50 Freestyle Men - Final A (Saturday 13 June 2015 - 17h53) | ||||||||||
1. | GROSJEAN Hugo | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:24.23 | 1184 pts | MPR16 | |||
2. | GOZZO Rémi | 1995 | FRA | SC THIONVILLE | 00:24.91 | 1136 pts | ||||
3. | BISELLO Olivier | 1995 | FRA | FORBACH AGGLOMÉRATION NATATION | 00:25.38 | 1103 pts | ||||
4. | ASSFELD Arthur | 1999 | FRA | US TOUL | 00:25.46 | 1097 pts | ||||
5. | STEVENOT Maxime | 1998 | FRA | CN EPINAL | 00:25.82 | 1072 pts | ||||
6. | BROGGIO Joël | 1989 | FRA | ASPTT NANCY | 00:25.88 | 1068 pts | ||||
7. | PAZDUR Maxence | 2000 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:25.99 | 1061 pts | ||||
8. | IACONO Eliott | 1997 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:26.06 | 1056 pts | ||||
50 Freestyle Men - Final B (Saturday 13 June 2015 - 17h51) | ||||||||||
1. | TRINCHINI Hugo | 1991 | FRA | CN COMMERCY | 00:25.92 | 1065 pts | ||||
2. | TRINCHINI Luca | 1997 | FRA | CN COMMERCY | 00:25.95 | 1063 pts | ||||
3. | BECELLA Lucas | 1997 | FRA | SC THIONVILLE | 00:26.04 | 1057 pts | ||||
4. | ARNOULD Adrien | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:26.19 | 1047 pts | ||||
5. | KIRSCH Antoine | 1996 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:26.23 | 1044 pts | ||||
6. | BURKEL Victor | 2000 | FRA | SN METZ | 00:26.59 | 1020 pts | ||||
7. | DURIEUX Damien | 1999 | BEL | USB LONGWY NATATION | 00:26.61 | 1019 pts | ||||
8. | HABIB Olivier | 1996 | FRA | FORBACH AGGLOMÉRATION NATATION | 00:26.74 | 1010 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims (Friday 12 June 2015 - 17h47) | ||||||||||
1. | GOZZO Rémi | 1995 | FRA | SC THIONVILLE | 00:25.06 | 1125 pts | QFA | |||
2. | GROSJEAN Hugo | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:25.35 | 1105 pts | QFA | |||
3. | BISELLO Olivier | 1995 | FRA | FORBACH AGGLOMÉRATION NATATION | 00:25.59 | 1088 pts | QFA | |||
4. | BROGGIO Joël | 1989 | FRA | ASPTT NANCY | 00:25.64 | 1085 pts | QFA | |||
5. | ASSFELD Arthur | 1999 | FRA | US TOUL | 00:25.66 | 1083 pts | QFA | |||
6. | IACONO Eliott | 1997 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:25.68 | 1082 pts | QFA | |||
7. | STEVENOT Maxime | 1998 | FRA | CN EPINAL | 00:25.69 | 1081 pts | QFA | |||
8. | WAGNER Louis | 1996 | FRA | SC THIONVILLE | 00:25.81 | 1073 pts | QFA | |||
9. | PAZDUR Maxence | 2000 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:25.98 | 1061 pts | QFB | |||
10. | BECELLA Lucas | 1997 | FRA | SC THIONVILLE | 00:26.03 | 1058 pts | QFB | |||
11. | TRINCHINI Luca | 1997 | FRA | CN COMMERCY | 00:26.21 | 1046 pts | QFB | |||
12. | TRINCHINI Hugo | 1991 | FRA | CN COMMERCY | 00:26.24 | 1044 pts | QFB | |||
13. | HABIB Olivier | 1996 | FRA | FORBACH AGGLOMÉRATION NATATION | 00:26.28 | 1041 pts | QFB | |||
14. | BURKEL Victor | 2000 | FRA | SN METZ | 00:26.44 | 1030 pts | QFB | |||
15. | ARNOULD Adrien | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:26.45 | 1029 pts | QFB | |||
16. | KIRSCH Antoine | 1996 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:26.57 | 1021 pts | Bfb | |||
16. | DURIEUX Damien | 1999 | BEL | USB LONGWY NATATION | 00:26.57 | 1021 pts | Bfb | |||
18. | MEGHEZ Adrien | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:26.67 | 1015 pts | ||||
19. | BUDYNSKI Nicolas | 1993 | FRA | CN EPINAL | 00:26.68 | 1014 pts | ||||
20. | GARLAND Gabin | 1999 | FRA | ASPTT NANCY | 00:26.70 | 1013 pts | ||||
21. | GIACOMINI Paolo | 1998 | FRA | SC THIONVILLE | 00:26.73 | 1011 pts | ||||
22. | WIRTZ Valentin | 1999 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:26.81 | 1005 pts | ||||
23. | HUMBERT-BRICHARD Pierre | 1999 | FRA | US TOUL | 00:26.88 | 1001 pts | ||||
24. | GERMAIN Aymeric | 1999 | FRA | SN METZ | 00:26.89 | 1000 pts | ||||
25. | COLOMBO Pierre | 2001 | FRA | SA VERDUN | 00:26.91 | 999 pts | ||||
26. | GROMADA Sébastien | 1999 | FRA | SN METZ | 00:27.02 | 991 pts | ||||
27. | NAAMOUNE Lyes | 1997 | FRA | FORBACH AGGLOMÉRATION NATATION | 00:27.06 | 989 pts | ||||
28. | STEPHAN William | 2000 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:27.11 | 985 pts | ||||
29. | TURMEL Sébastien | 1998 | GER | SC THIONVILLE | 00:27.15 | 983 pts | ||||
30. | JENIN Thomas | 2001 | FRA | US TOUL | 00:27.16 | 982 pts | ||||
31. | FABRIS Guillaume | 1998 | FRA | SC THIONVILLE | 00:27.20 | 979 pts | ||||
32. | MULLER Johan | 1998 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:27.21 | 979 pts | ||||
33. | GEORGE Batiste | 1999 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:27.22 | 978 pts | ||||
34. | LEVACIC Guillaume | 1995 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:27.38 | 968 pts | ||||
35. | MULLER Robin | 1997 | FRA | CN COMMERCY | 00:27.49 | 960 pts | ||||
36. | VOGEL Thomas | 1998 | FRA | FORBACH AGGLOMÉRATION NATATION | 00:27.62 | 952 pts | ||||
37. | FELICIJAN Mathieu | 1998 | FRA | SN METZ | 00:27.68 | 948 pts | ||||
38. | FOURES Lucas | 1998 | FRA | SN METZ | 00:27.72 | 946 pts | ||||
39. | VOEGELI Julien | 1998 | FRA | ASPTT NANCY | 00:27.73 | 945 pts | ||||
40. | BURKEL Emilien | 1999 | FRA | CN COMMERCY | 00:27.75 | 944 pts | ||||
40. | NOEL Julien | 2000 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:27.75 | 944 pts | ||||
42. | VALLEE Theo | 2000 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:27.80 | 940 pts | ||||
43. | WALTZING Florian | 1997 | LUX | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:27.91 | 933 pts | ||||
43. | KLAPP Loris | 1997 | LUX | CN DUDELANGE | 00:27.91 | 933 pts | ||||
45. | KERN Damien | 1997 | FRA | SC THIONVILLE | 00:27.96 | 930 pts | ||||
46. | NASTASI Joseph | 2001 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:27.99 | 928 pts | ||||
47. | JULIAN Matys | 1999 | FRA | ASPTT NANCY | 00:28.03 | 926 pts | ||||
47. | WEBER Matthieu | 1996 | FRA | CO SARRALBE | 00:28.03 | 926 pts | ||||
49. | MARCHESIN Gaëtan | 1999 | FRA | SC THIONVILLE | 00:28.07 | 923 pts | ||||
50. | JACQUES Alix | 1998 | FRA | SC THIONVILLE | 00:28.24 | 912 pts | ||||
50. | PETRINI Julien | 1999 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:28.24 | 912 pts | ||||
52. | KIRSCH Nicolas | 1996 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:28.32 | 907 pts | ||||
53. | LARBI Mehdi | 2000 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:28.35 | 905 pts | ||||
54. | AUBRY Loan | 2001 | FRA | BACCARAT AQUATIC CLUB | 00:28.37 | 904 pts | ||||
55. | SAUDER Arthur | 1999 | FRA | ASPTT NANCY | 00:28.40 | 902 pts | ||||
56. | HAUCK Martin | 2001 | FRA | SN METZ | 00:28.41 | 902 pts | ||||
57. | FRANKE Nicolas | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:28.44 | 900 pts | ||||
58. | GOYEAUD Théo | 2000 | FRA | CN BOULAY | 00:28.52 | 895 pts | ||||
59. | FLAMAND Remi | 1999 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:28.60 | 890 pts | ||||
60. | AUBINEAU Charles | 1999 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE NANCY | 00:28.62 | 888 pts | ||||
61. | BISVAL Thomas | 1999 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:28.68 | 885 pts | ||||
62. | NOEL Arthur | 1999 | FRA | BAR NATATION TRIATHLON CLUB | 00:28.71 | 883 pts | ||||
63. | BERTON Rémi | 2000 | FRA | SN METZ | 00:28.73 | 881 pts | ||||
64. | BEKALAREK Thomas | 1999 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:28.75 | 880 pts | ||||
65. | MORHAIN Brice | 2000 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:28.78 | 878 pts | ||||
66. | RODRIGUES Paul | 2001 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:29.01 | 864 pts | ||||
67. | RIDOLFI Joël | 2001 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:29.02 | 864 pts | ||||
67. | SCHMITT Xavier | 2000 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:29.02 | 864 pts | ||||
69. | SCHWARTZ Thibault | 2001 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:29.04 | 862 pts | ||||
70. | DENAT Pierre | 2001 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:29.06 | 861 pts | ||||
71. | REGENWETTER Loris | 1999 | LUX | SC DIFFERDANGE | 00:29.23 | 851 pts | ||||
72. | SIATKA Jimmy | 2000 | FRA | CN COMMERCY | 00:29.24 | 850 pts | ||||
73. | MARTIN Victor | 2001 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:29.39 | 841 pts | ||||
74. | WEBER Ludovic | 2000 | FRA | CO SARRALBE | 00:29.41 | 840 pts | ||||
75. | VEXLER Nicolas | 1998 | FRA | DC CREUTZWALD | 00:29.44 | 838 pts | ||||
76. | JACOMELLI Mattéo | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:29.47 | 836 pts | ||||
77. | KEYSER Nicolas | 1999 | FRA | CO SARRALBE | 00:29.67 | 824 pts | ||||
78. | CERAVOLO Mathis | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:29.76 | 818 pts | ||||
79. | HENRY Alexis | 2000 | FRA | CA RAMBERVILLERS | 00:29.90 | 810 pts | ||||
80. | WALDECK Tom | 2001 | FRA | BACCARAT AQUATIC CLUB | 00:29.94 | 808 pts | ||||
81. | VOGT Pierre | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:29.99 | 805 pts | ||||
82. | DAVIES Gareth | 2001 | GBR | BRUYÈRES NATATION | 00:30.01 | 804 pts | ||||
83. | DAM Lucas | 2000 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:30.12 | 797 pts | ||||
83. | REUTER Théo | 2000 | FRA | CN BOULAY | 00:30.12 | 797 pts | ||||
85. | HIRSCH Léo | 1999 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:30.16 | 795 pts | ||||
86. | DURESSE Cédric | 2001 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:30.24 | 790 pts | ||||
87. | GOUGE Julien | 2001 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:30.25 | 789 pts | ||||
88. | GRIMAL Max | 2000 | FRA | ASPTT NANCY | 00:30.31 | 786 pts | ||||
89. | STEIMER Tom | 2001 | FRA | BACCARAT AQUATIC CLUB | 00:30.37 | 782 pts | ||||
90. | SCHNEIDER Mathieu | 2000 | FRA | DC CREUTZWALD | 00:30.38 | 782 pts | ||||
91. | GRONDIN Florent | 2001 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:30.40 | 780 pts | ||||
92. | SUTERA-SARDO Alexandre | 1998 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:30.47 | 776 pts | ||||
93. | BEL Louis | 2000 | FRA | OMNISPORTS FROUARD-POMPEY | 00:30.80 | 757 pts | ||||
94. | MARC Jules | 2001 | FRA | CS VITTEL | 00:31.05 | 743 pts | ||||
95. | LEJEUNE Théo | 1999 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:31.07 | 742 pts | ||||
96. | BIRKER Romain | 2001 | FRA | ASPTT NANCY | 00:31.51 | 717 pts | ||||
97. | DE SOUSA Dany | 1999 | FRA | PIRANHAS MUSSIPONTAINS | 00:31.66 | 708 pts | ||||
98. | MOITRIER Julien | 2001 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:32.12 | 683 pts | ||||
99. | HAAS Aurelien | 1999 | FRA | SA VERDUN | 00:32.51 | 662 pts | ||||
100. | VERDIER Clément | 2001 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:32.60 | 657 pts | ||||
101. | GADY Romain | 1996 | FRA | ASPTT NANCY | 00:34.90 | 539 pts | ||||
--- | BEN CHAABANE Ismael | 1998 | FRA | SC LANEUVEVILLE | DNS |
--- | ||||
--- | COURNAULT Sébastien | 1997 | FRA | BAR NATATION TRIATHLON CLUB | DSQ |
--- |