50 Freestyle Men - Final A (Sunday 19 June 2016 - 16h45) | ||||||||||
1. | MARINETTE Samuel | 1999 | FRA | CNIC LES SQUALES | 00:24.58 | 1159 pts | ||||
CAF - GUADELOUPE / LES ABYMES | ||||||||||
2. | FIARI Dimitri | 1997 | FRA | LES DAUPHINS DU MOULE | 00:24.59 | 1158 pts | ||||
3. | VIRASSAMY Evgueni | 1998 | FRA | LES DAUPHINS DU MOULE | 00:25.51 | 1094 pts | ||||
4. | MERCURY Anthony | 2001 | FRA | CNIC LES SQUALES | 00:26.24 | 1044 pts | ||||
CAF - GUADELOUPE / LES ABYMES | ||||||||||
5. | MULONGO Rodly | 2000 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:26.38 | 1034 pts | ||||
6. | COUVIN Cédric | 2000 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:26.73 | 1011 pts | ||||
50 Freestyle Men - Final B (Sunday 19 June 2016 - 16h43) | ||||||||||
1. | BATRIN Lucas | 2002 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:26.98 | 994 pts | ||||
CAF - GUADELOUPE / LES ABYMES | ||||||||||
2. | ZACHELIN Anaïque | 2001 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:27.01 | 992 pts | ||||
3. | BOILEAU Roméo | 2002 | FRA | MARLINS BL TROIS-RIVIERE | 00:27.05 | 989 pts | ||||
4. | EUPHRASIE-CLOTILDE Noah | 2002 | FRA | LES DAUPHINS DU MOULE | 00:27.71 | 946 pts | ||||
5. | RADJOUKI Kenny-Lee | 1999 | FRA | MARLINS BL TROIS-RIVIERE | 00:27.86 | 937 pts | ||||
6. | SOLVAR Manuel | 2000 | FRA | CNIC LES SQUALES | 00:27.95 | 931 pts | ||||
50 Freestyle Men - Bfa (Sunday 19 June 2016 - 10h42) | ||||||||||
1. | COUVIN Cédric | 2000 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:25.93 | 0.00 | 1065 pts | QFA | ||
2. | BATRIN Lucas | 2002 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:26.33 | 0.00 | 1037 pts | QFB | ||
CAF - GUADELOUPE / LES ABYMES | ||||||||||
50 Freestyle Men - Prelims (Sunday 19 June 2016 - 10h37) | ||||||||||
1. | FIARI Dimitri | 1997 | FRA | LES DAUPHINS DU MOULE | 00:25.77 | 1076 pts | QFA | |||
2. | VIRASSAMY Evgueni | 1998 | FRA | LES DAUPHINS DU MOULE | 00:25.79 | 1074 pts | QFA | |||
3. | MARINETTE Samuel | 1999 | FRA | CNIC LES SQUALES | 00:26.04 | 1057 pts | QFA | |||
CAF - GUADELOUPE / LES ABYMES | ||||||||||
4. | MERCURY Anthony | 2001 | FRA | CNIC LES SQUALES | 00:26.37 | 1035 pts | QFA | |||
CAF - GUADELOUPE / LES ABYMES | ||||||||||
5. | MULONGO Rodly | 2000 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:26.53 | 1024 pts | QFA | |||
6. | COUVIN Cédric | 2000 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:26.93 | 997 pts | Bfa | |||
6. | BATRIN Lucas | 2002 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:26.93 | 997 pts | Bfa | |||
CAF - GUADELOUPE / LES ABYMES | ||||||||||
8. | EUPHRASIE-CLOTILDE Noah | 2002 | FRA | LES DAUPHINS DU MOULE | 00:27.34 | 970 pts | QFB | |||
9. | ZACHELIN Anaïque | 2001 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:27.41 | 966 pts | QFB | |||
10. | BOILEAU Roméo | 2002 | FRA | MARLINS BL TROIS-RIVIERE | 00:27.51 | 959 pts | QFB | |||
11. | SOLVAR Manuel | 2000 | FRA | CNIC LES SQUALES | 00:27.68 | 948 pts | QFB | |||
12. | RADJOUKI Kenny-Lee | 1999 | FRA | MARLINS BL TROIS-RIVIERE | 00:27.89 | 935 pts | QFB | |||
13. | BAZIN Andréas | 2002 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | 00:28.59 | 890 pts | ||||
14. | CAROUPANIN Ludrick | 1997 | FRA | LES DAUPHINS DU MOULE | 00:28.87 | 873 pts | ||||
15. | RANCE Matteo | 2002 | FRA | MARLINS BL TROIS-RIVIERE | 00:29.15 | 856 pts | ||||
16. | RADJOUKI Nicolas-Mark | 2002 | FRA | MARLINS BL TROIS-RIVIERE | 00:29.35 | 843 pts | ||||
17. | JONATHAN Manuel | 2000 | FRA | MARLINS BL TROIS-RIVIERE | 00:29.88 | 811 pts | ||||
--- | RENARD Jerome | 1998 | FRA | CN DE BAIE-MAHAULT | DNS dec |
--- | ||||
--- | PLAISIR Dylan | 2002 | FRA | CN RÉGION BASSE-TERRE | DNS |
--- |