50 Breaststroke Women - Final A (Monday 16 May 2016 - 16h27) | ||||||||||
1. | CAZIER Chloé | 1998 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 00:33.97 | +0.82 | 1240 pts | |||
2. | FRADIER Camille | 2001 | FRA | MONTLUÇON NATATION | 00:35.42 | +0.79 | 1167 pts | |||
3. | TOURAY Fatoumata | 2001 | SUI | SELECTION SUISSE ROMANDE | 00:35.60 | +0.75 | 1159 pts | |||
4. | TSCHABUSCHNIG Rachel | 1997 | SUI | SELECTION SUISSE ROMANDE | 00:36.57 | +0.83 | 1112 pts | |||
5. | ROUMIGUIE Manon | 2000 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:36.96 | +0.71 | 1093 pts | |||
6. | BEAUDEAU Noëllie | 2000 | FRA | US VIC-LE-COMTE NATATION | 00:37.69 | +0.74 | 1059 pts | |||
7. | DAGUIER Alexia | 1999 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:38.05 | +0.79 | 1042 pts | |||
8. | GONCALVES Rose | 2001 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 00:38.35 | +0.80 | 1028 pts | |||
50 Breaststroke Women - Final B (Monday 16 May 2016 - 16h25) | ||||||||||
1. | MULIAKAAKA Amelia | 2002 | FRA | MONTLUÇON NATATION | 00:39.39 | +0.72 | 981 pts | |||
2. | SQUITIERO Charline | 1998 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:39.43 | +0.78 | 979 pts | |||
3. | DA COSTA CRUZ Elisa | 2001 | POR | SELECTION SUISSE ROMANDE | 00:39.69 | +0.88 | 967 pts | |||
4. | PERRIER GUSTIN Héloïse | 2001 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:39.79 | +0.92 | 963 pts | |||
5. | SOULIER Lucie | 1998 | FRA | CO BRIOUDE NATATION | 00:39.81 | +0.82 | 962 pts | |||
6. | VIVANCOS Lea | 2001 | FRA | ASPTT AURILLAC | 00:40.49 | +0.71 | 932 pts | |||
7. | BOUILHOT Lea | 2001 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:40.56 | +0.98 | 929 pts | |||
8. | GRANGER Charlotte | 1999 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:42.22 | +0.84 | 858 pts | |||
50 Breaststroke Women - Prelims (Monday 16 May 2016 - 09h39) | ||||||||||
1. | CAZIER Chloé | 1998 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 00:33.99 | +0.85 | 1239 pts | QFA | ||
2. | FRADIER Camille | 2001 | FRA | MONTLUÇON NATATION | 00:35.88 | +0.81 | 1145 pts | QFA | ||
4. | BEAUDEAU Noëllie | 2000 | FRA | US VIC-LE-COMTE NATATION | 00:37.65 | +0.76 | 1061 pts | QFA | ||
5. | DAGUIER Alexia | 1999 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:37.85 | +0.82 | 1051 pts | QFA | ||
6. | ROUMIGUIE Manon | 2000 | FRA | STADE CLERMONT NATATION | 00:37.93 | +0.70 | 1048 pts | QFA | ||
8. | GONCALVES Rose | 2001 | FRA | BEAUVAISIS AQUATIC CLUB | 00:38.67 | +0.78 | 1013 pts | QFA | ||
9. | MULIAKAAKA Amelia | 2002 | FRA | MONTLUÇON NATATION | 00:39.13 | +0.72 | 993 pts | QFB | ||
10. | SQUITIERO Charline | 1998 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:39.34 | +0.85 | 983 pts | QFB | ||
11. | PERRIER GUSTIN Héloïse | 2001 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:39.76 | +0.96 | 964 pts | QFB | ||
13. | VIVANCOS Lea | 2001 | FRA | ASPTT AURILLAC | 00:40.14 | +0.72 | 947 pts | QFB | ||
14. | SOULIER Lucie | 1998 | FRA | CO BRIOUDE NATATION | 00:40.15 | +0.83 | 947 pts | QFB | ||
15. | BENOIT Natacha | 1999 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:41.59 | +0.74 | 884 pts | QFB | ||
16. | GRANGER Charlotte | 1999 | FRA | ASPTT POITIERS | 00:41.88 | +0.92 | 872 pts | QFB | ||
17. | BOUILHOT Lea | 2001 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:42.23 | +1.01 | 857 pts | |||
18. | BERNERON Coline | 2001 | FRA | MOULINS AQUAVIE | 00:43.41 | +0.86 | 808 pts | |||
19. | GUERIN Mathilde | 2002 | FRA | ASPTT CLERMONT-FERRAND | 00:44.23 | +0.84 | 775 pts | |||
20. | LAHLAFI Nora | 1999 | FRA | SA THIERS | 00:45.61 | +0.88 | 721 pts | |||
21. | MARION Aliénor | 2002 | FRA | ASM CHAMALIERES NATATION | 00:45.73 | +0.90 | 716 pts | |||
22. | DELIVERT Elise | 2002 | FRA | US ISSOIRE | 00:46.14 | +0.84 | 701 pts | |||
23. | FAYET Elsa | 2000 | FRA | VICHY VAL D'ALLIER NATATION | 00:47.03 | +0.82 | 667 pts | |||
--- | GATIGNOL Anaïs | 2001 | FRA | US VIC-LE-COMTE NATATION | DNS dec |
--- |