50 Freestyle Men - Prelims (Sunday 20 Mars 2016 - 15h54) | ||||||||||
1. | LACOSTE Harry | 1992 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:25.62 | 1086 pts | ||||
2. | MARTINS Nicolas | 1995 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:25.71 | 1080 pts | ||||
3. | KIRIK Bastien | 1999 | FRA | YERRES NATATION | 00:26.31 | 1039 pts | ||||
4. | ARMAND Jason | 1998 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:26.41 | 1032 pts | ||||
5. | WACHTER Jérémy | 1998 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:26.76 | 1009 pts | ||||
6. | CHAUMERON Mathieu | 1999 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:26.98 | 994 pts | ||||
7. | POTIER Léo | 1999 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:27.03 | 991 pts | ||||
8. | ROMER Loick | 2000 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:27.05 | 989 pts | ||||
9. | LECROQ Pierre | 1998 | FRA | US GRIGNY | 00:27.09 | 987 pts | ||||
10. | HANICHI Yanis | 2001 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:27.12 | 985 pts | ||||
11. | RACINE Johann | 1998 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:27.15 | 983 pts | ||||
12. | BROCHARD Kevin | 1994 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:27.19 | 980 pts | ||||
13. | RAHAJARIMANANA Mendrika | 2001 | MAD | US GRIGNY | 00:27.23 | 977 pts | ||||
14. | LACOSTE Jean | 1999 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:27.29 | 974 pts | ||||
15. | SAUVAGEOT Pierre | 2001 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:27.31 | 972 pts | ||||
15. | CUMONT Romain | 1995 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:27.31 | 972 pts | ||||
17. | BERTRAND Thibault | 1990 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:27.39 | 967 pts | ||||
18. | FERREIRA Damien | 1997 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:27.51 | 959 pts | ||||
19. | RECOURSE Clément | 1998 | FRA | CN ST-MICHEL-SUR-ORGE | 00:27.58 | 955 pts | ||||
20. | LESTRADE Victor | 2002 | FRA | YERRES NATATION | 00:27.86 | 937 pts | ||||
21. | CAMBRAY Louis | 2001 | FRA | YERRES NATATION | 00:28.10 | 921 pts | ||||
22. | VOLPE Léo | 2001 | FRA | YERRES NATATION | 00:28.18 | 916 pts | ||||
23. | NICOLAS Bastien | 1998 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 00:28.24 | 912 pts | ||||
24. | HOSTEAUX Laurent | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:28.28 | 910 pts | ||||
25. | LE CHEVALLIER Max | 1972 | FRA | YERRES NATATION | 00:28.54 | 893 pts | ||||
26. | HENRY Etienne | 2001 | FRA | AS CORBEIL-ESSONNE | 00:28.66 | 886 pts | ||||
27. | GRUJARD Adam | 2001 | FRA | YERRES NATATION | 00:28.68 | 885 pts | ||||
28. | FERNANDES Didier | 1999 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:28.69 | 884 pts | ||||
29. | FOURNOT Melvin | 1999 | FRA | YERRES NATATION | 00:28.77 | 879 pts | ||||
30. | CATAYEE-BELINY Dimitri | 2001 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:28.92 | 870 pts | ||||
31. | HANICHI Rami | 2002 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:28.93 | 869 pts | ||||
32. | MORA Bastien | 2000 | FRA | EN DRAVEIL | 00:29.37 | 842 pts | ||||
33. | DURAND Hugo | 1999 | FRA | SCA 2000 EVRY | 00:29.49 | 835 pts | ||||
34. | MUNIER Tristan | 1997 | FRA | CO ULIS NATATION | 00:30.12 | 797 pts | ||||
35. | MARQUES Axel | 2000 | FRA | CN VIRY-CHÂTILLON | 00:30.14 | 796 pts | ||||
36. | OURDOUILLIE Thibault | 2002 | FRA | YERRES NATATION | 00:30.25 | 789 pts | ||||
37. | MANGINI Hugo | 2000 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:30.51 | 774 pts | ||||
38. | IM SAROEUN Paul | 2002 | FRA | EN DRAVEIL | 00:30.90 | 751 pts | ||||
39. | OZOUF Mathieu | 2002 | FRA | EN STE-GENEVIÈVE-DES-BOIS | 00:32.30 | 673 pts | ||||
40. | KARPP Dorian | 2002 | FRA | YERRES NATATION | 00:32.31 | 672 pts | ||||
41. | DIJOUX Nathan | 2002 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:32.55 | 659 pts | ||||
42. | LARGE Timothee | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | 00:33.41 | 614 pts | ||||
--- | ROUSSE Julien | 2000 | FRA | CLUB NAUTIQUE DE L'ARPAJONNAIS | DSQ |
--- |