50 Backstroke Men - Prelims (Sunday 4 December 2016 - 10h11) | ||||||||||
1. | NOYON Alexandre | 1997 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:26.88 | 1175 pts | ||||
2. | TRUCHOT Florian | 1996 | FRA | ASPTT ORLÉANS | 00:26.92 | 1173 pts | ||||
3. | GRANDJEAN Hugo | 2000 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:27.96 | 1111 pts | ||||
4. | GREMIAU Fabien | 2000 | FRA | US VENDÔME | 00:28.04 | 1107 pts | ||||
5. | DINE-MOREIRA Orhan | 1998 | FRA | EN TOURS | 00:28.56 | 1077 pts | ||||
6. | EVEN Alan | 2000 | FRA | NAUTIC CLUB CHÂTEAUROUX | 00:28.63 | 1073 pts | ||||
7. | CHATELAIN Maxence | 1998 | FRA | AS GIEN NATATION | 00:28.76 | 1065 pts | ||||
7. | MESLET Dorian | 1997 | FRA | JOUÉ NATATION | 00:28.76 | 1065 pts | ||||
9. | QUATRAVAUX Roland | 1997 | FRA | LOCHES A.C NATATION | 00:28.98 | 1053 pts | ||||
10. | DANDELEUX Lucas | 2001 | FRA | CHARTRES METROPOLE NAT | 00:29.06 | 1048 pts | ||||
11. | THERAIN Marc-aurèle | 1999 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:29.14 | 1044 pts | ||||
12. | NAYRAGUET Lucas | 2001 | FRA | NAUTIC CLUB CHÂTEAUROUX | 00:29.17 | 1042 pts | ||||
13. | NICOLAS Nathan | 1999 | FRA | USM SARAN | 00:29.19 | 1041 pts | ||||
14. | PORCHERON PITTINO Nicolas | 1998 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:29.24 | 1038 pts | ||||
15. | ALEXANDRE Jimmy | 1999 | FRA | CHARTRES METROPOLE NAT | 00:29.25 | 1037 pts | ||||
16. | SAULAS Hugo | 2000 | FRA | AN ROMORANTIN | 00:29.72 | 1011 pts | ||||
17. | PARAYRE Maxime | 1998 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:29.85 | 1004 pts | ||||
18. | LEBOEUF Simon | 2001 | FRA | CNM ST-GERMAIN-DU-PUY | 00:30.25 | 982 pts | ||||
19. | BOUVIER Théo | 2000 | FRA | ASSOCIATION NAUTIQUE VIERZON | 00:30.36 | 976 pts | ||||
20. | CADUE Theo | 1999 | FRA | CN CHINON | 00:30.62 | 961 pts | ||||
21. | SOUBIRAN Esteban | 2000 | FRA | AQUATIC CLUB BOURGES | 00:30.66 | 959 pts | ||||
22. | MIGNE Antoine | 2001 | FRA | US CHAMBRAY-LÈS-TOURS | 00:30.85 | 949 pts | ||||
23. | LACROIX Evan | 2001 | FRA | ORLEANS VAL DE LOIRE NATATION | 00:30.91 | 946 pts | ||||
24. | GOUNET William | 2002 | FRA | EN TOURS | 00:30.98 | 942 pts | ||||
25. | CRANDAL Julien | 1990 | FRA | USM MONTARGIS | 00:31.09 | 936 pts | ||||
26. | DIETRICH Olivier | 2001 | FRA | ASPTT ORLÉANS | 00:31.11 | 935 pts | ||||
27. | DASSONVILLE Raphael | 2000 | FRA | CN CHINON | 00:31.20 | 930 pts | ||||
28. | GALANO Clément | 2001 | FRA | US VENDÔME | 00:31.52 | 913 pts | ||||
29. | MEUSNIER Lucas | 2001 | FRA | AQUATIQUE CLUB AMBOISIEN | 00:31.56 | 911 pts | ||||
30. | VANDROMME Baptiste | 2001 | FRA | CLUB DAUPHINS LE BLANC | 00:31.89 | 894 pts | ||||
31. | FESNEAU-LAMBERT Léo | 2002 | FRA | AAJB ENTENTE BLOIS | 00:32.04 | 886 pts | ||||
32. | FARGEAS Paul | 2002 | FRA | US VENDÔME | 00:32.37 | 869 pts | ||||
33. | DURÉ Gaëtan | 2002 | FRA | ASPTT ORLÉANS | 00:32.46 | 864 pts | ||||
--- | PALMIE Charles | 1998 | FRA | AAJB ENTENTE BLOIS | DNS dec |
--- |