50 Backstroke Men - Final A (Saturday 6 June 2015 - 18h02) | ||||||||||
1. | LACOURT Camille | 1985 | FRA | CN MARSEILLE | 00:24.97 | 892 pts | ||||
2. | WALKER-HEBBORN Chris | 1990 | GBR | GRANDE BRETAGNE | 00:25.19 | 869 pts | ||||
3. | RANDO Juan Miguel | 1988 | ESP | ESPAGNE | 00:25.42 | 845 pts | ||||
4. | STRAVIUS Jérémy | 1988 | FRA | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:25.45 | 842 pts | ||||
5. | GLANIA Jan Philip | 1988 | GER | ALLEMAGNE | 00:25.47 | 840 pts | ||||
5. | KOPELEV Jonatan Josef | 1991 | ISR | ISRAëL | 00:25.47 | 840 pts | ||||
5. | SCHWARZ Carl Louis | 1995 | GER | ALLEMAGNE | 00:25.47 | 840 pts | ||||
8. | KANEKO Masaki | 1992 | JPN | JAPON | 00:25.79 | 809 pts | ||||
50 Backstroke Men - Final B (Saturday 6 June 2015 - 16h02) | ||||||||||
1. | TANCOCK Liam | 1985 | GBR | GRANDE BRETAGNE | 00:25.95 | 795 pts | ||||
2. | GAMBURG David | 1993 | ISR | ISRAëL | 00:26.04 | 786 pts | ||||
3. | BALOG Gabor | 1990 | HUN | HONGRIE | 00:26.09 | 782 pts | ||||
4. | BOLDISON Charlie | 1992 | GBR | UNIVERSITY OF STIRLING | 00:26.17 | 775 pts | ||||
5. | ZAMIR Tomer | 1994 | ISR | ISRAëL | 00:26.45 | 750 pts | ||||
6. | FISCHER Mark | 1992 | GER | SV NIKAR HEIDELBERG | 00:26.74 | 726 pts | ||||
7. | CROENEN Louis | 1994 | BEL | BELGIQUE | 00:26.75 | 725 pts | ||||
8. | LEWIS Hayden | 1991 | AUS | MARION SWIM CLUB | 00:27.20 | 690 pts | ||||
50 Backstroke Men - Prelims (Saturday 6 June 2015 - 08h38) | ||||||||||
1. | WALKER-HEBBORN Chris | 1990 | GBR | GRANDE BRETAGNE | 00:25.54 | +0.58 | 833 pts | QFA | ||
2. | LACOURT Camille | 1985 | FRA | CN MARSEILLE | 00:25.55 | +0.73 | 832 pts | QFA | ||
3. | KANEKO Masaki | 1992 | JPN | JAPON | 00:25.71 | +0.58 | 817 pts | QFA | ||
4. | GLANIA Jan Philip | 1988 | GER | ALLEMAGNE | 00:25.73 | +0.81 | 815 pts | QFA | ||
5. | KOPELEV Jonatan Josef | 1991 | ISR | ISRAëL | 00:25.75 | +0.60 | 813 pts | QFA | ||
6. | SCHWARZ Carl Louis | 1995 | GER | ALLEMAGNE | 00:25.85 | +0.68 | 804 pts | QFA | ||
7. | RANDO Juan Miguel | 1988 | ESP | ESPAGNE | 00:25.91 | +0.63 | 798 pts | QFA | ||
8. | STRAVIUS Jérémy | 1988 | FRA | AMIENS METROPOLE NAT. | 00:25.96 | +0.67 | 794 pts | QFA | ||
9. | TANCOCK Liam | 1985 | GBR | GRANDE BRETAGNE | 00:26.00 | +0.63 | 790 pts | QFB | ||
10. | DIENER Christian | 1993 | GER | ALLEMAGNE | 00:26.15 | +0.63 | 776 pts | QFB | ||
11. | BOLDISON Charlie | 1992 | GBR | UNIVERSITY OF STIRLING | 00:26.26 | +0.60 | 767 pts | QFB | ||
12. | BALOG Gabor | 1990 | HUN | HONGRIE | 00:26.27 | +0.64 | 766 pts | QFB | ||
13. | WOLF Felix | 1989 | GER | ALLEMAGNE | 00:26.47 | +0.71 | 749 pts | QFB | ||
14. | GAMBURG David | 1993 | ISR | ISRAëL | 00:26.66 | +0.58 | 733 pts | QFB | ||
15. | FISCHER Mark | 1992 | GER | SV NIKAR HEIDELBERG | 00:26.76 | +0.65 | 725 pts | QFB | ||
16. | ZAMIR Tomer | 1994 | ISR | ISRAëL | 00:26.91 | +0.63 | 712 pts | QFB | ||
17. | CROENEN Louis | 1994 | BEL | BELGIQUE | 00:26.93 | +0.63 | 711 pts | |||
18. | LEWIS Hayden | 1991 | AUS | MARION SWIM CLUB | 00:27.07 | +0.69 | 700 pts | |||
19. | BEDEL Paul-Gabriel | 1994 | FRA | CN MARSEILLE | 00:27.08 | +0.62 | 699 pts | |||
20. | EDMONDS Ben | 1991 | AUS | MARION SWIM CLUB | 00:27.13 | +0.69 | 695 pts | |||
21. | STAUB Ivo | 1995 | SUI | SUISSE | 00:27.24 | +0.57 | 687 pts | |||
22. | JOSA Matthew | 1995 | USA | SWIM MAC | 00:27.34 | +0.66 | 679 pts | |||
23. | AVETAND Thomas | 1995 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 00:27.35 | +0.70 | 679 pts | |||
24. | DUPONT Teiki | 1996 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:27.37 | +0.64 | 677 pts | |||
25. | MARTINEZ David | 1976 | ESP | C.N CASTALIA-CASTELLON | 00:27.49 | +0.71 | 668 pts | |||
26. | ROCH Nans | 1996 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:27.58 | +0.64 | 662 pts | |||
27. | BREFUEL Simon | 1997 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:27.67 | +0.62 | 655 pts | |||
28. | FREDRIKSON Christoffer | 1997 | FIN | FINLANDE | 00:27.82 | +0.62 | 645 pts | |||
29. | PENDERGAST David | 2000 | IRL | IRLANDE | 00:27.83 | +0.59 | 644 pts | |||
30. | GIRALT PIDEMONT Jan | 1996 | ESP | SAN ANDREU | 00:28.05 | +0.61 | 629 pts | |||
31. | MAURER Thomas | 1997 | SUI | SUISSE | 00:28.13 | +0.72 | 624 pts | |||
32. | MAKELA Niko | 1998 | FIN | FINLANDE | 00:28.50 | +0.60 | 600 pts | |||
33. | BALDELLI Anthony | 1999 | FRA | SELECTION PROVENCE | 00:29.02 | +0.69 | 568 pts | |||
34. | RECULARD Thibaud | 1996 | FRA | CN LUNEL | 00:29.68 | +0.67 | 531 pts | |||
35. | LAMBERT Victor | 1998 | FRA | CN LUNEL | 00:29.69 | +0.76 | 530 pts | |||
36. | HANLEY Philip | 2000 | IRL | IRLANDE | 00:30.26 | +0.55 | 501 pts | |||
37. | DOMINICI Eudes | 1999 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:31.14 | +0.72 | 460 pts | |||
38. | DELCROIX Theo | 2000 | FRA | CANET 66 NATATION | 00:31.52 | +0.65 | 443 pts |