50 Butterfly Women - Finale A (Saturday 27 February 2016 - 16h30) | ||||||||||
1. | KUNZLER Sarina | 1998 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:29.01 | 1234 pts | ||||
2. | GRANICHER Sibylle | 1995 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:29.67 | 1194 pts | ||||
3. | SINDICO Olivia | 2000 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:29.72 | 1191 pts | ||||
4. | BOILLAT Tamara | 1996 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:29.81 | 1186 pts | ||||
5. | STUDER Camille | 2000 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:30.07 | 1171 pts | ||||
6. | LESAUNIER Laura | 2000 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:30.52 | 1145 pts | ||||
7. | KEMPTER Sylvia | 1999 | SUI | SC FRICKTAL | 00:30.55 | 1143 pts | ||||
8. | DA COSTA Chloe | 1999 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:30.98 | 1118 pts | ||||
50 Butterfly Women - Finale B (Saturday 27 February 2016 - 16h29) | ||||||||||
1. | KARABANOVA Ekaterina | 1999 | RUS | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:30.42 | 1150 pts | ||||
2. | ANTONI Victoria | 1999 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:30.75 | 1131 pts | ||||
3. | OSKAM Aileen | 1996 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:31.00 | 1117 pts | ||||
4. | DESSERT Deborah | 1984 | FRA | SN HAGUENAU | 00:31.48 | 1090 pts | ||||
5. | COCHET Sarah | 1994 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:31.63 | 1081 pts | ||||
6. | GRESSET Camille | 1999 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:32.09 | 1055 pts | ||||
7. | MORINIERE Solène | 1999 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:32.14 | 1053 pts | ||||
8. | ALLAGUILLEMETTE Alexandra | 2000 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:32.44 | 1036 pts | ||||
50 Butterfly Women - Finale C (Saturday 27 February 2016 - 16h27) | ||||||||||
1. | PEREZ GARCIA Maria | 2002 | LUX | CERCLE DE NATATION DUDELANGE | 00:31.63 | 1081 pts | ||||
2. | KAELBEL Mathilde | 2001 | FRA | SR COLMAR | 00:32.01 | 1060 pts | ||||
3. | CASTELAIN Louise | 2002 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:32.27 | 1045 pts | ||||
4. | DECK Judith | 2002 | FRA | MULHOUSE ON | 00:32.37 | 1040 pts | ||||
5. | ROCHER Erine | 2002 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:32.73 | 1020 pts | ||||
6. | HUMBERT Fiona | 2001 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:33.36 | 986 pts | ||||
7. | FILLIOUX Félicie | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:33.86 | 959 pts | ||||
8. | HALTER Eva | 2002 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:34.28 | 937 pts | ||||
50 Butterfly Women - Prelims (Saturday 27 February 2016 - 08h53) | ||||||||||
1. | KUNZLER Sarina | 1998 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:29.30 | 1216 pts | ||||
2. | SINDICO Olivia | 2000 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:29.49 | 1205 pts | ||||
3. | GRANICHER Sibylle | 1995 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:29.57 | 1200 pts | ||||
4. | STUDER Camille | 2000 | FRA | THANN OLYMPIC N | 00:29.84 | 1184 pts | ||||
5. | BOILLAT Tamara | 1996 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:29.89 | 1181 pts | ||||
6. | DA COSTA Chloe | 1999 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:30.15 | 1166 pts | ||||
7. | KEMPTER Sylvia | 1999 | SUI | SC FRICKTAL | 00:30.16 | 1166 pts | ||||
8. | LESAUNIER Laura | 2000 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:30.22 | 1162 pts | ||||
9. | KARABANOVA Ekaterina | 1999 | RUS | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:30.27 | 1159 pts | ||||
10. | ANTONI Victoria | 1999 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:30.28 | 1159 pts | ||||
11. | OSKAM Aileen | 1996 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:31.09 | 1112 pts | ||||
12. | DESSERT Deborah | 1984 | FRA | SN HAGUENAU | 00:31.21 | 1105 pts | ||||
13. | UNNA Juliette | 1999 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:31.56 | 1085 pts | ||||
14. | SCHNEPF Emma | 2002 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:31.66 | 1079 pts | ||||
15. | GRESSET Camille | 1999 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:31.78 | 1073 pts | ||||
16. | COCHET Sarah | 1994 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:31.90 | 1066 pts | ||||
17. | ALLAGUILLEMETTE Alexandra | 2000 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:31.91 | 1065 pts | ||||
18. | MORINIERE Solène | 1999 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:31.94 | 1064 pts | ||||
19. | FILIPPETTI Noa | 1998 | ITA | VAL DE GRAY NATATION | 00:31.97 | 1062 pts | ||||
20. | EIDENWEIL Janelle | 2000 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:32.00 | 1060 pts | ||||
21. | HUMBERT Fiona | 2001 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:32.02 | 1059 pts | ||||
22. | DECK Judith | 2002 | FRA | MULHOUSE ON | 00:32.04 | 1058 pts | ||||
23. | PEREZ GARCIA Maria | 2002 | LUX | CERCLE DE NATATION DUDELANGE | 00:32.11 | 1054 pts | ||||
24. | RIEMENSCHNEIDER Kim | 1997 | SUI | SC AAREFISCH AARAU | 00:32.18 | 1050 pts | ||||
25. | WIEDMER Elena | 1998 | SUI | SC FRICKTAL | 00:32.65 | 1024 pts | ||||
26. | WALTZING Aurélie | 1993 | LUX | SCHWAMMCLUB DéIFFERDANG | 00:32.68 | 1023 pts | ||||
27. | KAELBEL Mathilde | 2001 | FRA | SR COLMAR | 00:32.69 | 1022 pts | ||||
28. | ROCHER Erine | 2002 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:32.83 | 1015 pts | ||||
29. | CASTELAIN Louise | 2002 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:32.99 | 1006 pts | ||||
30. | WAYDELICH Coline | 1999 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:33.35 | 986 pts | ||||
31. | KUNZLER Marina | 1995 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:33.54 | 976 pts | ||||
32. | FILLIOUX Félicie | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:33.62 | 972 pts | ||||
33. | PETRALLI Lara | 1999 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:33.63 | 971 pts | ||||
34. | HALTER Eva | 2002 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:33.98 | 953 pts | ||||
35. | FRANÇOIS Sarah | 2001 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:34.04 | 950 pts | ||||
36. | IURCHENKO Diana | 2002 | RUS | RUSSIE | 00:34.21 | 941 pts | ||||
37. | MOHR Rebecca | 1989 | SUI | SV BEIDER BASEL | 00:34.24 | 939 pts | ||||
38. | ZUSSY Claire | 1998 | FRA | SR CERNAY NATATION | 00:34.36 | 933 pts | ||||
39. | LEPRUN Lauren | 2001 | FRA | CN ILE DU RHIN | 00:34.40 | 931 pts | ||||
40. | COSTE Charline | 1998 | FRA | MULHOUSE ON | 00:34.42 | 930 pts | ||||
41. | KUGENER Noemie | 2001 | LUX | CERCLE DE NATATION DUDELANGE | 00:34.48 | 927 pts | ||||
42. | WELTZ Angélique | 2000 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:34.54 | 923 pts | ||||
43. | MARTIN Justine | 2000 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:34.95 | 902 pts | ||||
44. | DEVILLARD Léna | 2001 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:35.00 | 900 pts | ||||
45. | CALLET Clémentine | 2000 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:35.90 | 854 pts | ||||
46. | PLISSON Pauline | 1999 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:36.50 | 824 pts | ||||
47. | DAAB Perrine | 2002 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:36.62 | 818 pts | ||||
48. | FAUX Colette | 1998 | FRA | SR CERNAY NATATION | 00:36.70 | 814 pts | ||||
49. | GUYOMARD Charlotte | 1999 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:37.29 | 786 pts | ||||
50. | KOFFLER Joséphine | 1996 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:37.30 | 785 pts | ||||
51. | GREBIL Elise | 2002 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:37.69 | 767 pts | ||||
52. | BERNARD Lou | 2001 | FRA | SR COLMAR | 00:37.96 | 754 pts | ||||
53. | MEZOUAR Soraya | 2002 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:38.83 | 714 pts | ||||
54. | PERRON Eglantine | 2000 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:40.81 | 626 pts | ||||
55. | FAUX Amandine | 2002 | FRA | SR CERNAY NATATION | 00:42.81 | 543 pts | ||||
56. | HERTRICH Laure | 2000 | FRA | SR CERNAY NATATION | 00:42.83 | 542 pts | ||||
57. | GAUTHIER Camille | 1996 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:42.99 | 536 pts | ||||
58. | UYANIK Süheyla | 2000 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:50.30 | 285 pts | ||||
--- | EPP Laurine | 2002 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | DNS dec |
--- | ||||
--- | LERCH Sylvana | 1999 | FRA | MULHOUSE ON | DNS dec |
--- | ||||
--- | ROUSSET France | 1995 | SUI | SV BEIDER BASEL | DNS dec |
--- | ||||
--- | MEINRAD Marion | 1999 | FRA | SR COLMAR | DNS dec |
--- |