine | 2004 | FRA | SN OYONNAX | 00:32.19 | +0.66 | 1067 pts | QFB | ||
12. | MAYLIE LAROSE Aglaé | 2005 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:32.36 | +0.60 | 1058 pts | QFB | ||
13. | DENIS SMETT Valentine | 2006 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:32.58 | +0.82 | 1046 pts | QFB | ||
14. | ROSSI-BENE Giulia | 2006 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:32.61 | +0.74 | 1044 pts | QFB | ||
CAF - AUVERGNE-RHONE-ALPES / LYON | ||||||||||
15. | DIEVAL LEROY Océane | 2007 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:32.76 | +0.62 | 1037 pts | QFB | ||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
16. | RADEMEYER Emilie | 2005 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:32.86 | +0.77 | 1031 pts | QFB | ||
17. | GREMBOKOLE Alicia | 2006 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:32.87 | +0.72 | 1031 pts | QFC | ||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
18. | BAUS Annaelle | 2006 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:33.06 | +0.69 | 1021 pts | QFC | ||
19. | MINÉ Léonie | 2005 | FRA | SN OYONNAX | 00:33.08 | +0.65 | 1020 pts | QFC | ||
20. | TINKER Tess | 2008 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:33.09 | +0.69 | 1019 pts | QFD | ||
21. | BONJEAN Celia | 2004 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:33.15 | +0.75 | 1016 pts | |||
22. | MINCK CECONI Alizéa | 1999 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:33.37 | +0.83 | 1005 pts | |||
23. | KHADRAOUI Tiphaine | 2007 | FRA | AS ROANNE NATATION | 00:33.46 | +0.70 | 1000 pts | QFD | ||
24. | REBBOAH Zehava | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:33.49 | +0.61 | 998 pts | QFD | ||
25. | DREVET Coline | 2006 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:33.53 | +0.61 | 996 pts | QFC | ||
26. | MONTIBERT Anais | 2007 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:33.55 | +0.70 | 995 pts | QFD | ||
27. | FIEUJEAN Ambre | 2007 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:33.56 | +0.74 | 995 pts | QFD | ||
27. | FRUSTIÉ Caithline | 2006 | FRA | SN OYONNAX | 00:33.56 | +0.59 | 995 pts | QFC | ||
29. | FABRE Manon | 2006 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:33.64 | +0.60 | 991 pts | QFC | ||
30. | DA SILVA Ambre | 2008 | FRA | AS LA TESTE | 00:33.66 | +0.75 | 990 pts | QFD | ||
31. | MINHAJ Damya | 2007 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:33.70 | +0.63 | 987 pts | QFD | ||
32. | CHAMBON Kate | 2008 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:33.75 | +0.68 | 985 pts | QFD | ||
33. | SID May | 2003 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:33.81 | +0.70 | 982 pts | |||
34. | REVELUT Justine | 2006 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:33.82 | +0.77 | 981 pts | QFC | ||
35. | DAUBANES RAMUS Anna | 2007 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:33.97 | +0.71 | 974 pts | |||
36. | BOURLIER Salomé | 2004 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:34.00 | +0.65 | 972 pts | |||
37. | BRILLAUD Amance | 2006 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:34.10 | +0.73 | 967 pts | QFC | ||
CAF - CENTRE-VAL DE LOIRE / BOURGES | ||||||||||
38. | ARMATOL Idaline | 2008 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:34.15 | +0.73 | 964 pts | |||
39. | JOTHY Solene | 2008 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:34.36 | +0.69 | 954 pts | |||
40. | SAY-CASADO Naïs | 2005 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:34.42 | +0.63 | 951 pts | |||
41. | RENAULT Léane | 2004 | FRA | LOIR-ET-CHER | 00:34.58 | +0.81 | 943 pts | |||
42. | COUTANT Elea | 2007 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:34.67 | +0.67 | 938 pts | |||
43. | NGUYEN Océane | 2008 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:34.76 | +0.73 | 934 pts | |||
44. | LABRO-GOUBY Juliette | 2007 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:34.94 | +0.63 | 925 pts | |||
45. | PALLEZ Romane | 2007 | FRA | MEURTHE-ET-MOSELLE | 00:35.00 | +0.70 | 922 pts | |||
46. | COUROSSE Lucie | 2005 | FRA | SAL ST-PRIEST NATATION | 00:35.24 | +0.63 | 910 pts | |||
46. | STUDER Héloïse | 2007 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:35.24 | +0.60 | 910 pts | |||
CAF - BOURGOGNE-FRANCHE-COMTÉ / CHALON SUR SAONE | ||||||||||
48. | BOUBET Alycia | 2008 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:35.37 | +0.68 | 903 pts | |||
49. | WITSCH Shauna | 2005 | IRL | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:35.55 | +0.71 | 894 pts | |||
50. | PEROZZO Lea | 2006 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:36.25 | +0.63 | 860 pts | |||
51. | FERRIA Ihsane | 2008 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:36.67 | +0.74 | 840 pts | |||
52. | PALLIN Alice | 2007 | FRA | VILLEURBANNE NATATION | 00:36.71 | +0.71 | 838 pts | |||
53. | VIAL Honorine | 2001 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:36.81 | +0.76 | 834 pts | |||
--- | BURNET Romane | 2008 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | DNS dec |
--- | ||||
--- | DEMET Julia | 2006 | FRA | MONT BLANC NATATION | DSQ |
--- |