50 Freestyle Women - Final A Juniors - Seniors : 18 ans et plus (Sunday 26 October 2014 - 18h52) | ||||||||||
32767. | TOUATI Assia | 1995 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:26.43 | 1283 pts | ||||
32767. | JACOLIN Aurore | 1997 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:27.01 | 1244 pts | ||||
CE - OCCITANIE / TOULOUSE | ||||||||||
32767. | GALLEGO Solène | 1995 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:27.87 | 1187 pts | ||||
32767. | DANET Fanny | 1995 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:28.81 | 1126 pts | ||||
32767. | LAINE Alienor | 1997 | FRA | CN FOUGÈRES | 00:29.18 | 1102 pts | ||||
32767. | BOUFFORT Liz | 1997 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:29.35 | 1092 pts | ||||
50 Freestyle Women - Final A Cadettes : 16-17 ans (Sunday 26 October 2014 - 18h49) | ||||||||||
32767. | HUBERT Lina | 1999 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:28.07 | 1174 pts | ||||
32767. | GUANNEL Lucie | 1999 | FRA | AC CHERBOURG EN COTENTIN | 00:28.22 | 1164 pts | ||||
32767. | COLLET Enora | 1998 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:28.54 | 1143 pts | ||||
32767. | MACE Charline | 1999 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:28.71 | 1132 pts | ||||
32767. | BERNARD Béatrice | 1998 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:28.96 | 1116 pts | ||||
32767. | THEPOT Soizic | 1998 | FRA | CN GUINGAMP | 00:29.02 | 1112 pts | ||||
50 Freestyle Women - Final A Minimes : 14-15 ans (Sunday 26 October 2014 - 18h47) | ||||||||||
32767. | VERGER Anaïs | 2000 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:28.53 | 1144 pts | ||||
32767. | POUPLIN Noemie | 2000 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:29.05 | 1111 pts | ||||
32767. | DELANOE Sarah | 2000 | FRA | CN VITRÉ | 00:29.30 | 1095 pts | ||||
32767. | ROBILLARD Claire | 2000 | FRA | AC CHERBOURG EN COTENTIN | 00:29.57 | 1078 pts | ||||
32767. | LEMONNIER-MURARI Emma | 2001 | FRA | AC CHERBOURG EN COTENTIN | 00:29.72 | 1068 pts | ||||
32767. | GILBERT Lucie | 2001 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:30.57 | 1016 pts | ||||
50 Freestyle Women - Final A Benjamines : 11-13 ans (Sunday 26 October 2014 - 18h45) | ||||||||||
32767. | BIDEAU Thaïs | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:30.03 | 1049 pts | ||||
32767. | BIDEAU Marla | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:31.17 | 980 pts | ||||
32767. | HELDENBERGH Emma | 2002 | FRA | AURAY NATATION | 00:31.72 | 947 pts | ||||
32767. | GAUTIER Klervi | 2002 | FRA | CN GUINGAMP | 00:32.54 | 900 pts | ||||
32767. | LEPAUMIER Aude | 2002 | FRA | CN COUTANCES | 00:33.90 | 824 pts | ||||
32767. | LEBRAS Manon | 2002 | FRA | CN COUTANCES | 00:34.25 | 805 pts | ||||
50 Freestyle Women - 1/2 Final Juniors - Seniors : 18 ans et plus (Saturday 25 October 2014 - 20h34) | ||||||||||
1 | TOUATI Assia | 1995 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:26.67 | 1267 pts | QFA | |||
2 | JACOLIN Aurore | 1997 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:27.30 | 1225 pts | QFA | |||
CE - OCCITANIE / TOULOUSE | ||||||||||
3 | JOUANJAN Mathilde | 1994 | FRA | CN GUINGAMP | 00:28.45 | 1149 pts | QFA | |||
4 | DANET Fanny | 1995 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:28.88 | 1121 pts | QFA | |||
5 | GALLEGO Solène | 1995 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:29.31 | 1094 pts | QFA | |||
6 | LAINE Alienor | 1997 | FRA | CN FOUGÈRES | 00:29.38 | 1090 pts | QFA | |||
7 | BOUFFORT Liz | 1997 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:29.82 | 1062 pts | ||||
8 | POMARES Cindy | 1990 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:30.55 | 1017 pts | ||||
9 | NICOLAS Camille | 1997 | FRA | U.S LIFFREENNE NATATION | 00:31.22 | 977 pts | ||||
10 | LIMEUL Audrey | 1995 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:31.42 | 965 pts | ||||
11 | CARUDEL Eva | 1997 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:31.58 | 956 pts | ||||
12 | CONCHE Lou | 1996 | FRA | AC CHERBOURG EN COTENTIN | 00:32.61 | 896 pts | ||||
50 Freestyle Women - 1/2 Final Cadettes : 16-17 ans (Saturday 25 October 2014 - 20h29) | ||||||||||
1 | COLLET Enora | 1998 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:28.18 | 1167 pts | QFA | |||
2 | HUBERT Lina | 1999 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:28.42 | 1151 pts | QFA | |||
3 | GUANNEL Lucie | 1999 | FRA | AC CHERBOURG EN COTENTIN | 00:28.64 | 1137 pts | QFA | |||
4 | BERNARD Béatrice | 1998 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:28.88 | 1121 pts | QFA | |||
5 | MACE Charline | 1999 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:29.09 | 1108 pts | QFA | |||
6 | DORNIC Morgane | 1998 | FRA | CN MORLAIX | 00:29.19 | 1102 pts | QFA | |||
7 | THEPOT Soizic | 1998 | FRA | CN GUINGAMP | 00:29.27 | 1097 pts | ||||
8 | FEAT Nolwenn | 1999 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:29.39 | 1089 pts | ||||
9 | AMARO Laura | 1999 | FRA | CN FOUGÈRES | 00:29.44 | 1086 pts | ||||
10 | ORTEGA Margaux | 1998 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:29.58 | 1077 pts | ||||
11 | VILLETTE Margot | 1999 | FRA | AC CHERBOURG EN COTENTIN | 00:30.06 | 1047 pts | ||||
12 | LEBRETON Anais | 1999 | FRA | COMBOURG NATATION | 00:30.58 | 1015 pts | ||||
50 Freestyle Women - 1/2 Final Minimes : 14-15 ans (Saturday 25 October 2014 - 20h25) | ||||||||||
1 | VERGER Anaïs | 2000 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:29.10 | 1107 pts | QFA | |||
2 | DELANOE Sarah | 2000 | FRA | CN VITRÉ | 00:29.15 | 1104 pts | QFA | |||
3 | POUPLIN Noemie | 2000 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:29.19 | 1102 pts | QFA | |||
4 | LEMONNIER-MURARI Emma | 2001 | FRA | AC CHERBOURG EN COTENTIN | 00:29.61 | 1075 pts | QFA | |||
5 | ROBILLARD Claire | 2000 | FRA | AC CHERBOURG EN COTENTIN | 00:29.96 | 1053 pts | QFA | |||
6 | DORNIC Claire | 2000 | FRA | CN MORLAIX | 00:29.97 | 1053 pts | QFA | |||
7 | GILBERT Lucie | 2001 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:30.14 | 1042 pts | ||||
8 | LE DEMEET Oriane | 2000 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:30.19 | 1039 pts | ||||
9 | MHUN Lena | 2001 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:31.07 | 986 pts | ||||
10 | CARMÈS Caroline | 2000 | FRA | CN MORLAIX | 00:31.81 | 942 pts | ||||
11 | BAGUELIN SIMON Danae | 2001 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:31.91 | 936 pts | ||||
12 | GOULLET DE RUGY Julie | 2001 | FRA | COMBOURG NATATION | 00:32.28 | 915 pts | ||||
50 Freestyle Women - 1/2 Final Benjamines : 11-13 ans (Saturday 25 October 2014 - 20h20) | ||||||||||
1 | BIDEAU Thaïs | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:30.44 | 1024 pts | QFA | |||
2 | HELDENBERGH Emma | 2002 | FRA | AURAY NATATION | 00:31.45 | 963 pts | QFA | |||
3 | BIDEAU Marla | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:32.28 | 915 pts | QFA | |||
4 | GAUTIER Klervi | 2002 | FRA | CN GUINGAMP | 00:32.66 | 893 pts | QFA | |||
5 | LEPAUMIER Aude | 2002 | FRA | CN COUTANCES | 00:33.29 | 858 pts | QFA | |||
6 | LEBRAS Manon | 2002 | FRA | CN COUTANCES | 00:33.62 | 839 pts | QFA | |||
7 | GERVAIS Maëlle | 2002 | FRA | CN FOUGÈRES | 00:33.88 | 825 pts | ||||
8 | SOYER Agathe | 2002 | FRA | CN GUINGAMP | 00:35.14 | 757 pts | ||||
9 | DORNIC Louise | 2002 | FRA | AURAY NATATION | 00:35.16 | 756 pts | ||||
10 | HELBERT Clémence | 2002 | FRA | CN FOUGÈRES | 00:36.74 | 676 pts | ||||
11 | COTRELLE Elsa | 2002 | FRA | CN FOUGÈRES | 00:37.03 | 661 pts | ||||
12 | YOUSSOU Lauryne | 2003 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:37.12 | 657 pts |