50 Butterfly Men - Final A (Saturday 13 June 2015 - 16h16) | ||||||||||
1. | ASSFELD Arthur | 1999 | FRA | US TOUL | 00:26.95 | 1157 pts | ||||
2. | GROSJEAN Hugo | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:27.45 | 1127 pts | ||||
3. | STEVENOT Maxime | 1998 | FRA | CN EPINAL | 00:27.48 | 1125 pts | ||||
4. | IACONO Eliott | 1997 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:27.64 | 1116 pts | ||||
5. | BUDYNSKI Nicolas | 1993 | FRA | CN EPINAL | 00:27.85 | 1103 pts | ||||
6. | ARNOULD Adrien | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:27.86 | 1103 pts | ||||
6. | GROMADA Sébastien | 1999 | FRA | SN METZ | 00:27.86 | 1103 pts | ||||
8. | BROGGIO Joël | 1989 | FRA | ASPTT NANCY | 00:28.33 | 1075 pts | ||||
50 Butterfly Men - Final B (Saturday 13 June 2015 - 16h14) | ||||||||||
1. | PICARD Anthony | 1999 | FRA | SC THIONVILLE | 00:27.92 | 1099 pts | ||||
2. | GIACOMINI Paolo | 1998 | FRA | SC THIONVILLE | 00:28.27 | 1079 pts | ||||
3. | BISELLO Olivier | 1995 | FRA | FORBACH AGGLOMÉRATION NATATION | 00:28.49 | 1066 pts | ||||
4. | HUMBERT-BRICHARD Pierre | 1999 | FRA | US TOUL | 00:28.55 | 1062 pts | ||||
5. | VOISIN Aymeric | 1998 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:28.61 | 1059 pts | ||||
6. | KIRSCH Antoine | 1996 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:28.95 | 1039 pts | ||||
7. | TRINCHINI Luca | 1997 | FRA | CN COMMERCY | 00:29.01 | 1036 pts | ||||
8. | MEGHEZ Adrien | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:29.23 | 1023 pts | ||||
50 Butterfly Men - Prelims (Friday 12 June 2015 - 16h41) | ||||||||||
1. | STEVENOT Maxime | 1998 | FRA | CN EPINAL | 00:27.13 | 1147 pts | QFA | |||
2. | ASSFELD Arthur | 1999 | FRA | US TOUL | 00:27.30 | 1136 pts | QFA | |||
3. | IACONO Eliott | 1997 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:27.70 | 1112 pts | QFA | |||
3. | ARNOULD Adrien | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:27.70 | 1112 pts | QFA | |||
5. | BUDYNSKI Nicolas | 1993 | FRA | CN EPINAL | 00:27.76 | 1109 pts | QFA | |||
6. | GROSJEAN Hugo | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:27.79 | 1107 pts | QFA | |||
7. | BROGGIO Joël | 1989 | FRA | ASPTT NANCY | 00:27.90 | 1100 pts | QFA | |||
8. | GROMADA Sébastien | 1999 | FRA | SN METZ | 00:28.03 | 1093 pts | QFA | |||
9. | PICARD Anthony | 1999 | FRA | SC THIONVILLE | 00:28.17 | 1084 pts | QFB | |||
10. | WAGNER Louis | 1996 | FRA | SC THIONVILLE | 00:28.32 | 1076 pts | QFB | |||
11. | GIACOMINI Paolo | 1998 | FRA | SC THIONVILLE | 00:28.43 | 1069 pts | QFB | |||
12. | BISELLO Olivier | 1995 | FRA | FORBACH AGGLOMÉRATION NATATION | 00:28.50 | 1065 pts | QFB | |||
13. | VOISIN Aymeric | 1998 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:28.60 | 1059 pts | QFB | |||
14. | HUMBERT-BRICHARD Pierre | 1999 | FRA | US TOUL | 00:28.86 | 1044 pts | QFB | |||
15. | TRINCHINI Luca | 1997 | FRA | CN COMMERCY | 00:28.89 | 1042 pts | QFB | |||
16. | KIRSCH Antoine | 1996 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:28.96 | 1038 pts | QFB | |||
17. | MEGHEZ Adrien | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:29.06 | 1033 pts | ||||
18. | GERMAIN Aymeric | 1999 | FRA | SN METZ | 00:29.22 | 1024 pts | ||||
18. | MOINEL édouard | 1998 | FRA | CN EPINAL | 00:29.22 | 1024 pts | ||||
20. | TURMEL Sébastien | 1998 | GER | SC THIONVILLE | 00:29.32 | 1018 pts | ||||
21. | MULLER Robin | 1997 | FRA | CN COMMERCY | 00:29.33 | 1017 pts | ||||
21. | LEVACIC Guillaume | 1995 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:29.33 | 1017 pts | ||||
23. | FELICIJAN Mathieu | 1998 | FRA | SN METZ | 00:29.65 | 999 pts | ||||
24. | WALTZING Florian | 1997 | LUX | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:29.74 | 994 pts | ||||
25. | VALLEE Theo | 2000 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:30.00 | 979 pts | ||||
25. | MULLER Johan | 1998 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:30.00 | 979 pts | ||||
27. | PETRINI Julien | 1999 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:30.02 | 978 pts | ||||
28. | GOYEAUD Théo | 2000 | FRA | CN BOULAY | 00:30.22 | 967 pts | ||||
29. | MORHAIN Brice | 2000 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:30.27 | 964 pts | ||||
30. | BERTON Rémi | 2000 | FRA | SN METZ | 00:30.32 | 962 pts | ||||
31. | JULIAN Matys | 1999 | FRA | ASPTT NANCY | 00:30.47 | 953 pts | ||||
32. | BISVAL Thomas | 1999 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:30.58 | 947 pts | ||||
33. | MARCHESIN Gaëtan | 1999 | FRA | SC THIONVILLE | 00:30.65 | 943 pts | ||||
34. | JENIN Thomas | 2001 | FRA | US TOUL | 00:30.67 | 942 pts | ||||
35. | TRINCHINI Hugo | 1991 | FRA | CN COMMERCY | 00:30.87 | 931 pts | ||||
36. | ADAM Robin | 2000 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:30.93 | 928 pts | ||||
37. | FOURES Lucas | 1998 | FRA | SN METZ | 00:30.95 | 927 pts | ||||
38. | NOEL Julien | 2000 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:31.34 | 906 pts | ||||
39. | BURKEL Victor | 2000 | FRA | SN METZ | 00:31.38 | 904 pts | ||||
40. | MARTIN Victor | 2001 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:31.50 | 897 pts | ||||
41. | GRIMAL Max | 2000 | FRA | ASPTT NANCY | 00:31.52 | 896 pts | ||||
42. | STEIMER Tom | 2001 | FRA | BACCARAT AQUATIC CLUB | 00:31.78 | 882 pts | ||||
43. | GILLET Baptiste | 2000 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:31.83 | 880 pts | ||||
44. | FLAMAND Remi | 1999 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:31.99 | 871 pts | ||||
45. | RIDOLFI Joël | 2001 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:32.22 | 859 pts | ||||
46. | JACOMELLI Mattéo | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:32.33 | 853 pts | ||||
47. | HAUCK Martin | 2001 | FRA | SN METZ | 00:32.34 | 853 pts | ||||
48. | DAM Lucas | 2000 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:32.58 | 840 pts | ||||
49. | SCHWARTZ Thibault | 2001 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:32.67 | 836 pts | ||||
50. | RODRIGUES Paul | 2001 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:33.05 | 816 pts | ||||
51. | HIRSCH Léo | 1999 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:33.29 | 804 pts | ||||
52. | SCHNEIDER Mathieu | 2000 | FRA | DC CREUTZWALD | 00:33.41 | 798 pts | ||||
53. | MARC Jules | 2001 | FRA | CS VITTEL | 00:33.47 | 795 pts | ||||
54. | DAVIES Gareth | 2001 | GBR | BRUYÈRES NATATION | 00:33.97 | 770 pts | ||||
55. | REUTER Théo | 2000 | FRA | CN BOULAY | 00:34.13 | 762 pts | ||||
56. | LEJEUNE Théo | 1999 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:34.23 | 757 pts | ||||
57. | BEL Louis | 2000 | FRA | OMNISPORTS FROUARD-POMPEY | 00:34.30 | 754 pts | ||||
57. | HENRY Alexis | 2000 | FRA | CA RAMBERVILLERS | 00:34.30 | 754 pts | ||||
59. | SUTERA-SARDO Alexandre | 1998 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:34.41 | 748 pts | ||||
60. | VOGT Pierre | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:34.47 | 745 pts | ||||
61. | WALDECK Tom | 2001 | FRA | BACCARAT AQUATIC CLUB | 00:34.84 | 727 pts | ||||
62. | VERDIER Clément | 2001 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:35.11 | 714 pts | ||||
63. | BIRKER Romain | 2001 | FRA | ASPTT NANCY | 00:36.60 | 645 pts | ||||
64. | DE SOUSA Dany | 1999 | FRA | PIRANHAS MUSSIPONTAINS | 00:36.64 | 643 pts | ||||
65. | MOITRIER Julien | 2001 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:37.01 | 626 pts | ||||
66. | HAAS Aurelien | 1999 | FRA | SA VERDUN | 00:37.37 | 610 pts | ||||
67. | GADY Romain | 1996 | FRA | ASPTT NANCY | 00:39.56 | 518 pts | ||||
--- | NOEL Arthur | 1999 | FRA | BAR NATATION TRIATHLON CLUB | DNS dec |
--- |