50 Backstroke Women - Final A Cadettes / Juniors / Seniors : 16 ans et plus (Saturday 4 April 2015 - 16h33) | ||||||||||
1. | POUMAREDE Laetitia | 1997 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:31.87 | 0.00 | 1197 pts | |||
2. | LOINTHIER Marion | 1996 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:32.96 | 0.00 | 1133 pts | |||
3. | LECROQ Emma | 1999 | FRA | US GRIGNY | 00:33.56 | 0.00 | 1098 pts | |||
4. | BONEL Emma | 1998 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:33.89 | 0.00 | 1079 pts | |||
50 Backstroke Women - Final A Minimes : 14-15 ans (Saturday 4 April 2015 - 16h31) | ||||||||||
1. | BAURON Charline | 2001 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:33.41 | 0.00 | 1107 pts | |||
2. | BANJA Ines | 2001 | FRA | US GRIGNY | 00:37.01 | 0.00 | 910 pts | |||
3. | MONTEIRO Oceane | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:37.06 | 0.00 | 907 pts | |||
4. | RICARD Elodie | 2000 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:37.19 | 0.00 | 901 pts | |||
50 Backstroke Women - Final A Benjamines : 12-13 ans (Saturday 4 April 2015 - 16h28) | ||||||||||
1. | AUGER Ambre | 2002 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:37.28 | 0.00 | 896 pts | |||
2. | TAYSSE Léa | 2002 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:39.78 | 0.00 | 772 pts | |||
3. | CHAPUIS Romane | 2002 | FRA | ASV CHÂTENAY-MALABRY | 00:40.63 | 0.00 | 731 pts | |||
4. | BELIN Amelie | 2002 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:43.13 | 0.00 | 619 pts | |||
50 Backstroke Women - Final A Avenirs / Poussines : 9-11 ans (Saturday 4 April 2015 - 16h26) | ||||||||||
1. | BENADI Marine | 2004 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:42.41 | 0.00 | 651 pts | |||
2. | SAUTEREAU Marie | 2004 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:47.11 | 0.00 | 461 pts | |||
3. | BARON-ILOGA Maeline | 2005 | FRA | US GRIGNY | 00:50.99 | 0.00 | 328 pts | |||
50 Backstroke Women - Prelims (Saturday 4 April 2015 - 15h41) | ||||||||||
1. | POUMAREDE Laetitia | 1997 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:31.40 | 1225 pts | QFA | |||
2. | LECROQ Emma | 1999 | FRA | US GRIGNY | 00:33.29 | 1114 pts | QFA | |||
3. | BONEL Emma | 1998 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:33.31 | 1112 pts | QFA | |||
4. | LOINTHIER Marion | 1996 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:33.69 | 1091 pts | QFA | |||
5. | BAURON Charline | 2001 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:33.92 | 1078 pts | QFA | |||
6. | GROUX Mathilde | 1999 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:34.02 | 1072 pts | ||||
7. | DA LOURA Katia | 1996 | FRA | US GRIGNY | 00:36.40 | 942 pts | ||||
8. | LOPES Marina | 1998 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:36.91 | 915 pts | ||||
9. | MARTIN Marie-Pierre | 1995 | FRA | US GRIGNY | 00:37.05 | 908 pts | ||||
10. | MONTEIRO Oceane | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:37.36 | 892 pts | QFA | |||
11. | BANJA Ines | 2001 | FRA | US GRIGNY | 00:37.46 | 887 pts | QFA | |||
12. | MURON Lucie | 1997 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:38.02 | 858 pts | ||||
13. | AUGER Ambre | 2002 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:38.06 | 856 pts | QFA | |||
14. | NGANDU Charlotte | 2001 | FRA | US GRIGNY | 00:38.56 | 831 pts | Bfa | |||
14. | RICARD Elodie | 2000 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:38.56 | 831 pts | Bfa | |||
16. | ROBERT Éloïse | 2002 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:41.22 | 704 pts | QFA | |||
17. | BOLLEA Bianca | 2001 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:41.27 | 702 pts | ||||
18. | JUBERT Ellen | 2002 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:41.32 | 700 pts | QFA | |||
19. | TAYSSE Léa | 2002 | FRA | C.A.N SAINT-FARGEAU PONTHIERRY | 00:41.65 | 685 pts | QFA | |||
20. | LAFFILE Léa | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:41.78 | 679 pts | ||||
21. | CHAPUIS Romane | 2002 | FRA | ASV CHÂTENAY-MALABRY | 00:41.87 | 675 pts | ||||
22. | BANJA Yousra | 1998 | FRA | US GRIGNY | 00:42.29 | 656 pts | ||||
23. | BELIN Amelie | 2002 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:42.45 | 649 pts | ||||
24. | BONNARD Mathilde | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:42.53 | 645 pts | ||||
25. | RICARD Elsa | 2003 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:43.12 | 620 pts | ||||
26. | BENADI Marine | 2004 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:43.55 | 602 pts | QFA | |||
27. | SAUTEREAU Marie | 2004 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:45.71 | 514 pts | QFA | |||
28. | FAURET Alice | 2001 | FRA | ASV CHÂTENAY-MALABRY | 00:45.79 | 511 pts | ||||
29. | XIONG Lana | 2003 | FRA | US GRIGNY | 00:46.49 | 484 pts | ||||
30. | MARY Shaïnes | 2003 | FRA | US GRIGNY | 00:48.31 | 417 pts | ||||
31. | BARON-ILOGA Maeline | 2005 | FRA | US GRIGNY | 00:53.16 | 264 pts | QFA | |||
32. | BARON-ILOGA Ornella | 2003 | FRA | US GRIGNY | 01:24.67 | 1 pts | ||||
--- | CHEBASSIER Karine | 1999 | FRA | US GRIGNY | DNS dec |
--- | ||||
--- | SAINT LOUIS Fabienne | 1988 | MRI | US GRIGNY | DNS dec |
--- | ||||
--- | THIBAULT Chloé | 1999 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | DSQ |
--- |