Team 1 |
ANDRIEU Gabriel (2004) FRA |
400 Freestyle Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[1er position] |
4x200 Freestyle Men |
[1er position] |
4x100 Medley Men |
[3e position] |
BEAUQUEY Robin (2005) FRA |
100 Breaststroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[3e position] |
4x100 Medley Men |
[2e position] |
BERTEIN-ARDAENS Louis (2005) FRA |
200 Backstroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[4e position] |
COCHIN Jules (2004) FRA |
100 Freestyle Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[9e position] |
4x200 Freestyle Men |
[3e position] |
DELLERIE Louis (2004) FRA |
100 Medley Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[10e position] |
4x200 Freestyle Men |
[2e position] |
4x100 Medley Men |
[1er position] |
DEZITTER Hugo (2003) FRA |
100 Butterfly Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[2e position] |
4x200 Freestyle Men |
[4e position] |
4x100 Medley Men |
[4e position] |
HAEZEBROUCK Mattéo (2005) FRA |
100 Backstroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[8e position] |
LECOMTE Yori (2005) FRA |
200 Medley Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[7e position] |
SCHAPMAN Romain (2003) FRA |
200 Butterfly Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[6e position] |
VALLET Robin (2005) FRA |
200 Breaststroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[5e position] |
BOCQUET Salome (2004) FRA |
100 Butterfly Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[4e position] |
CORDIER Lily (2005) FRA |
100 Breaststroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[2e position] |
4x100 Medley Women |
[2e position] |
CUPILLARD Agathe (2006) FRA |
200 Breaststroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[7e position] |
4x200 Freestyle Women |
[1re position] |
LAHAEYE Rachel (2005) FRA |
100 Freestyle Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[3e position] |
LAIDEZ LEMAIRE Laurenza (2004) FRA |
200 Medley Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[10e position] |
4x200 Freestyle Women |
[2e position] |
4x100 Medley Women |
[3e position] |
LE MOIGNE Soizic (2004) FRA |
100 Medley Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[5e position] |
4x100 Medley Women |
[4e position] |
LECLERE Lilou (2005) FRA |
100 Backstroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[1re position] |
MALLEVAEY Naele (2004) FRA |
400 Freestyle Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[8e position] |
4x200 Freestyle Women |
[3e position] |
MESMACQUE Eulalie (2004) FRA |
200 Backstroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[6e position] |
4x200 Freestyle Women |
[4e position] |
4x100 Medley Women |
[1re position] |
PREVOT Axele (1990) FRA |
200 Butterfly Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[9e position] |
Team 2 |
BOUADI Mathys (2006) FRA |
100 Medley Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[7e position] |
BOUMBAR AMARA Basile (2006) FRA |
200 Backstroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[6e position] |
CHMIELEWSKI Louis (2004) FRA |
400 Freestyle Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[10e position] |
4x200 Freestyle Men |
[2e position] |
4x100 Medley Men |
[4e position] |
GILLODTS Thomas (2001) FRA |
200 Medley Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[5e position] |
4x200 Freestyle Men |
[4e position] |
4x100 Medley Men |
[3e position] |
GOSSET Thomas (2006) FRA |
100 Freestyle Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[2e position] |
GUERFI Kyliann (2004) FRA |
200 Butterfly Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[9e position] |
4x200 Freestyle Men |
[1er position] |
4x100 Medley Men |
[1er position] |
MECIAD Mohammed (2006) FRA |
100 Butterfly Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[3e position] |
VAN UYTVANCK Mathis (2005) FRA |
100 Backstroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[4e position] |
VROYLANDT Joseph (2004) FRA |
200 Breaststroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[1er position] |
4x200 Freestyle Men |
[3e position] |
4x100 Medley Men |
[2e position] |
VROYLANDT Léopold (2006) FRA |
100 Breaststroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[8e position] |
BARDEL Zélie (2007) FRA |
100 Breaststroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[9e position] |
DEBRIL Angèle (2006) FRA |
200 Butterfly Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[10e position] |
4x200 Freestyle Women |
[4e position] |
4x100 Medley Women |
[4e position] |
DEVAUX Eline (2007) FRA |
100 Freestyle Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[4e position] |
DEVULDER Aure (2007) FRA |
200 Backstroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[8e position] |
4x200 Freestyle Women |
[2e position] |
4x100 Medley Women |
[1re position] |
FOUCAULT Cécile (2007) FRA |
400 Freestyle Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[6e position] |
4x200 Freestyle Women |
[3e position] |
4x100 Medley Women |
[3e position] |
HOLLAND Zélie (2006) FRA |
100 Butterfly Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[3e position] |
LE MOIGNE Maiwenn (2007) FRA |
200 Medley Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[5e position] |
MASSCHELIER Romy (2007) FRA |
100 Medley Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[7e position] |
PAIX Jeanne (2006) FRA |
200 Breaststroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[1re position] |
4x200 Freestyle Women |
[1re position] |
4x100 Medley Women |
[2e position] |
SACQUEPEE DE ANDRADE Anaele (2006) FRA |
100 Backstroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[2e position] |
Team 3 |
BEGREM Mathis (2006) FRA |
100 Freestyle Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[2e position] |
4x200 Freestyle Men |
[1er position] |
4x100 Medley Men |
[4e position] |
CANTOIS Fabio (2005) FRA |
100 Breaststroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[4e position] |
CANTOIS Paolo (2006) FRA |
200 Backstroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[5e position] |
4x200 Freestyle Men |
[3e position] |
4x100 Medley Men |
[1er position] |
CHMIELEWSKI Martin (2007) FRA |
100 Backstroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[10e position] |
FOLLET Isaïe (2006) FRA |
200 Butterfly Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[1er position] |
4x200 Freestyle Men |
[2e position] |
4x100 Medley Men |
[3e position] |
FRANCES Tom (2005) FRA |
100 Butterfly Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[6e position] |
ISAERT Raphael (2006) FRA |
400 Freestyle Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[9e position] |
MAES Nahil (2004) FRA |
100 Medley Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[7e position] |
MESMACQUE Emile (2006) FRA |
200 Medley Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[3e position] |
4x200 Freestyle Men |
[4e position] |
4x100 Medley Men |
[2e position] |
WALLET Noa (2007) FRA |
200 Breaststroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[8e position] |
ANTOINE Nathalie (1986) FRA |
100 Breaststroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[6e position] |
BERTEIN-ARDAENS Alix (2003) FRA |
100 Backstroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[8e position] |
DEHON Gaëlle (1986) FRA |
200 Medley Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[7e position] |
4x200 Freestyle Women |
[2e position] |
4x100 Medley Women |
[4e position] |
DHERBECOURT Isabelle (1973) FRA |
200 Breaststroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[1re position] |
4x200 Freestyle Women |
[1re position] |
4x100 Medley Women |
[3e position] |
DOMINGUES Léa (1991) FRA |
200 Butterfly Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[3e position] |
4x200 Freestyle Women |
[4e position] |
4x100 Medley Women |
[1re position] |
DUFRESNE Eugénie (2003) FRA |
200 Backstroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[9e position] |
GILLODTS Clara (2005) FRA |
400 Freestyle Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[10e position] |
JOSSELIN Isabelle (1974) FRA |
100 Medley Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[5e position] |
4x200 Freestyle Women |
[3e position] |
4x100 Medley Women |
[2e position] |
POT Virginie (1971) FRA |
100 Butterfly Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[2e position] |
VINCENT Martine (1955) FRA |
100 Freestyle Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[4e position] |
Team 4 |
DEHANDSCHOEWERCKER Fabrice (1964) FRA |
200 Breaststroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[3e position] |
4x200 Freestyle Men |
[3e position] |
4x100 Medley Men |
[2e position] |
DELAPORTE Jean-Pierre (1956) FRA |
400 Freestyle Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[10e position] |
4x200 Freestyle Men |
[4e position] |
4x100 Medley Men |
[3e position] |
DUCROCQ Stéphane (1965) FRA |
200 Butterfly Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[7e position] |
GARIN Lionel (1977) FRA |
200 Medley Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[5e position] |
4x200 Freestyle Men |
[2e position] |
GHEERAERT Thomas (1997) FRA |
100 Medley Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[1er position] |
4x200 Freestyle Men |
[1er position] |
4x100 Medley Men |
[4e position] |
HARS Nicolas (1985) FRA |
100 Breaststroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[4e position] |
LESZCZYNSKI Yves (1983) FRA |
100 Backstroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[9e position] |
4x100 Medley Men |
[1er position] |
SWITALA Marc (1962) FRA |
200 Backstroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[2e position] |
TEIXEIRA Mario (1958) FRA |
100 Butterfly Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[8e position] |
VANGHELUWE François (1989) FRA |
100 Freestyle Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[6e position] |
CARPENTIER Julie (2002) FRA |
100 Breaststroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[6e position] |
4x200 Freestyle Women |
[1re position] |
4x100 Medley Women |
[3e position] |
COUVELARD Julie (2002) FRA |
100 Freestyle Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[1re position] |
DEHOUX Joséphine (2002) FRA |
200 Breaststroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[3e position] |
4x100 Medley Women |
[2e position] |
HUGOO Elisa (2001) FRA |
100 Medley Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[7e position] |
4x200 Freestyle Women |
[3e position] |
LOBBRECHT Céline (2001) FRA |
200 Backstroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[10e position] |
MERLIER Jade (2001) FRA |
200 Medley Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[9e position] |
4x100 Medley Women |
[1re position] |
NAEPELS Zoé (2003) FRA |
100 Butterfly Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[8e position] |
4x200 Freestyle Women |
[4e position] |
VANDERBEKEN Elise (2002) FRA |
400 Freestyle Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[4e position] |
VANDERSLUYS Léa (2002) FRA |
200 Butterfly Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[5e position] |
4x200 Freestyle Women |
[2e position] |
4x100 Medley Women |
[4e position] |
VANHILLE Estelle (2001) FRA |
100 Backstroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[2e position] |
Team 5 |
ANTOINE Jeremy (2002) FRA |
200 Breaststroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[4e position] |
4x200 Freestyle Men |
[3e position] |
4x100 Medley Men |
[2e position] |
DESFONTAINE Adrien (1999) FRA |
200 Backstroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[7e position] |
4x200 Freestyle Men |
[1er position] |
DESMULIE Matéo (2002) FRA |
200 Butterfly Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[3e position] |
4x200 Freestyle Men |
[2e position] |
4x100 Medley Men |
[3e position] |
LAGEISTE Lucas (2002) FRA |
100 Medley Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[1er position] |
4x100 Medley Men |
[4e position] |
LECOURT Samuel (2001) FRA |
100 Freestyle Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[6e position] |
MERLIER Elliot (2001) FRA |
100 Butterfly Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[8e position] |
REQUENA Gauthier (1999) FRA |
400 Freestyle Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[5e position] |
TCHOKOKAM Arthur (2002) FRA |
200 Medley Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[2e position] |
4x200 Freestyle Men |
[4e position] |
4x100 Medley Men |
[1er position] |
VERGRIETE Aurélien (2001) FRA |
100 Breaststroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[10e position] |
VIGREUX Leo (1999) FRA |
100 Backstroke Men |
|
10x50 Freestyle Men |
[9e position] |
BOUMBAR AMARA Camila (2008) FRA |
400 Freestyle Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[6e position] |
4x100 Medley Women |
[1re position] |
BRILLARD Victoire (2003) FRA |
200 Backstroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[7e position] |
4x200 Freestyle Women |
[3e position] |
CARBONNIER Zélie (2008) FRA |
100 Medley Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[9e position] |
4x100 Medley Women |
[3e position] |
COSSART Zélie (2002) FRA |
200 Breaststroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[3e position] |
4x200 Freestyle Women |
[1re position] |
DEZITTER Jeanne (2008) FRA |
100 Backstroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[2e position] |
LAGEISTE Clara (2008) FRA |
100 Breaststroke Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[10e position] |
4x100 Medley Women |
[2e position] |
MESMACQUE Rosalie (2010) FRA |
200 Butterfly Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[8e position] |
4x100 Medley Women |
[4e position] |
TEURNIER Clémentine (2005) FRA |
100 Butterfly Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[1re position] |
4x200 Freestyle Women |
[4e position] |
TRICOT Mathilde (2008) FRA |
100 Freestyle Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[4e position] |
VROYLANDT Zélie (2002) FRA |
200 Medley Women |
|
10x50 Freestyle Women |
[5e position] |
4x200 Freestyle Women |
[2e position] |