Back to liveffn portail
Liveffn portail
Sports results announced throughout the liveffn.com are provided for informational purposes and have no contractual value. IMPORTANT, only the results published on the Federal website(ffnatation.fr) are validated by the institution.
Warning
Français
English
English
Venez visiter le site de la FFN
BAYONNE
Championnats Régionaux Jeunes Hiver (Zone Sud) - 25 m
Saturday 4 - Sunday 5 December 2021
Welcome
Swimming the Web
Homepage
site organizer
Program
programmation
Start-List
Program
Results
To learn more
Live
Live Results !
Lists
Lists informations
Statistics
Commitments statistics on the competition
Events
Entry List by events
Teams
Start-List by team
Competitors
Start-List by competitor
Start-List by event
Women events
Entry List Statistics
50 Freestyle Women
100 Freestyle Women
200 Freestyle Women
400 Freestyle Women
800 Freestyle Women
1500 Freestyle Women
50 Backstroke Women
100 Backstroke Women
200 Backstroke Women
50 Breaststroke Women
100 Breaststroke Women
200 Breaststroke Women
50 Butterfly Women
100 Butterfly Women
200 Butterfly Women
200 Medley Women
400 Medley Women
4x50 Medley Women
Men events
Entry List Statistics
50 Freestyle Men
100 Freestyle Men
200 Freestyle Men
400 Freestyle Men
800 Freestyle Men
1500 Freestyle Men
50 Backstroke Men
100 Backstroke Men
200 Backstroke Men
50 Breaststroke Men
100 Breaststroke Men
200 Breaststroke Men
50 Butterfly Men
100 Butterfly Men
200 Butterfly Men
200 Medley Men
400 Medley Men
4x50 Medley Men
200 Freestyle Women
1.
DA SILVA Ambre
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
AS LA TESTE
See the Commitments for this team
02:18.31
2.
LEPRETRE Charlène
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
AS LA TESTE
See the Commitments for this team
02:19.56
3.
PEBORDE-CESCAU Luna
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
VAL DE L'EYRE NATATION
See the Commitments for this team
02:31.28
4.
BUCH Cassandra
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
AS LA TESTE
See the Commitments for this team
02:39.25
5.
BOUGAULT Raphaelle
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
EYSINES AQUA PLUS
See the Commitments for this team
02:39.96
6.
HORDESSEAUX Roxanne
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
AS LA TESTE
See the Commitments for this team
02:40.23
7.
NUNES VARELA Pauline
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
CN BISCARROSSE
See the Commitments for this team
02:40.25
8.
BARATTO-DURAND Lola
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
SA MÉRIGNAC
See the Commitments for this team
02:41.43
9.
BLANC Elaia
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
02:41.62
10.
HOADLEY Kalina
See the Commitments for this competitor
2010
BUL
OLORON NATATION 64
See the Commitments for this team
02:43.21
11.
LARRALDE Noa
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
02:43.62
12.
CATON Elaya
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
MARMANDE NATATION
See the Commitments for this team
02:43.65
13.
CROUZET-MOUCHOT Lily
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
ANDERNOS ESPADONS THALASSA
See the Commitments for this team
02:44.43
14.
PAINCHAULT Jeanne
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
AS LA TESTE
See the Commitments for this team
02:45.65
15.
DURAND-STOLDICK Leane
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
AS LA TESTE
See the Commitments for this team
02:46.03
16.
DEGUILHEM Géraldine
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
BORN ET EAU CLUB MIMIZAN
See the Commitments for this team
02:46.28
17.
INNES Maéva
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:47.05
18.
DAUDE Romane
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
02:48.37
19.
ETCHEPARE Manon
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
SPLD NATATION
See the Commitments for this team
02:49.14
20.
RANSOM Taina
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
DAUPHINS SECTION PALOISE
See the Commitments for this team
02:49.39
21.
FARGALLO Haize
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
CN HENDAYE
See the Commitments for this team
02:49.44
22.
PERMALL Malya
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
02:52.05
23.
BOURTGUISE Ema
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
02:52.07
24.
MILLEPIED--TORRES Elsa
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
EYSINES AQUA PLUS
See the Commitments for this team
02:52.13
25.
RAMPELBERG Amélie
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
02:53.97
26.
MELIN Loane
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
SU AGEN
See the Commitments for this team
02:54.37
27.
BATTUT Lisa
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
AQUA LONS BARRACUDAS
See the Commitments for this team
02:54.73
28.
LAROCHE HAPIETTE Léonie
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
EYSINES AQUA PLUS
See the Commitments for this team
02:57.55
29.
GODART Lola
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
02:58.06
30.
GOSSET Nahia
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
03:01.40
31.
NDIAYE Seyni
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
AS AMBARÈS
See the Commitments for this team
03:04.49
32.
SABY Charlotte
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
03:04.59
33.
BIENABE Julie
See the Commitments for this competitor
2011
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
03:05.94
34.
WALKER Winona
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
03:09.12
35.
BESSAGUET Lylou
See the Commitments for this competitor
2010
FRA
CN BISCARROSSE
See the Commitments for this team
03:13.36
36.
GURYANOVA Odri
See the Commitments for this competitor
2009
FFN
BAYONNE-AVIRON BAYONNAIS
See the Commitments for this team
NT
No time
37.
MICHAUD Mathilde
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
DAUPHINS ST-PIERRE-DU-MONT
See the Commitments for this team
NT
No time
38.
VIOLLEAU Stella
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
EYSINES AQUA PLUS
See the Commitments for this team
NT
No time
39.
MORCH-JANUM Lilja
See the Commitments for this competitor
2011
DEN
SA MÉRIGNAC
See the Commitments for this team
NT
No time
40.
VAZQUEZ Taina
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
NT
No time
41.
AMUNDARAIN Martina
See the Commitments for this competitor
2008
ESP
A. URKIROLAK SJ DE LUZ-CIBOURE
See the Commitments for this team
NT
No time
42.
CHAUSSADE Louane
See the Commitments for this competitor
2008
FRA
MAREMNE ADOUR COTE-SUD NAT
See the Commitments for this team
NT
No time
43.
NIEUCEL Nina
See the Commitments for this competitor
2009
FRA
BIARRITZ OLYMPIQUE
See the Commitments for this team
NT
No time