50 Backstroke Women - Final A (Sunday 5 April 2015 - 16h19) | ||||||||||
1. | KEIJZER Lina | 2000 | FRA | CHOLET NATATION | 00:32.48 | 1161 pts | ||||
2. | DUBOIS Nora | 1999 | FRA | SN LE LUDE | 00:33.77 | 1086 pts | ||||
3. | LEGROS Caroline | 1999 | FRA | DAUPHINS DE MAYENNE | 00:34.57 | 1041 pts | ||||
4. | HERIN Charlotte | 1999 | FRA | SN LE LUDE | 00:34.63 | 1038 pts | ||||
5. | CAMUS Laure | 2001 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SITTELIA | 00:34.87 | 1025 pts | ||||
6. | PELTIER Ameline | 1998 | FRA | CA EVRON | 00:36.13 | 956 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B (Sunday 5 April 2015 - 16h17) | ||||||||||
1. | ATRY Margaux | 2000 | FRA | SN LE LUDE | 00:36.77 | 922 pts | ||||
2. | GUIHARD Angela | 2001 | FRA | CHATEAU GONTIER NATATION | 00:36.91 | 915 pts | ||||
3. | NAVARRO Énora | 2000 | FRA | NANTES NATATION | 00:37.28 | 896 pts | ||||
4. | QUILLET Chloé | 1999 | FRA | CA EVRON | 00:37.49 | 885 pts | ||||
5. | LE GALL Marine | 1996 | FRA | ASPTT NANTES | 00:37.60 | 879 pts | ||||
6. | DAUDIN Laura | 2001 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:38.00 | 859 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Sunday 5 April 2015 - 10h51) | ||||||||||
1. | KEIJZER Lina | 2000 | FRA | CHOLET NATATION | 00:34.19 | 1062 pts | QFA | |||
2. | DUBOIS Nora | 1999 | FRA | SN LE LUDE | 00:34.58 | 1041 pts | QFA | |||
3. | CAMUS Laure | 2001 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SITTELIA | 00:35.07 | 1014 pts | QFA | |||
4. | LEGROS Caroline | 1999 | FRA | DAUPHINS DE MAYENNE | 00:35.09 | 1012 pts | QFA | |||
5. | HERIN Charlotte | 1999 | FRA | SN LE LUDE | 00:35.46 | 992 pts | QFA | |||
6. | PELTIER Ameline | 1998 | FRA | CA EVRON | 00:35.86 | 971 pts | QFA | |||
7. | ATRY Margaux | 2000 | FRA | SN LE LUDE | 00:36.06 | 960 pts | QFB | |||
8. | LE GALL Marine | 1996 | FRA | ASPTT NANTES | 00:36.75 | 923 pts | QFB | |||
9. | QUILLET Chloé | 1999 | FRA | CA EVRON | 00:36.80 | 921 pts | QFB | |||
10. | GUIHARD Angela | 2001 | FRA | CHATEAU GONTIER NATATION | 00:37.00 | 910 pts | QFB | |||
11. | NAVARRO Énora | 2000 | FRA | NANTES NATATION | 00:37.22 | 899 pts | QFB | |||
12. | MULOCHER Janelle | 2001 | FRA | US LA FLÈCHE | 00:37.48 | 886 pts | QFB | |||
13. | DAUDIN Laura | 2001 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:37.75 | 872 pts | QFC | |||
14. | CAILLE Aurélie | 1998 | FRA | DAUPHINS DE MAYENNE | 00:38.03 | 858 pts | ||||
15. | MOINEAU Erine | 2001 | FRA | CHATEAU GONTIER NATATION | 00:38.25 | 847 pts | QFC | |||
16. | DROUET Solène | 2000 | FRA | CN BEAUPREAU | 00:38.47 | 836 pts | QFC | |||
17. | TAVERNIER Lucie | 1998 | FRA | ASPTT NANTES | 00:38.90 | 814 pts | ||||
18. | ROUSSEAU Juline | 1999 | FRA | ES CRAON NATATION | 00:39.53 | 784 pts |