50 Butterfly Women - Final A (Sunday 22 November 2015 - 16h44) | ||||||||||
1. | CHEVALLIER Agathe | 2000 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:31.76 | 0.00 | 1074 pts | |||
2. | PAIMPOL Adele | 2001 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:32.70 | 0.00 | 1022 pts | |||
3. | LEPOITTEVIN Zoe | 2002 | FRA | CN LE MANS | 00:35.09 | 0.00 | 895 pts | |||
4. | RODRIGUEZ Laure | 1996 | FRA | CN LE MANS | 00:35.74 | 0.00 | 862 pts | |||
5. | PROVOST Coline | 1999 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:35.75 | 0.00 | 861 pts | |||
6. | PICOT Audrey | 1999 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:36.09 | 0.00 | 844 pts | |||
50 Butterfly Women - Final B (Sunday 22 November 2015 - 16h42) | ||||||||||
1. | PIARD Ines | 2002 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:36.96 | 0.00 | 802 pts | |||
2. | LETOURNEUR Laurine | 1996 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:37.30 | 0.00 | 785 pts | |||
3. | ATRY Margaux | 2000 | FRA | SN LE LUDE | 00:37.84 | 0.00 | 760 pts | |||
4. | VOITIER Oceane | 1997 | FRA | SN LE LUDE | 00:38.10 | 0.00 | 747 pts | |||
5. | RIVET Victoria | 2001 | FRA | CN LE MANS | 00:38.78 | 0.00 | 716 pts | |||
6. | SIMON Elisa | 2002 | FRA | US LA FLÈCHE | 00:39.55 | 0.00 | 681 pts | |||
50 Butterfly Women - Final C minimes : 14-15 ans (Sunday 22 November 2015 - 16h40) | ||||||||||
1. | LE MENTEC Manon | 2002 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:41.02 | 0.00 | 617 pts | |||
2. | ATRY Pauline | 2001 | FRA | SN LE LUDE | 00:41.48 | 0.00 | 597 pts | |||
3. | TOULIS Flavie | 2002 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:42.20 | 0.00 | 568 pts | |||
4. | IMBERT Elise | 2001 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:42.34 | 0.00 | 562 pts | |||
50 Butterfly Women - Prelims (Sunday 22 November 2015 - 10h59) | ||||||||||
1. | CHEVALLIER Agathe | 2000 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:32.65 | 1024 pts | QFA | |||
2. | BRUNET Claire | 1999 | FRA | CN LE MANS | 00:33.07 | 1002 pts | QFA | |||
3. | PAIMPOL Adele | 2001 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:33.23 | 993 pts | QFA | |||
4. | LEPOITTEVIN Zoe | 2002 | FRA | CN LE MANS | 00:34.50 | 925 pts | QFA | |||
5. | PALATRE Meline | 2001 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:35.58 | 870 pts | QFA | |||
6. | PROVOST Coline | 1999 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:35.85 | 856 pts | QFA | |||
7. | CAMUS Laure | 2001 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SITTELIA | 00:35.98 | 850 pts | QFB | |||
8. | RODRIGUEZ Laure | 1996 | FRA | CN LE MANS | 00:36.04 | 847 pts | QFB | |||
9. | PICOT Audrey | 1999 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:36.42 | 828 pts | QFB | |||
10. | PIARD Ines | 2002 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:36.99 | 800 pts | QFB | |||
11. | LETOURNEUR Laurine | 1996 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:37.84 | 760 pts | QFB | |||
12. | RIVET Victoria | 2001 | FRA | CN LE MANS | 00:38.05 | 750 pts | QFB | |||
13. | VOITIER Oceane | 1997 | FRA | SN LE LUDE | 00:38.31 | 738 pts | ||||
14. | SIMON Elisa | 2002 | FRA | US LA FLÈCHE | 00:38.49 | 729 pts | QFC | |||
15. | ATRY Margaux | 2000 | FRA | SN LE LUDE | 00:39.07 | 703 pts | ||||
16. | HUMBERTCLAUDE Anaïs | 1995 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:39.63 | 677 pts | ||||
17. | IMBERT Elise | 2001 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:40.07 | 658 pts | QFC | |||
18. | LEMAIRE Charlène | 1993 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:40.31 | 647 pts | ||||
19. | ATRY Pauline | 2001 | FRA | SN LE LUDE | 00:40.38 | 644 pts | QFC | |||
20. | LOYER Amelie | 2000 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:41.23 | 608 pts | ||||
21. | TOULIS Flavie | 2002 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:41.66 | 590 pts | QFC | |||
22. | LE MENTEC Manon | 2002 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:42.66 | 549 pts | QFC |