50 Backstroke Men - Prelims Benjamins 2 : 13 ans (Saturday 28 Mars 2015 - 10h40) | ||||||||||
1. | RAKOTONDRAMANGA Eliot-Tahina | 2002 | FRA | ILE-DE-FRANCE | 00:30.25 | 1076 pts | ||||
2. | RIYAHI Corentin | 2002 | FRA | ILE-DE-FRANCE | 00:31.37 | 1010 pts | ||||
3. | AERNOUT Arthur | 2002 | FRA | ILE-DE-FRANCE | 00:31.73 | 989 pts | ||||
4. | ROTH BELGRAND Mathis | 2002 | FRA | ILE-DE-FRANCE | 00:32.11 | 967 pts | ||||
5. | BARRY Aron | 2002 | FRA | ILE-DE-FRANCE | 00:32.14 | 965 pts | ||||
6. | DENJEAN Constantin | 2002 | FRA | ILE-DE-FRANCE | 00:32.21 | 961 pts | ||||
7. | CIFTCI Denis | 2002 | FRA | ILE-DE-FRANCE | 00:33.15 | 909 pts | ||||
8. | TEULE Leo | 2002 | FRA | AS BONDY | 00:33.46 | 892 pts | ||||
9. | GEOFFROY Axel | 2002 | FRA | ILE-DE-FRANCE | 00:33.95 | 865 pts | ||||
10. | PIERSON Nicolas | 2002 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:34.50 | 835 pts | ||||
11. | LIV Thomas | 2002 | FRA | ILE-DE-FRANCE | 00:35.89 | 763 pts | ||||
12. | DAINEKA Aliaksei | 2002 | BLR | BIÉLORUSSIE | 00:36.13 | 751 pts | ||||
13. | GALEUCHET Yannick | 2002 | SUI | MONTREUX NATATION | 00:36.38 | 739 pts | ||||
14. | LECOUTURIER Ilan | 2002 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:39.08 | 610 pts | ||||
15. | EL HABIB Mehdi | 2002 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:39.61 | 586 pts | ||||
16. | NWATCHOK Hugo | 2002 | FRA | REIMS CHAMPAGNE NATATION | 00:40.40 | 552 pts | ||||
17. | DE GROOTE Paul | 2002 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:40.53 | 546 pts | ||||
18. | BEAUX Hugo | 2002 | FRA | CN SÉZANNE | 00:41.52 | 505 pts | ||||
19. | SAUDE Louis | 2002 | FRA | REIMS CHAMPAGNE NATATION | 00:42.68 | 458 pts | ||||
20. | MARC Nathan | 2002 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:44.35 | 395 pts | ||||
--- | DESROQUES Justin | 2002 | FRA | CN SÉZANNE | DNS dec |
--- | ||||
50 Backstroke Men - Prelims Benjamins 1 : 12 ans (Saturday 28 Mars 2015 - 10h37) | ||||||||||
1. | OUDINET Théo | 2003 | FRA | CN SÉZANNE | 00:37.07 | 705 pts | ||||
2. | BRICHET Enguerran | 2003 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:38.42 | 641 pts | ||||
3. | MINEUR Lucas | 2003 | FRA | REIMS CHAMPAGNE NATATION | 00:38.54 | 635 pts | ||||
4. | VERRIERE Julian | 2003 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:38.57 | 634 pts | ||||
5. | NIKALAYENIA Nazar | 2003 | BLR | BIÉLORUSSIE | 00:39.21 | 604 pts | ||||
6. | FAGOT Matteo | 2003 | FRA | REIMS CHAMPAGNE NATATION | 00:41.41 | 509 pts | ||||
7. | MONFILS Louis | 2003 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:41.88 | 490 pts | ||||
8. | NICOLLE Roméo | 2003 | FRA | CN SÉZANNE | 00:43.69 | 419 pts | ||||
9. | ZANARDO Enzo | 2003 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:45.36 | 359 pts | ||||
10. | MAJCHRZYK SIDOLI Cylian | 2003 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:54.19 | 118 pts | ||||
--- | MARLOT Maxence | 2003 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | DNS dec |
--- | ||||
50 Backstroke Men - Prelims Poussins 2 : 11 ans (Saturday 28 Mars 2015 - 10h23) | ||||||||||
1. | TEULE Enzo | 2004 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:34.87 | 816 pts | ||||
2. | CLUSMAN Simon | 2004 | FRA | US ST-ANDRÉ | 00:35.03 | 808 pts | ||||
3. | CELESTE Mathéo | 2004 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:36.19 | 748 pts | ||||
4. | FERCHICHI Samy | 2004 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:37.01 | 708 pts | ||||
5. | COULIBALY Souleymane | 2004 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:38.30 | 646 pts | ||||
6. | LOURTIE Theo | 2004 | BEL | CHAUDFONTAINE THERMALE NATATION | 00:39.87 | 575 pts | ||||
7. | LATOTSKIY Nikolya | 2004 | BLR | BIÉLORUSSIE | 00:41.37 | 511 pts | ||||
8. | RODRIGUES Clément | 2004 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:42.76 | 455 pts | ||||
9. | MENARD Theo | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:42.88 | 450 pts | ||||
10. | GORLIER Ilan | 2004 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:43.59 | 423 pts | ||||
11. | BROCHET Sacha-Louis | 2004 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:44.04 | 406 pts | ||||
12. | SORLIN Lucien | 2004 | FRA | AVESNES NATATION | 00:44.49 | 390 pts | ||||
13. | VIELVOYE Simon | 2004 | BEL | D.W.S.T | 00:44.56 | 387 pts | ||||
14. | MICHEL Evan | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:45.25 | 363 pts | ||||
15. | GANTHIER Tom | 2004 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:45.50 | 354 pts | ||||
16. | DONMEZ Teoman | 2004 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:47.10 | 301 pts | ||||
17. | LONGUET Adrien | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:47.59 | 286 pts | ||||
18. | FREGNAUX Augustin | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:48.16 | 268 pts | ||||
19. | LATOUR Virgile | 2004 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:48.64 | 254 pts | ||||
20. | BORGES Hugo | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:48.99 | 244 pts | ||||
21. | SIGNORET Raphael | 2004 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:49.29 | 235 pts | ||||
22. | JORE Jeremie | 2004 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:49.52 | 229 pts | ||||
23. | MENNECHEZ Grégoire | 2004 | FRA | CN SÉZANNE | 00:50.51 | 202 pts | ||||
24. | VAYSSE Marco | 2004 | FRA | CN SÉZANNE | 00:52.16 | 161 pts | ||||
25. | MORGENTHALER Sebastian | 2004 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 01:05.61 | 1 pts | ||||
--- | VERNET Melvin | 2004 | FRA | REIMS CHAMPAGNE NATATION | DSQ |
--- | ||||
--- | SENTENAC Eliott | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | DSQ |
--- | ||||
--- | COOLEN Lucas | 2004 | SUI | MONTREUX NATATION | DSQ |
--- | ||||
--- | CHESNAIS Alexis | 2004 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | DSQ |
--- | ||||
--- | MARCHAND Théo | 2004 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | DSQ |
--- | ||||
50 Backstroke Men - Prelims Poussins 1 & après : 9-10 ans (Saturday 28 Mars 2015 - 10h21) | ||||||||||
1. | HARRACH Mohammed | 2005 | MAR | SEINE-SAINT-DENIS | 00:40.22 | 560 pts | ||||
2. | DEROUI Sami | 2005 | BEL | CHAUDFONTAINE THERMALE NATATION | 00:40.55 | 545 pts | ||||
3. | BENOUADFEL Adel | 2005 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:45.55 | 352 pts | ||||
4. | MONCUY Enzo | 2005 | FRA | SNS EPERNAY | 00:46.10 | 334 pts | ||||
5. | BOUALLEGUE Mohamed | 2005 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:47.64 | 284 pts | ||||
6. | PERRIER Axel | 2005 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:48.04 | 272 pts | ||||
7. | PIERRISNARD Nicolas | 2005 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:58.85 | 43 pts | ||||
--- | LORIN-HUCHARD Romain | 2005 | FRA | SNS EPERNAY | DSQ |
--- |