50 Butterfly Women - Final A (Saturday 15 October 2016 - 20h35) | ||||||||||
1. | DI PIETRO Silvia | 1993 | ITA | FORESTALE | 00:26.04 | 1419 pts | ||||
2. | BUYS Kimberly | 1989 | BEL | BRABO | 00:27.06 | 1354 pts | ||||
3. | HALMAI Petra | 1997 | HUN | HULLAM 91 UVE | 00:27.49 | 1327 pts | ||||
4. | MARTIN Anouchka | 1993 | FRA | CN MARSEILLE | 00:27.50 | 1326 pts | ||||
5. | NIKITINA Gabriela | 1994 | LAT | RIDZENE OSC | 00:27.56 | 1323 pts | ||||
6. | SANTAMANS Anna | 1993 | FRA | CN MARSEILLE | 00:27.61 | 1319 pts | ||||
7. | MARKGRAF Jana | 1999 | GER | SG BAYER WUPPERTAL | 00:28.36 | 1273 pts | ||||
8. | DOUGHTY Anna | 1999 | GBR | BOLTON/METRO | 00:28.58 | 1260 pts | ||||
50 Butterfly Women - Prelims (Friday 14 October 2016 - 17h30) | ||||||||||
1. | DI PIETRO Silvia | 1993 | ITA | FORESTALE | 00:26.37 | 1398 pts | QFA | |||
2. | BUYS Kimberly | 1989 | BEL | BRABO | 00:27.14 | 1349 pts | QFA | |||
3. | SANTAMANS Anna | 1993 | FRA | CN MARSEILLE | 00:27.65 | 1317 pts | QFA | |||
4. | NIKITINA Gabriela | 1994 | LAT | RIDZENE OSC | 00:27.87 | 1303 pts | QFA | |||
5. | MARTIN Anouchka | 1993 | FRA | CN MARSEILLE | 00:27.96 | 1298 pts | QFA | |||
6. | HALMAI Petra | 1997 | HUN | HULLAM 91 UVE | 00:28.02 | 1294 pts | QFA | |||
7. | MARKGRAF Jana | 1999 | GER | SG BAYER WUPPERTAL | 00:28.45 | 1268 pts | QFA | |||
8. | DOUGHTY Anna | 1999 | GBR | BOLTON/METRO | 00:28.50 | 1265 pts | QFA | |||
9. | COLLET Enora | 1998 | FRA | C PAUL-BERT RENNES | 00:28.59 | 1259 pts | ||||
10. | AUBRY Alice | 1997 | FRA | SN METZ | 00:28.60 | 1259 pts | ||||
11. | BRISFER Clara | 1997 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:28.84 | 1244 pts | ||||
12. | KONOPIK Kira | 2000 | GER | SG BAYER WUPPERTAL | 00:29.19 | 1223 pts | ||||
13. | OZOLA Patricija | 1998 | LAT | RIDZENE OSC | 00:29.59 | 1199 pts | ||||
14. | PEREZ GARCIA Maria | 2002 | LUX | SCD/CNDU | 00:29.70 | 1193 pts | ||||
15. | COURDIER Anais | 2001 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:29.71 | 1192 pts | ||||
16. | KOLIDZEJA Dana | 1999 | LAT | RIDZENE OSC | 00:30.01 | 1174 pts | ||||
17. | ZUBINA Yuliya | 2002 | BLR | GOMEL | 00:30.03 | 1173 pts | ||||
18. | ROBERT Audrey | 1999 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:30.31 | 1157 pts | ||||
19. | ACKERMANN Julia | 2002 | GER | SG BAYER WUPPERTAL | 00:30.48 | 1147 pts | ||||
20. | JUNGLING Florence | 1999 | BEL | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:30.53 | 1144 pts | ||||
21. | LAHONTAN Margot | 1999 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:30.80 | 1128 pts | ||||
22. | CHANAVAT GILLET Alicia | 1999 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:30.81 | 1128 pts | ||||
23. | BAUDART Clotilde | 2000 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:30.90 | 1123 pts | ||||
24. | LEPOLARD Lilou | 2001 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:30.96 | 1119 pts | ||||
25. | KRAMER Aleksandra | 2002 | POL | ZIELONA GORA | 00:30.98 | 1118 pts | ||||
26. | OZKAN Simay | 2003 | TUR | TURQUIE | 00:31.03 | 1115 pts | ||||
27. | FRENNEAUX Clara | 2002 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:31.11 | 1111 pts | ||||
28. | FRACKIEWICZ Martyna | 2003 | POL | ZIELONA GORA | 00:31.22 | 1104 pts | ||||
29. | SILBAT Charlotte | 2001 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:31.33 | 1098 pts | ||||
30. | TROCA Jekaterina | 2001 | LAT | DELFINS,RIGA | 00:31.36 | 1096 pts | ||||
31. | VANDORPE Romane | 2000 | BEL | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:31.37 | 1096 pts | ||||
32. | KOZLOVA Katrina | 2003 | LAT | DELFINS,RIGA | 00:31.48 | 1090 pts | ||||
33. | BYRKOVA Darya | 2000 | BLR | GOMEL | 00:31.60 | 1083 pts | ||||
34. | PETERS Emma | 2003 | LUX | SCD/CNDU | 00:31.61 | 1082 pts | ||||
35. | DEVALUEZ Auréane | 1994 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.71 | 1077 pts | ||||
36. | THIARD Ameline | 1999 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:31.72 | 1076 pts | ||||
37. | LAUNETTE Léonie | 2000 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:31.81 | 1071 pts | ||||
38. | PANKRATOVA Karolina | 2003 | LAT | RIDZENE OSC | 00:31.82 | 1070 pts | ||||
39. | HARROP Abigail | 2002 | GBR | BOLTON/METRO | 00:31.83 | 1070 pts | ||||
40. | KAYA Ezgi | 2002 | TUR | TURQUIE | 00:31.88 | 1067 pts | ||||
41. | BAUMSTARK Lilou | 2003 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:31.91 | 1065 pts | ||||
42. | ZOUAIED Inès | 2001 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:32.10 | 1055 pts | ||||
43. | LATOUR Orane | 1999 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:32.11 | 1054 pts | ||||
44. | LARUE Chrystal | 2000 | FRA | CN VOUZIERS | 00:32.42 | 1037 pts | ||||
45. | KRIER Julie | 2002 | FRA | SN METZ | 00:32.60 | 1027 pts | ||||
46. | BESSET Oriane | 2000 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:32.61 | 1027 pts | ||||
47. | LAGNEAU Angélina | 2000 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:32.64 | 1025 pts | ||||
48. | CHRIST Loane | 2002 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:32.71 | 1021 pts | ||||
49. | IZINGER Lilla | 2002 | HUN | HULLAM 91 UVE | 00:33.07 | 1002 pts | ||||
50. | CHANOIR Laura | 2001 | FRA | STADE DE REIMS NATATION | 00:33.81 | 962 pts | ||||
51. | RUCKERT Chloé | 2002 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:33.87 | 959 pts | ||||
52. | SARDI Rita | 2000 | HUN | HULLAM 91 UVE | 00:33.90 | 957 pts | ||||
53. | JORE Emilie | 2002 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:34.02 | 951 pts | ||||
54. | FERRI Elsa | 2003 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:34.28 | 937 pts | ||||
55. | VAUDOIS Chloé | 1998 | FRA | SN METZ | 00:34.97 | 901 pts | ||||
56. | MARCHAL Alaïs | 1999 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:36.55 | 822 pts | ||||
--- | HERTHE Alexe | 2000 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | DNS dec |
--- |