50 Breaststroke Women - Finale A (Sunday 28 February 2016 - 16h02) | ||||||||||
1. | GRANICHER Sibylle | 1995 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:33.60 | 1258 pts | ||||
2. | UNNA Juliette | 1999 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:34.93 | 1192 pts | ||||
3. | HELBLING Jessica | 1998 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:35.43 | 1167 pts | ||||
4. | KUNZLER Marina | 1995 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:35.50 | 1164 pts | ||||
5. | KAELBEL Mathilde | 2001 | FRA | SR COLMAR | 00:36.07 | 1136 pts | ||||
6. | HUBER Jill | 1999 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:36.78 | 1102 pts | ||||
7. | HENRY Emilie | 1999 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:37.39 | 1073 pts | ||||
8. | KARABANOVA Ekaterina | 1999 | RUS | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:38.44 | 1024 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Finale B (Sunday 28 February 2016 - 16h00) | ||||||||||
1. | LINDAUER Clémence | 2002 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:37.13 | 1085 pts | ||||
2. | DEVILLARD Léna | 2001 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:37.55 | 1065 pts | ||||
3. | KELLER Melanie | 1996 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:37.67 | 1060 pts | ||||
4. | WILLEMSEN Annick | 1996 | SUI | SC FRICKTAL | 00:37.73 | 1057 pts | ||||
5. | HOSTETTLER Melanie | 1999 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:38.55 | 1019 pts | ||||
6. | ADAM BRUCKER Charlène | 1992 | FRA | SN HAGUENAU | 00:39.02 | 997 pts | ||||
7. | FEDERER Nadine | 1999 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:39.48 | 977 pts | ||||
8. | EMPERAIRE Elodie | 1988 | FRA | SUNDGAU NATATION | 00:39.57 | 973 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Finale C (Sunday 28 February 2016 - 15h58) | ||||||||||
1. | EGMANN Manon | 2002 | FRA | SUNDGAU NATATION | 00:38.96 | 1000 pts | ||||
2. | TOUTAIN Elise | 2001 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:39.13 | 993 pts | ||||
3. | REGENWETTER Laura | 2002 | LUX | SCHWAMMCLUB DéIFFERDANG | 00:39.64 | 970 pts | ||||
4. | BROUTIN Anne-Cecile | 2001 | FRA | SR COLMAR | 00:39.83 | 961 pts | ||||
5. | FILLIOUX Félicie | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:40.28 | 941 pts | ||||
6. | MINETTO Albane | 2001 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:40.45 | 934 pts | ||||
7. | GRAUFFEL Lucie | 2002 | FRA | SN HAGUENAU | 00:41.26 | 898 pts | ||||
8. | HAUBTMANN Lise | 2001 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:41.98 | 868 pts | ||||
50 Breaststroke Women - Prelims (Sunday 28 February 2016 - 08h42) | ||||||||||
1. | GRANICHER Sibylle | 1995 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:34.07 | 1235 pts | ||||
2. | UNNA Juliette | 1999 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:35.13 | 1182 pts | ||||
3. | KUNZLER Marina | 1995 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:35.22 | 1177 pts | ||||
4. | KAELBEL Mathilde | 2001 | FRA | SR COLMAR | 00:35.69 | 1154 pts | ||||
5. | HELBLING Jessica | 1998 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:36.06 | 1136 pts | ||||
6. | HUBER Jill | 1999 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:36.49 | 1116 pts | ||||
7. | SCHWARTZ Marine | 1997 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:36.58 | 1111 pts | ||||
8. | HENRY Emilie | 1999 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:36.74 | 1104 pts | ||||
9. | KARABANOVA Ekaterina | 1999 | RUS | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:37.37 | 1074 pts | ||||
10. | LINDAUER Clémence | 2002 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:37.43 | 1071 pts | ||||
11. | STUDER Camille | 2000 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:37.60 | 1063 pts | ||||
12. | KELLER Melanie | 1996 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:37.75 | 1056 pts | ||||
13. | EMPERAIRE Elodie | 1988 | FRA | SUNDGAU NATATION | 00:37.80 | 1054 pts | ||||
14. | WILLEMSEN Annick | 1996 | SUI | SC FRICKTAL | 00:37.92 | 1048 pts | ||||
15. | WALTZING Aurélie | 1993 | LUX | SCHWAMMCLUB DéIFFERDANG | 00:38.23 | 1034 pts | ||||
16. | ADAM BRUCKER Charlène | 1992 | FRA | SN HAGUENAU | 00:38.28 | 1031 pts | ||||
17. | DEVILLARD Léna | 2001 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:38.35 | 1028 pts | ||||
18. | HOSTETTLER Melanie | 1999 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:38.81 | 1007 pts | ||||
19. | FEDERER Nadine | 1999 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:39.06 | 996 pts | ||||
20. | BROUTIN Anne-Cecile | 2001 | FRA | SR COLMAR | 00:39.10 | 994 pts | ||||
21. | FRINGUELLO Camille | 2000 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:39.23 | 988 pts | ||||
22. | EGMANN Manon | 2002 | FRA | SUNDGAU NATATION | 00:39.59 | 972 pts | ||||
23. | MOREL-JEAN Honorine | 2000 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:39.61 | 971 pts | ||||
24. | TOUTAIN Elise | 2001 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:39.63 | 970 pts | ||||
25. | FOURGEAUD Irène | 1989 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:39.82 | 962 pts | ||||
26. | FILLIOUX Félicie | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:39.87 | 959 pts | ||||
27. | GENTZBITTEL Alexia | 2000 | FRA | SUNDGAU NATATION | 00:40.51 | 931 pts | ||||
28. | REGENWETTER Laura | 2002 | LUX | SCHWAMMCLUB DéIFFERDANG | 00:40.79 | 919 pts | ||||
29. | GRAUFFEL Lucie | 2002 | FRA | SN HAGUENAU | 00:40.89 | 914 pts | ||||
30. | MINETTO Albane | 2001 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:40.92 | 913 pts | ||||
31. | MARTIN Justine | 2000 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:41.00 | 910 pts | ||||
32. | MUNIER Louise | 2000 | FRA | SUNDGAU NATATION | 00:41.34 | 895 pts | ||||
33. | HAUBTMANN Lise | 2001 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:42.27 | 856 pts | ||||
34. | GERARD Perrine | 2001 | FRA | SR COLMAR | 00:42.45 | 848 pts | ||||
35. | FRANÇOIS Sarah | 2001 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:43.40 | 809 pts | ||||
36. | DAAB Perrine | 2002 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:43.41 | 808 pts | ||||
37. | FERREIRA Lisa | 2002 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:44.92 | 748 pts | ||||
38. | SCHWEITZER Camille | 2001 | FRA | CN OSTWALD | 00:44.99 | 745 pts | ||||
39. | EPP Laurine | 2002 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:45.04 | 743 pts | ||||
40. | SMITD Arletty | 2000 | FRA | C.N DU FLORIVAL GUEBWILLER | 00:46.45 | 689 pts | ||||
41. | RAPP Manuela | 2000 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:46.57 | 684 pts | ||||
42. | GARGULAK Drahoslava | 2001 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:46.92 | 671 pts | ||||
43. | PERRON Eglantine | 2000 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:48.48 | 615 pts | ||||
44. | UYANIK Süheyla | 2000 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:51.11 | 525 pts | ||||
45. | HUBERT Marie | 2000 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:51.55 | 510 pts | ||||
--- | SCHMITT Manon | 1994 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | DNS dec |
--- | ||||
--- | MEINRAD Marion | 1999 | FRA | SR COLMAR | DNS dec |
--- | ||||
--- | HEINTZELMANN Chloe | 2000 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | DNS dec |
--- | ||||
--- | WELTZ Angélique | 2000 | FRA | CN LINGOLSHEIM | DNS dec |
--- |