50 Breaststroke Women - Final A Juniors et Séniors : 18 ans et plus (Saturday 6 June 2015 - 21h27) | ||||||||||
1. | LEBLOND Tiphaine | 1996 | FRA | NOGENT NATATION 94 | 00:34.41 | 1218 pts | ||||
2. | CHAVANNE Audrie | 1997 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:35.77 | 1150 pts | ||||
3. | LAUNAY Nolwenn | 1997 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:37.17 | 1083 pts | ||||
4. | SAUVAGE Blandine | 1996 | FRA | CN VAL MAUBUEE | 00:37.62 | 1062 pts | ||||
5. | BENISTY Margaux | 1997 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:42.17 | 860 pts | ||||
--- | PERRINI Frédérique | 1975 | FRA | VILLIERS SPORTS JEUNESSE | DNS dec |
--- | ||||
50 Breaststroke Women - Final A Cadettes : 16-17 ans (Saturday 6 June 2015 - 21h18) | ||||||||||
1. | CHARRO Anaïs | 1998 | FRA | U.S CRETEIL NATATION | 00:34.79 | 1199 pts | ||||
2. | RAYNERT Maud | 1998 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:35.35 | 1171 pts | ||||
3. | GAILLARD Clémence | 1998 | FRA | MOISSY SPORT NATATION | 00:35.89 | 1144 pts | ||||
4. | ERIKSSON Adina | 1999 | SWE | SUÈDE | 00:35.99 | 1140 pts | ||||
5. | DUSAILLANT Mathilde | 1999 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:36.22 | 1129 pts | ||||
6. | MUTTI Anna | 1999 | FRA | MOUETTES DE PARIS | 00:37.50 | 1068 pts | ||||
7. | NEGRE Katleen | 1999 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:37.57 | 1064 pts | ||||
8. | TOURILLON Floriane | 1999 | FRA | C.S MONTERELAIS NATATION | 00:38.21 | 1035 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final A Minimes et filles 13 ans : 13-15 ans (Saturday 6 June 2015 - 21h09) | ||||||||||
1. | REMY Elora | 2000 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:35.64 | 1157 pts | ||||
2. | GARCIA Louise | 2001 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:36.27 | 1126 pts | ||||
3. | EL BARODI Imane | 2001 | MAR | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:36.80 | 1101 pts | ||||
4. | BELBACHIR Aliya | 2002 | FRA | AS BONDY | 00:38.69 | 1013 pts | ||||
5. | SOMMIER Elodie | 2001 | FRA | U.S CRETEIL NATATION | 00:38.74 | 1010 pts | ||||
6. | JOLY Mathilde | 2001 | FRA | C.N OZOIR-LA-FERRIERE | 00:39.22 | 988 pts | ||||
7. | FERMIER Maeva | 2000 | FRA | A.S PLESSIS-SAVIGNY | 00:39.69 | 967 pts | ||||
8. | BENNACER Assia | 2001 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:39.98 | 954 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Saturday 6 June 2015 - 17h05) | ||||||||||
1. | LEBLOND Tiphaine | 1996 | FRA | NOGENT NATATION 94 | 00:33.83 | 1247 pts | QFA | |||
2. | CHARRO Anaïs | 1998 | FRA | U.S CRETEIL NATATION | 00:35.01 | 1188 pts | QFA | |||
3. | CHAVANNE Audrie | 1997 | FRA | US RIS-ORANGIS | 00:35.42 | 1167 pts | QFA | |||
4. | RAYNERT Maud | 1998 | FRA | ES MASSY NATATION | 00:35.44 | 1166 pts | QFA | |||
5. | BATAL Janelle | 2001 | FRA | OPTIMAX TRAINING NATATION 78 | 00:35.47 | 1165 pts | QFA | |||
6. | DEL'HOMME Laurine | 1997 | FRA | CLUB DES NAGEURS DE PARIS | 00:35.56 | 1161 pts | QFA | |||
7. | GAILLARD Clémence | 1998 | FRA | MOISSY SPORT NATATION | 00:35.57 | 1160 pts | QFA | |||
8. | REMY Elora | 2000 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:35.60 | 1159 pts | QFA | |||
9. | DUSAILLANT Mathilde | 1999 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:36.00 | 1139 pts | QFA | |||
10. | GARCIA Louise | 2001 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:36.62 | 1109 pts | QFA | |||
11. | ERIKSSON Adina | 1999 | SWE | SUÈDE | 00:36.77 | 1102 pts | QFA | |||
12. | EL BARODI Imane | 2001 | MAR | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:37.06 | 1088 pts | QFA | |||
13. | LAUNAY Nolwenn | 1997 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:37.13 | 1085 pts | QFA | |||
14. | NEGRE Katleen | 1999 | FRA | SEINE-SAINT-DENIS | 00:37.24 | 1080 pts | QFA | |||
15. | PIERRARD Annabelle | 2000 | FRA | CN MAISONS-ALFORT | 00:37.32 | 1076 pts | QFA | |||
16. | MUTTI Anna | 1999 | FRA | MOUETTES DE PARIS | 00:37.59 | 1063 pts | QFA | |||
17. | SAUVAGE Blandine | 1996 | FRA | CN VAL MAUBUEE | 00:37.73 | 1057 pts | QFA | |||
18. | TOURILLON Floriane | 1999 | FRA | C.S MONTERELAIS NATATION | 00:37.83 | 1052 pts | QFA | |||
19. | ALVARADO Gabrielle | 1998 | FRA | AC VILLEPINTE | 00:37.95 | 1047 pts | ||||
19. | SOMMIER Elodie | 2001 | FRA | U.S CRETEIL NATATION | 00:37.95 | 1047 pts | QFA | |||
21. | BEDAIE Tais | 1999 | FRA | AS BONDY | 00:38.15 | 1037 pts | ||||
22. | BONEL Emma | 1998 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:38.39 | 1026 pts | ||||
23. | BLAIRE Lea | 2000 | FRA | NANGIS NATATION | 00:38.55 | 1019 pts | QFA | |||
24. | JOLY Mathilde | 2001 | FRA | C.N OZOIR-LA-FERRIERE | 00:39.02 | 997 pts | QFA | |||
25. | FERMIER Maeva | 2000 | FRA | A.S PLESSIS-SAVIGNY | 00:39.30 | 985 pts | ||||
26. | BELBACHIR Aliya | 2002 | FRA | AS BONDY | 00:39.38 | 981 pts | ||||
27. | BENNACER Assia | 2001 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:39.42 | 979 pts | ||||
28. | SOUIDI Meriam | 1999 | TUN | TUNISIE | 00:39.43 | 979 pts | ||||
29. | BOISRENOULT Emilie | 2002 | FRA | U.S CRETEIL NATATION | 00:39.74 | 965 pts | ||||
30. | MELANDER Thyra | 2001 | SWE | SUÈDE | 00:39.77 | 964 pts | ||||
31. | BASTOS Léticia | 2000 | FRA | VILLIERS SPORTS JEUNESSE | 00:40.21 | 944 pts | ||||
32. | PERNOT Ophélie | 2000 | FRA | AQUA CLUB PONTAULT-ROISSY | 00:40.31 | 940 pts | ||||
33. | NAIT-HAMOUD Meryem | 2000 | FRA | CM LE BOURGET | 00:40.66 | 925 pts | ||||
34. | POTIER Coline | 2001 | FRA | COULOMMIERS NATATION | 00:41.00 | 910 pts | ||||
35. | FERREIRA Camille | 2000 | POR | VILLIERS SPORTS JEUNESSE | 00:41.30 | 897 pts | ||||
36. | BENISTY Margaux | 1997 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:41.33 | 895 pts | QFA | |||
37. | MARTIN Lucie | 1999 | FRA | AQUATIC CLUB CLAYE-SOUILLY | 00:41.75 | 878 pts | ||||
38. | SUSINI Marine | 1998 | FRA | ASN LOUVRES-ROISSY-SURVILLIERS | 00:41.88 | 872 pts | ||||
39. | ARAVANTINOU Athéna | 2000 | GRE | AC BOULOGNE-BILLANCOURT | 00:41.92 | 870 pts | ||||
40. | PERRINI Frédérique | 1975 | FRA | VILLIERS SPORTS JEUNESSE | 00:41.93 | 870 pts | QFA | |||
41. | LEMAOULT Emilie | 1998 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:42.08 | 864 pts | ||||
41. | PERROT Mathilde | 1996 | FRA | CS CLICHY 92 | 00:42.08 | 864 pts | QFA | |||
43. | CHERIFI Emma | 2001 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:42.10 | 863 pts | ||||
44. | JOUBLIN Justine | 2001 | FRA | US CONFLANS-STE-HONORINE | 00:42.19 | 859 pts | ||||
45. | JAMART Fanny | 2001 | FRA | COULOMMIERS NATATION | 00:42.55 | 844 pts | ||||
46. | GENOT Maya | 2000 | FRA | PONT-AUDEMER NAUTIC CLUB | 00:42.60 | 842 pts | ||||
46. | FLEURAL Lovaina | 2000 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:42.60 | 842 pts | ||||
48. | GRALL Anaïs | 2001 | FRA | US CONFLANS-STE-HONORINE | 00:43.03 | 824 pts | ||||
49. | ARCHAMBEAUD Diane | 1997 | FRA | CS CLICHY 92 | 00:43.13 | 820 pts | ||||
50. | NGANDU Charlotte | 2001 | FRA | US GRIGNY | 00:43.23 | 816 pts | ||||
51. | GERVAISE Justine | 1997 | FRA | AQUATIC CLUB CLAYE-SOUILLY | 00:43.47 | 806 pts | ||||
52. | LECOURT Camille | 2000 | FRA | NANGIS NATATION | 00:43.69 | 797 pts | ||||
53. | BENITO Inés | 2001 | FRA | ASN LOUVRES-ROISSY-SURVILLIERS | 00:43.82 | 792 pts | ||||
54. | RAJCA Chloé | 1999 | FRA | PROVINS NATATION | 00:45.66 | 719 pts | ||||
55. | MAUCHOSSÉ Marie | 2000 | FRA | FERTE SOUS JOUARRE NATATION | 00:46.39 | 691 pts | ||||
56. | GABORET Karine | 1999 | FRA | CN MELUN VAL DE SEINE | 00:48.89 | 600 pts | ||||
57. | DE BRUYCKER Clara | 2001 | FRA | AQUATIC CLUB CLAYE-SOUILLY | 00:49.59 | 576 pts | ||||
58. | LE NEURES Oriane | 2001 | FRA | FERTE SOUS JOUARRE NATATION | 00:50.95 | 530 pts | ||||
--- | DEIKHI Asma | 2000 | TUN | TUNISIE | DNS dec |
--- | ||||
--- | GAIGNEROT Kim | 2000 | FRA | FERTE SOUS JOUARRE NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | BARRIERE Sophie | 2001 | FRA | COLOMBES NATATION | DNS dec |
--- |