50 Backstroke Women - Final A (Friday 18 Mars 2016 - 17h42) | ||||||||||
1. | LEFEBVRE Louise | 2003 | FRA | MULHOUSE ON | 00:31.11 | 1242 pts | ||||
2. | CASADEI Martina | 1995 | ITA | MULHOUSE ON | 00:31.27 | 1233 pts | ||||
3. | ROBERT Audrey | 1999 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:31.58 | 1214 pts | ||||
4. | JEANNINGROS Lilou | 1999 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:31.62 | 1212 pts | ||||
5. | KOENIG Laura | 2000 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:31.63 | 1211 pts | ||||
6. | GUILLON Marion | 1997 | FRA | CN NEVERS | 00:31.65 | 1210 pts | ||||
7. | GODART Océane | 2000 | FRA | SC THIONVILLE | 00:32.03 | 1187 pts | ||||
8. | ROY Cécile | 2000 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:32.17 | 1179 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B (Friday 18 Mars 2016 - 17h40) | ||||||||||
1. | FILIPPETTI Noa | 1998 | ITA | VAL DE GRAY NATATION | 00:31.86 | 1197 pts | ||||
2. | TURMEL Alicia | 2000 | GER | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:32.05 | 1186 pts | ||||
3. | PACAUD Pauline | 1993 | FRA | SENS NATATION | 00:32.06 | 1185 pts | ||||
4. | DUGUE Lucile | 2001 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:32.33 | 1169 pts | ||||
5. | LESAUNIER Laura | 2000 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:32.83 | 1140 pts | ||||
6. | BERLANCOURT Cecile | 2001 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:32.86 | 1138 pts | ||||
7. | DEBARD Pauline | 2000 | FRA | CN NEVERS | 00:32.92 | 1135 pts | ||||
8. | RUNG Eva | 2000 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:33.39 | 1108 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final C 13-15 ans : 13-15 ans (Friday 18 Mars 2016 - 17h38) | ||||||||||
1. | AUBRY Elisa | 2002 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:33.00 | 1130 pts | ||||
2. | FREUND Margot | 2002 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:33.25 | 1116 pts | ||||
3. | HILLBRAND Léa | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:33.35 | 1110 pts | ||||
4. | GRANDCLAUDE Faustine | 2001 | FRA | CN DOLE & REG | 00:33.43 | 1106 pts | ||||
5. | GARCIN Pauline | 2001 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:33.60 | 1096 pts | ||||
6. | TISLER Romane | 2002 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:33.71 | 1090 pts | ||||
7. | MEGHEZ Mathilde | 2003 | FRA | CS VITTEL | 00:33.91 | 1078 pts | ||||
8. | VIENNET Blanche | 2001 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:33.97 | 1075 pts | ||||
50 Backstroke Women - Bfb (Friday 18 Mars 2016 - 09h09) | ||||||||||
1. | TURMEL Alicia | 2000 | GER | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:32.56 | 0.00 | 1156 pts | QFB | ||
2. | ALLAGUILLEMETTE Alexandra | 2000 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:33.18 | 0.00 | 1120 pts | |||
50 Backstroke Women - Prelims (Friday 18 Mars 2016 - 09h00) | ||||||||||
1. | CASADEI Martina | 1995 | ITA | MULHOUSE ON | 00:30.82 | 1260 pts | QFA | |||
2. | JEANNINGROS Lilou | 1999 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:31.27 | 1233 pts | QFA | |||
3. | ROBERT Audrey | 1999 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:31.53 | 1217 pts | QFA | |||
4. | LEFEBVRE Louise | 2003 | FRA | MULHOUSE ON | 00:31.56 | 1215 pts | QFA | |||
5. | KOENIG Laura | 2000 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:31.69 | 1207 pts | QFA | |||
6. | GUILLON Marion | 1997 | FRA | CN NEVERS | 00:31.97 | 1191 pts | QFA | |||
7. | ROY Cécile | 2000 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:32.06 | 1185 pts | QFA | |||
7. | GODART Océane | 2000 | FRA | SC THIONVILLE | 00:32.06 | 1185 pts | QFA | |||
9. | PACAUD Pauline | 1993 | FRA | SENS NATATION | 00:32.36 | 1168 pts | QFB | |||
10. | RUNG Eva | 2000 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:32.59 | 1154 pts | QFB | |||
11. | BERLANCOURT Cecile | 2001 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:32.60 | 1154 pts | QFB | |||
11. | DUGUE Lucile | 2001 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:32.60 | 1154 pts | QFB | |||
13. | FILIPPETTI Noa | 1998 | ITA | VAL DE GRAY NATATION | 00:32.72 | 1147 pts | QFB | |||
14. | LESAUNIER Laura | 2000 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:32.92 | 1135 pts | QFB | |||
14. | DEBARD Pauline | 2000 | FRA | CN NEVERS | 00:32.92 | 1135 pts | QFB | |||
16. | BOURNIQUE Lisa | 2002 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:32.93 | 1134 pts | QFB | |||
18. | ALLAGUILLEMETTE Alexandra | 2000 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:32.99 | 1131 pts | ||||
17. | TURMEL Alicia | 2000 | GER | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:32.99 | 1131 pts | ||||
19. | HILLBRAND Léa | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:33.03 | 1129 pts | QFC | |||
20. | VANDENAMEELE Manon | 1998 | FRA | CN PONTARLIER | 00:33.26 | 1115 pts | ||||
20. | VIENNET Blanche | 2001 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:33.26 | 1115 pts | QFC | |||
22. | JUNCKER Lydie | 1997 | FRA | DAUPHINS LURE | 00:33.33 | 1111 pts | ||||
23. | FREUND Margot | 2002 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:33.34 | 1111 pts | QFC | |||
24. | REMY Célestine | 2000 | FRA | SN METZ | 00:33.57 | 1098 pts | ||||
25. | GRANDCLAUDE Faustine | 2001 | FRA | CN DOLE & REG | 00:33.68 | 1091 pts | QFC | |||
26. | GARCIN Pauline | 2001 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:33.73 | 1088 pts | QFC | |||
27. | MEGHEZ Mathilde | 2003 | FRA | CS VITTEL | 00:33.82 | 1083 pts | QFC | |||
28. | AUBRY Elisa | 2002 | FRA | ENTENTE DELLE ETUEFFONT N 99 | 00:33.89 | 1079 pts | QFC | |||
29. | MOREL-JEAN Constance | 2000 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:33.91 | 1078 pts | ||||
30. | LEICK Agathe | 2000 | FRA | SC THIONVILLE | 00:33.94 | 1076 pts | ||||
31. | MULLER Laura | 2000 | FRA | MULHOUSE ON | 00:33.95 | 1076 pts | ||||
32. | TISLER Romane | 2002 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:33.97 | 1075 pts | QFC | |||
33. | REEB Roxanne | 2001 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:34.10 | 1067 pts | ||||
34. | PEREZ GARCIA Maria | 2002 | ESP | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:34.28 | 1057 pts | ||||
35. | GOERGLER Lisa | 2000 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:34.34 | 1054 pts | ||||
36. | VERMUSE Claire | 2001 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:34.44 | 1048 pts | ||||
37. | AUDOUY Laura | 2001 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:34.45 | 1048 pts | ||||
38. | BACHMANN Coralie | 2000 | FRA | CO SARRALBE | 00:34.49 | 1046 pts | ||||
39. | WEISS Marie | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:34.50 | 1045 pts | ||||
40. | IOTTI Clea | 2002 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:34.67 | 1036 pts | ||||
41. | PICARD Lorine | 2002 | FRA | CN AUTUN | 00:34.80 | 1028 pts | ||||
42. | FLOSSE Enola | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:34.82 | 1027 pts | ||||
43. | FRANCOIS Léa | 2002 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:34.89 | 1023 pts | ||||
44. | DREYER Oriane | 2001 | FRA | A.S MONTBELIARD NATATION | 00:34.98 | 1018 pts | ||||
45. | MINETTO Albane | 2001 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:35.01 | 1017 pts | ||||
46. | POURANTRU Adelys | 2001 | FRA | AS TONNERRE | 00:35.06 | 1014 pts | ||||
47. | MARCHER Amandine | 1999 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:35.09 | 1012 pts | ||||
48. | BORNE Lucie | 2001 | FRA | A.S MONTBELIARD NATATION | 00:35.31 | 1000 pts | ||||
49. | CARABETTA Laure | 2001 | FRA | MULHOUSE ON | 00:35.33 | 999 pts | ||||
49. | KLOPFENSTEIN Damaris | 1999 | FRA | NATATION VESOUL-NOIDANS | 00:35.33 | 999 pts | ||||
51. | TRIBOULET Pauline | 2002 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:35.35 | 998 pts | ||||
52. | ROUSSEAUX Anais | 2001 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:35.58 | 986 pts | ||||
53. | RUCKERT Chloé | 2002 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:35.64 | 982 pts | ||||
54. | BIAVA Marie | 2002 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:35.75 | 977 pts | ||||
55. | MAUPETIT Camille | 2001 | FRA | CS VITTEL | 00:35.79 | 974 pts | ||||
56. | GRESSET Camille | 1999 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:35.98 | 964 pts | ||||
57. | THEVENOT Klara | 2002 | FRA | CN BEAUNE | 00:36.08 | 959 pts |