50 Butterfly Men - Final A (Sunday 20 Mars 2016 - 16h01) | ||||||||||
1. | SCHMITT Emilien | 1994 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:25.10 | 1273 pts | ||||
2. | ALLEMANDET Mathieu | 1998 | FRA | CN DOLE & REG | 00:25.62 | 1240 pts | ||||
3. | ROUSSON Florian | 1996 | FRA | MONTCHANIN NATATION | 00:26.05 | 1213 pts | ||||
4. | NUSS Steve | 1992 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:26.07 | 1212 pts | ||||
5. | SERAICHE Yacin | 1997 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:26.35 | 1194 pts | ||||
6. | MERLIN Hugo | 1995 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:26.47 | 1187 pts | ||||
7. | YOUSSEF Mahmoud | 1997 | EGY | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:26.67 | 1175 pts | ||||
8. | ESTNER Baptiste | 1997 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:27.78 | 1108 pts | ||||
50 Butterfly Men - Final B (Sunday 20 Mars 2016 - 15h59) | ||||||||||
1. | STEVENOT Maxime | 1998 | FRA | CN EPINAL | 00:27.01 | 1154 pts | ||||
2. | PICHARD Julien | 1999 | FRA | CN PONTARLIER | 00:27.25 | 1139 pts | ||||
3. | WAGNER Francois | 1999 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:27.47 | 1126 pts | ||||
4. | IONESCU Stefan | 2000 | FRA | SN HAGUENAU | 00:27.51 | 1124 pts | ||||
5. | RADET Achille | 1999 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:27.56 | 1121 pts | ||||
6. | KLEIN Robin | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:27.68 | 1113 pts | ||||
7. | MARTINELLE Sacha | 2000 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:28.02 | 1093 pts | ||||
8. | GAUTHIER Louis | 2001 | FRA | MONTCEAU ON | 00:28.23 | 1081 pts | ||||
50 Butterfly Men - Final C 14-15 ans : 14-15 ans (Sunday 20 Mars 2016 - 15h57) | ||||||||||
1. | LETHUMIER Romain | 2001 | FRA | SENS NATATION | 00:28.28 | 1078 pts | ||||
2. | BARRE Corentin | 2002 | FRA | MULHOUSE ON | 00:28.61 | 1059 pts | ||||
3. | BOTA Maxence | 2002 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:28.73 | 1052 pts | ||||
4. | MENET Lilyan | 2001 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:29.05 | 1033 pts | ||||
5. | GUILLAMIN Tom | 2002 | FRA | CN DOLE & REG | 00:29.35 | 1016 pts | ||||
6. | SITTER David | 2001 | FRA | SN HAGUENAU | 00:29.66 | 998 pts | ||||
7. | ECE Doga | 2002 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:29.69 | 997 pts | ||||
8. | OZCAN Cenk | 2002 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:29.95 | 982 pts | ||||
50 Butterfly Men - Prelims (Sunday 20 Mars 2016 - 09h55) | ||||||||||
1. | SCHMITT Emilien | 1994 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:25.23 | 1264 pts | QFA | |||
2. | ALLEMANDET Mathieu | 1998 | FRA | CN DOLE & REG | 00:25.62 | 1240 pts | QFA | |||
3. | NUSS Steve | 1992 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:26.09 | 1210 pts | QFA | |||
4. | SERAICHE Yacin | 1997 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:26.23 | 1202 pts | QFA | |||
5. | MERLIN Hugo | 1995 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:26.32 | 1196 pts | QFA | |||
6. | ROUSSON Florian | 1996 | FRA | MONTCHANIN NATATION | 00:26.34 | 1195 pts | QFA | |||
7. | YOUSSEF Mahmoud | 1997 | EGY | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:26.44 | 1189 pts | QFA | |||
8. | BAYRAC Thibault | 1991 | FRA | MULHOUSE ON | 00:26.88 | 1162 pts | QFA | |||
9. | ESTNER Baptiste | 1997 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:26.91 | 1160 pts | QFB | |||
10. | STEVENOT Maxime | 1998 | FRA | CN EPINAL | 00:26.96 | 1157 pts | QFB | |||
11. | BODET Alexis | 2000 | FRA | CERCLE DAUPHINS LE CREUSOT | 00:27.25 | 1139 pts | QFB | |||
12. | ILLINGER Michael | 1987 | FRA | SC SÉLESTAT | 00:27.30 | 1136 pts | QFB | |||
13. | WAGNER Francois | 1999 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:27.35 | 1133 pts | QFB | |||
14. | PICHARD Julien | 1999 | FRA | CN PONTARLIER | 00:27.55 | 1121 pts | QFB | |||
15. | IONESCU Stefan | 2000 | FRA | SN HAGUENAU | 00:27.59 | 1119 pts | QFB | |||
16. | KLEIN Robin | 2001 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:27.69 | 1113 pts | QFB | |||
17. | RADET Achille | 1999 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:27.97 | 1096 pts | ||||
18. | GAUTHIER Louis | 2001 | FRA | MONTCEAU ON | 00:28.09 | 1089 pts | QFC | |||
19. | MARTINELLE Sacha | 2000 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:28.23 | 1081 pts | ||||
20. | PELAGATTI Kenzo | 1999 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:28.28 | 1078 pts | ||||
21. | MEGHEZ Adrien | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:28.44 | 1069 pts | ||||
22. | LETHUMIER Romain | 2001 | FRA | SENS NATATION | 00:28.57 | 1061 pts | QFC | |||
23. | BARRE Corentin | 2002 | FRA | MULHOUSE ON | 00:28.64 | 1057 pts | QFC | |||
24. | BOTA Maxence | 2002 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:28.78 | 1049 pts | QFC | |||
25. | CAMELIN Corentin | 2000 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:29.05 | 1033 pts | ||||
26. | ECE Doga | 2002 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:29.17 | 1026 pts | QFC | |||
27. | MENET Lilyan | 2001 | FRA | ASA VAUZELLES | 00:29.54 | 1005 pts | QFC | |||
28. | SITTER David | 2001 | FRA | SN HAGUENAU | 00:29.59 | 1002 pts | QFC | |||
29. | GUILLAMIN Tom | 2002 | FRA | CN DOLE & REG | 00:29.71 | 996 pts | QFC | |||
30. | OZCAN Cenk | 2002 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:30.01 | 979 pts | ||||
31. | LEIPP Corentin | 2002 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:30.34 | 960 pts | ||||
--- | EUVRARD Alexandre | 2001 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | DSQ |
--- |