50 Breaststroke Women - Final A (Sunday 22 May 2016 - 14h49) | ||||||||||
1. | PETTON Iroise | 1998 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:35.85 | 1146 pts | ||||
2. | LE HENAFF Laurie | 2001 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:36.01 | 1139 pts | ||||
3. | SOUN-JARDIN Gabrielle | 2001 | FRA | CN BREST | 00:37.54 | 1066 pts | ||||
4. | KEROUEDAN Lea | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:38.87 | 1004 pts | ||||
5. | CABON Lean | 2002 | FRA | CN BREST | 00:38.88 | 1004 pts | ||||
6. | LE GUEN Camille | 1999 | FRA | CN BREST | 00:39.78 | 963 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final B (Sunday 22 May 2016 - 14h47) | ||||||||||
1. | BOULANGER Louane | 2002 | FRA | CLUB DE NATATION PAIMPOL-GOELO | 00:39.65 | 969 pts | ||||
2. | FLOURY Léa | 2001 | FRA | CLUB DE NATATION PAIMPOL-GOELO | 00:40.30 | 940 pts | ||||
3. | PETTON Alizé | 1998 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:40.38 | 937 pts | ||||
4. | ROZUEL Claire | 2001 | FRA | CN BREST | 00:40.43 | 935 pts | ||||
5. | BESLIC Maelle | 1999 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:40.56 | 929 pts | ||||
6. | PRIGENT Elodie | 2002 | FRA | CERCLE DES NAGEURS ST-BRIEUC | 00:42.17 | 860 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Final C Minimes : 14-15 ans (Sunday 22 May 2016 - 14h45) | ||||||||||
1. | LE BRAS Louise | 2001 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:40.21 | 944 pts | ||||
2. | KERBOULL Léa | 2001 | FRA | CLUB DE NATATION PAIMPOL-GOELO | 00:41.01 | 909 pts | ||||
3. | LUCAS Nolwenn | 2001 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:41.42 | 892 pts | ||||
4. | SOYER Agathe | 2002 | FRA | CN GUINGAMP | 00:41.45 | 890 pts | ||||
5. | PERROT Noémie | 2001 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:41.51 | 888 pts | ||||
6. | LEON Esther | 2001 | FRA | BAUD NATATION | 00:41.63 | 883 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Sunday 22 May 2016 - 08h55) | ||||||||||
1. | PETTON Iroise | 1998 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:36.33 | 1123 pts | QFA | |||
2. | LE HENAFF Laurie | 2001 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:36.60 | 1110 pts | QFA | |||
3. | CABON Lean | 2002 | FRA | CN BREST | 00:38.60 | 1017 pts | QFA | |||
4. | SOUN-JARDIN Gabrielle | 2001 | FRA | CN BREST | 00:38.77 | 1009 pts | QFA | |||
5. | KEROUEDAN Lea | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:38.95 | 1001 pts | QFA | |||
6. | LE GUEN Camille | 1999 | FRA | CN BREST | 00:39.79 | 963 pts | QFA | |||
7. | LAUX Julie | 1985 | FRA | CN BREST | 00:40.14 | 947 pts | QFB | |||
7. | ROZUEL Claire | 2001 | FRA | CN BREST | 00:40.14 | 947 pts | QFB | |||
9. | BOULANGER Louane | 2002 | FRA | CLUB DE NATATION PAIMPOL-GOELO | 00:40.15 | 947 pts | QFB | |||
10. | BESLIC Maelle | 1999 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:40.18 | 946 pts | QFB | |||
11. | FLOURY Léa | 2001 | FRA | CLUB DE NATATION PAIMPOL-GOELO | 00:40.86 | 916 pts | QFB | |||
12. | PETTON Alizé | 1998 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:40.97 | 911 pts | QFB | |||
13. | PRIGENT Elodie | 2002 | FRA | CERCLE DES NAGEURS ST-BRIEUC | 00:41.05 | 908 pts | QFC | |||
14. | LUCAS Nolwenn | 2001 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:41.11 | 905 pts | QFC | |||
15. | LEON Esther | 2001 | FRA | BAUD NATATION | 00:41.13 | 904 pts | QFC | |||
16. | DOMALAIN Yuna | 1999 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:41.14 | 904 pts | ||||
17. | SOYER Agathe | 2002 | FRA | CN GUINGAMP | 00:41.17 | 902 pts | QFC | |||
18. | GALLAIS Léa | 2000 | FRA | EN PONTIVY | 00:41.27 | 898 pts | ||||
19. | COSQUER Morgane | 1997 | FRA | CN BREST | 00:41.39 | 893 pts | ||||
20. | KERBOULL Léa | 2001 | FRA | CLUB DE NATATION PAIMPOL-GOELO | 00:41.41 | 892 pts | QFC | |||
21. | LE BRAS Louise | 2001 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:41.54 | 886 pts | QFC | |||
22. | PERROT Noémie | 2001 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:42.25 | 856 pts | ||||
23. | BOSCHER Anne-Claire | 2000 | FRA | VANNES AGGLO NATATION | 00:42.75 | 836 pts | ||||
24. | LE COQ Justine | 2002 | FRA | OLYMPIQUE CLUB CESSON-SÉVIGNÉ | 00:42.98 | 826 pts | ||||
25. | ABGRALL Janelle | 2002 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:42.99 | 826 pts |