50 Butterfly Women - Final A (Saturday 5 December 2015 - 14h48) | ||||||||||
1. | THEPOT Soizic | 1998 | FRA | CN GUINGAMP | 00:28.73 | 1251 pts | ||||
2. | LE GUEN Ilona | 2001 | FRA | CN BREST | 00:28.78 | 1248 pts | ||||
3. | BOUREL Justine | 1998 | FRA | LANNION NATATION | 00:29.50 | 1204 pts | ||||
4. | BIDEAU Thaïs | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:29.92 | 1180 pts | ||||
5. | BERSOT Lucie | 1999 | FRA | C REDON NATATION | 00:29.97 | 1177 pts | ||||
5. | ROUE Milanda | 2000 | FRA | CN BREST | 00:29.97 | 1177 pts | ||||
7. | DELANOE Sarah | 2000 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:30.41 | 1151 pts | ||||
8. | LE JAOUAN Gaelle | 1999 | FRA | LANNION NATATION | 00:31.79 | 1072 pts | ||||
50 Butterfly Women - Final B (Saturday 5 December 2015 - 14h46) | ||||||||||
1. | VERGER Anaïs | 2000 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:29.85 | 1184 pts | ||||
2. | ROSSIGNOL Telma | 1999 | FRA | CN BREST | 00:30.93 | 1121 pts | ||||
3. | PEAN Capucine | 2000 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:31.00 | 1117 pts | ||||
4. | FLOURY Léa | 2001 | FRA | CLUB DE NATATION PAIMPOL-GOELO | 00:31.21 | 1105 pts | ||||
5. | LESAVAND Margot | 2000 | FRA | C REDON NATATION | 00:31.61 | 1082 pts | ||||
6. | MHUN Lena | 2001 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:31.76 | 1074 pts | ||||
7. | ANDRIN Emilie | 1999 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.95 | 1063 pts | ||||
8. | LE GOFF Nolwenn | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.00 | 1060 pts | ||||
50 Butterfly Women - Final C minimes : 14-15 ans (Saturday 5 December 2015 - 14h45) | ||||||||||
1. | ROZUEL Claire | 2001 | FRA | CN BREST | 00:31.70 | 1077 pts | ||||
2. | BRULE Camille | 2001 | FRA | UN PLOËRMEL | 00:31.99 | 1061 pts | ||||
3. | MALFER Daïka | 2001 | FRA | LORIENT NATATION | 00:32.16 | 1051 pts | ||||
4. | LEVANIC Mailys | 2001 | FRA | LORIENT NATATION | 00:32.50 | 1033 pts | ||||
5. | HELDENBERGH Emma | 2002 | FRA | AURAY NATATION | 00:32.80 | 1016 pts | ||||
6. | GILBERT Lucie | 2001 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:33.01 | 1005 pts | ||||
7. | LE BORGNE Pauline | 2002 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.16 | 997 pts | ||||
8. | DOLMETTA Victoria | 2002 | FRA | LORIENT NATATION | 00:34.01 | 951 pts | ||||
50 Butterfly Women - Prelims (Saturday 5 December 2015 - 08h15) | ||||||||||
1. | THEPOT Soizic | 1998 | FRA | CN GUINGAMP | 00:28.77 | 1248 pts | QFA | |||
2. | LE GUEN Ilona | 2001 | FRA | CN BREST | 00:29.56 | 1201 pts | QFA | |||
3. | BOUREL Justine | 1998 | FRA | LANNION NATATION | 00:29.78 | 1188 pts | QFA | |||
4. | BIDEAU Thaïs | 2002 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:29.85 | 1184 pts | QFA | |||
5. | BERSOT Lucie | 1999 | FRA | C REDON NATATION | 00:30.21 | 1163 pts | QFA | |||
6. | ROUE Milanda | 2000 | FRA | CN BREST | 00:30.74 | 1132 pts | QFA | |||
7. | DELANOE Sarah | 2000 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:30.87 | 1124 pts | QFA | |||
8. | LE JAOUAN Gaelle | 1999 | FRA | LANNION NATATION | 00:31.31 | 1099 pts | QFA | |||
9. | PEAN Capucine | 2000 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:31.36 | 1096 pts | QFB | |||
10. | LESAVAND Margot | 2000 | FRA | C REDON NATATION | 00:31.51 | 1088 pts | QFB | |||
11. | ROSSIGNOL Telma | 1999 | FRA | CN BREST | 00:31.63 | 1081 pts | QFB | |||
12. | VERGER Anaïs | 2000 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:31.67 | 1079 pts | QFB | |||
13. | MHUN Lena | 2001 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:31.71 | 1077 pts | QFB | |||
14. | FLOURY Léa | 2001 | FRA | CLUB DE NATATION PAIMPOL-GOELO | 00:31.75 | 1074 pts | QFB | |||
15. | LE GOFF Nolwenn | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.77 | 1073 pts | QFB | |||
16. | ANDRIN Emilie | 1999 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:31.89 | 1067 pts | Bfb | |||
16. | JACQUEMIN Severine | 1999 | FRA | CN BREST | 00:31.89 | 1067 pts | Bfb | |||
18. | LE GUEN Camille | 1999 | FRA | CN BREST | 00:31.95 | 1063 pts | ||||
19. | GOUELO Marine | 1999 | FRA | PLOEMEUR NATATION | 00:31.98 | 1061 pts | ||||
20. | PORET Sarah | 2000 | FRA | UN PLOËRMEL | 00:31.99 | 1061 pts | ||||
21. | LE DEMEET Oriane | 2000 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:32.01 | 1060 pts | ||||
22. | RANNOU Caroline | 1998 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:32.02 | 1059 pts | ||||
23. | POUPLIN Noemie | 2000 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:32.06 | 1057 pts | ||||
24. | SALES Alexandra | 1999 | FRA | UN PLOËRMEL | 00:32.08 | 1056 pts | ||||
25. | BRULE Camille | 2001 | FRA | UN PLOËRMEL | 00:32.09 | 1055 pts | QFC | |||
26. | LABRUNE Auregan | 2000 | FRA | CERCLE DES NAGEURS ST-BRIEUC | 00:32.16 | 1051 pts | ||||
26. | LEVANIC Mailys | 2001 | FRA | LORIENT NATATION | 00:32.16 | 1051 pts | QFC | |||
28. | DORNIC Claire | 2000 | FRA | CN MORLAIX | 00:32.23 | 1048 pts | ||||
29. | GILBERT Lucie | 2001 | FRA | ECN CHARTRES-DE-BRETAGNE | 00:32.35 | 1041 pts | QFC | |||
30. | LE GOFF Katell | 1999 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:32.51 | 1032 pts | ||||
31. | MALFER Daïka | 2001 | FRA | LORIENT NATATION | 00:32.64 | 1025 pts | QFC | |||
32. | ROZUEL Claire | 2001 | FRA | CN BREST | 00:32.66 | 1024 pts | QFC | |||
33. | HENAULT-MENESGUEN Adèle | 1998 | FRA | CN BREST | 00:32.68 | 1023 pts | ||||
34. | HELDENBERGH Emma | 2002 | FRA | AURAY NATATION | 00:32.81 | 1016 pts | QFC | |||
35. | MONNIER Lorie | 1999 | FRA | C REDON NATATION | 00:33.08 | 1001 pts | ||||
36. | GALLAIS Léa | 2000 | FRA | EN PONTIVY | 00:33.26 | 991 pts | ||||
37. | COZANNET Lucie | 2000 | FRA | CN MORLAIX | 00:33.30 | 989 pts | ||||
38. | DOMALAIN Yuna | 1999 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.44 | 982 pts | ||||
39. | DOLMETTA Victoria | 2002 | FRA | LORIENT NATATION | 00:33.48 | 979 pts | QFC | |||
40. | BONENFANT Marie | 2000 | FRA | CN LAMBALLE | 00:33.62 | 972 pts | ||||
41. | LE BORGNE Pauline | 2002 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:33.81 | 962 pts | QFC | |||
42. | BAUDET-KERVEDOU Camille | 2002 | FRA | LORIENT NATATION | 00:33.82 | 961 pts | ||||
43. | TREBAOL Lucie | 2002 | FRA | CN BREST | 00:34.22 | 940 pts | ||||
44. | LELIEVRE Zoé | 2000 | FRA | UN PLOËRMEL | 00:34.27 | 938 pts |