50 Freestyle Women - Final A Cadettes / Juniors / Seniors : 16 ans et plus (Sunday 5 April 2015 - 10h30) | ||||||||||
1. | POUMAREDE Laetitia | 1997 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:28.20 | 0.00 | 1165 pts | RM | ||
2. | LOINTHIER Marion | 1996 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:28.78 | 0.00 | 1128 pts | |||
3. | LAUNAY Nolwenn | 1997 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:30.42 | 0.00 | 1025 pts | |||
4. | LECROQ Emma | 1999 | FRA | US GRIGNY | 00:30.45 | 0.00 | 1023 pts | |||
50 Freestyle Women - Final A Minimes : 14-15 ans (Sunday 5 April 2015 - 10h28) | ||||||||||
1. | BAURON Charline | 2001 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:29.91 | 0.00 | 1057 pts | |||
2. | VALIN-FIXOT Léa | 2000 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:30.19 | 0.00 | 1039 pts | |||
3. | BANJA Ines | 2001 | FRA | US GRIGNY | 00:30.28 | 0.00 | 1034 pts | |||
4. | CLAVERIE Léa | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:30.82 | 0.00 | 1001 pts | |||
50 Freestyle Women - Final A Benjamines : 12-13 ans (Sunday 5 April 2015 - 10h26) | ||||||||||
1. | AUGER Ambre | 2002 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:30.78 | 0.00 | 1003 pts | |||
2. | TAYSSE Léa | 2002 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:31.84 | 0.00 | 940 pts | |||
3. | GUYCHARD Noelyne | 2002 | FRA | CM LE BOURGET | 00:32.92 | 0.00 | 878 pts | |||
4. | OUARTI Ilyana | 2003 | FRA | CM LE BOURGET | 00:32.93 | 0.00 | 878 pts | |||
50 Freestyle Women - Final A Avenirs / Poussines : 9-11 ans (Sunday 5 April 2015 - 10h24) | ||||||||||
1. | POPOVICI Aurélie | 2004 | FRA | CM LE BOURGET | 00:34.62 | 0.00 | 785 pts | |||
2. | SAUTEREAU Marie | 2004 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:40.06 | 0.00 | 521 pts | |||
3. | BARON-ILOGA Maeline | 2005 | FRA | US GRIGNY | 00:43.22 | 0.00 | 393 pts | |||
4. | ROBERT Apolline | 2004 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:48.73 | 0.00 | 212 pts | |||
50 Freestyle Women - Prelims (Sunday 5 April 2015 - 09h00) | ||||||||||
1. | POUMAREDE Laetitia | 1997 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:28.23 | 1163 pts | QFA | RM | ||
2. | LOINTHIER Marion | 1996 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:29.31 | 1094 pts | QFA | |||
3. | BAURON Charline | 2001 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:29.70 | 1070 pts | QFA | |||
4. | LAUNAY Nolwenn | 1997 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:29.97 | 1053 pts | QFA | |||
5. | BANJA Ines | 2001 | FRA | US GRIGNY | 00:30.24 | 1036 pts | QFA | |||
6. | LECROQ Emma | 1999 | FRA | US GRIGNY | 00:30.40 | 1026 pts | QFA | |||
7. | VALIN-FIXOT Léa | 2000 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:30.42 | 1025 pts | QFA | |||
8. | CLAVERIE Léa | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:30.61 | 1014 pts | QFA | |||
9. | AUGER Ambre | 2002 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:30.88 | 997 pts | QFA | |||
10. | GROUX Mathilde | 1999 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:30.97 | 992 pts | ||||
11. | MARTIN Marie-Pierre | 1995 | FRA | US GRIGNY | 00:31.00 | 990 pts | ||||
12. | MONTEIRO Oceane | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:31.04 | 988 pts | ||||
13. | MAHDJOUB ARAIBI Imane | 1994 | FRA | US GRIGNY | 00:31.48 | 962 pts | ||||
14. | DA LOURA Katia | 1996 | FRA | US GRIGNY | 00:31.84 | 940 pts | ||||
15. | TAYSSE Léa | 2002 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:32.13 | 923 pts | QFA | |||
16. | CISSE Laura | 2000 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:32.48 | 903 pts | ||||
17. | NGANDU Charlotte | 2001 | FRA | US GRIGNY | 00:32.49 | 903 pts | ||||
18. | RICARD Elodie | 2000 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:32.50 | 902 pts | ||||
19. | GUYCHARD Noelyne | 2002 | FRA | CM LE BOURGET | 00:32.79 | 886 pts | QFA | |||
20. | OUARTI Ilyana | 2003 | FRA | CM LE BOURGET | 00:32.99 | 874 pts | QFA | |||
21. | BANJA Yousra | 1998 | FRA | US GRIGNY | 00:33.01 | 873 pts | ||||
22. | JUBERT Ellen | 2002 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:33.86 | 826 pts | ||||
23. | ANDRADE PINHO Jessica | 2002 | POR | CM LE BOURGET | 00:33.95 | 821 pts | ||||
24. | PRENESTINI Melanie | 2000 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:33.99 | 819 pts | ||||
25. | ROBERT Éloïse | 2002 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:34.02 | 817 pts | ||||
26. | RICARD Elsa | 2003 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:34.40 | 797 pts | ||||
27. | POPOVICI Aurélie | 2004 | FRA | CM LE BOURGET | 00:34.76 | 777 pts | QFA | |||
28. | CHAPUIS Romane | 2002 | FRA | ASV CHÂTENAY-MALABRY | 00:35.53 | 737 pts | ||||
29. | LAFFILE Léa | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:35.70 | 728 pts | ||||
30. | RENOUT Barbara | 1999 | FRA | ANILLE BRAYE NATATION | 00:37.11 | 658 pts | ||||
31. | AMMARKHODJA Aïcha | 2003 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:38.24 | 603 pts | ||||
32. | SAUTEREAU Marie | 2004 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:38.63 | 585 pts | QFA | |||
33. | XIONG Lana | 2003 | FRA | US GRIGNY | 00:40.03 | 523 pts | ||||
34. | MARY Shaïnes | 2003 | FRA | US GRIGNY | 00:41.99 | 441 pts | ||||
35. | BARON-ILOGA Maeline | 2005 | FRA | US GRIGNY | 00:42.38 | 425 pts | QFA | |||
36. | ASSOHOUN Ettih-Sheirlee-Lindsey | 2004 | FRA | US GRIGNY | 00:47.81 | 238 pts | QFA | |||
37. | ROBERT Apolline | 2004 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:48.86 | 209 pts | ||||
38. | GUELAILI Kawthar | 2005 | FRA | US GRIGNY | 00:56.54 | 51 pts | ||||
39. | BARON-ILOGA Ornella | 2003 | FRA | US GRIGNY | 00:57.29 | 41 pts | ||||
--- | BENDEL Lisa | 2003 | FRA | US GRIGNY | DNS dec |
--- | ||||
--- | LE BROUDER Linsey | 2003 | FRA | US GRIGNY | DNS dec |
--- | ||||
--- | CHEBASSIER Karine | 1999 | FRA | US GRIGNY | DNS dec |
--- | ||||
--- | NGO NGOUEM Maguy | 2004 | FRA | US GRIGNY | DNS dec |
--- |