50 Backstroke Women - Finale A (Sunday 4 December 2016 - 17h31) | ||||||||||
1. | MILLE Marine | 1999 | FRA | AS FONTAINE NATATION | 00:29.93 | 1191 pts | ||||
2. | FLEURENT Zelie | 2001 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:30.37 | 1167 pts | ||||
3. | POTHET Lola | 2000 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:31.25 | 1118 pts | ||||
4. | MARZOLINO Laurie | 2001 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.51 | 1104 pts | ||||
5. | DA CONCEICAO Emma | 2000 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:31.68 | 1094 pts | ||||
6. | REBBOAH Mia | 2001 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.93 | 1081 pts | ||||
7. | GARAIX Maïlys | 2003 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:32.55 | 1048 pts | ||||
8. | DIOP Oumy | 2003 | SEN | GRENOBLE NATATION | 00:33.39 | 1004 pts | ||||
50 Backstroke Women - Finale B (Sunday 4 December 2016 - 17h29) | ||||||||||
1. | NIEDERLAENDER Mathilde | 2000 | FRA | AS FONTAINE NATATION | 00:31.98 | 1078 pts | ||||
2. | PIASENTIN Margaux | 2001 | FRA | EN PIERRELATTE ATOM'SPORTS | 00:32.41 | 1055 pts | ||||
3. | MAITRE Camille | 2001 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:32.52 | 1049 pts | ||||
4. | VERMEULEN Anouck | 2000 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:32.62 | 1044 pts | ||||
5. | LUCAS Nolwenn | 2000 | FRA | AMICAL CLUB SEYSSINET NATATION | 00:33.53 | 996 pts | ||||
6. | BRIATTE Oceane | 2000 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:33.78 | 983 pts | ||||
7. | SCHULE Deborah | 2001 | FRA | MONT BLANC NATATION | 00:33.84 | 980 pts | ||||
8. | VERCELLI Fiona | 2000 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:34.29 | 957 pts | ||||
50 Backstroke Women - Finale C (Sunday 4 December 2016 - 17h27) | ||||||||||
1. | SORIA Elsanne | 2002 | FRA | AS FONTAINE NATATION | 00:32.33 | 1059 pts | ||||
2. | GUILLON Noemie | 2002 | FRA | RHODIA CLUB NATATION | 00:33.21 | 1013 pts | ||||
3. | GOMES LOPES Sara | 2003 | ITA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:33.63 | 991 pts | ||||
4. | BLANC Sara | 2002 | FRA | CN AIX EN SAVOIE | 00:33.65 | 990 pts | ||||
5. | POISSE Garance | 2003 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:33.67 | 989 pts | ||||
6. | RIBICIC Lola | 2002 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:33.68 | 988 pts | ||||
7. | CERAN Marine | 2003 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:33.77 | 984 pts | ||||
8. | DOAN Céline | 2002 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:33.82 | 981 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Sunday 4 December 2016 - 12h02) | ||||||||||
1. | MILLE Marine | 1999 | FRA | AS FONTAINE NATATION | 00:30.13 | 1180 pts | QFA | |||
2. | FLEURENT Zelie | 2001 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:30.36 | 1167 pts | QFA | MPR15 | ||
3. | GARAIX Maïlys | 2003 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.43 | 1108 pts | QFA | |||
4. | DA CONCEICAO Emma | 2000 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:31.44 | 1107 pts | QFA | |||
5. | POTHET Lola | 2000 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:31.45 | 1107 pts | QFA | |||
6. | MARZOLINO Laurie | 2001 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:31.96 | 1079 pts | QFA | |||
7. | DESIGAUX Chloé | 2002 | FRA | DAUPHINS DE GUILHERAND GRANGES | 00:32.07 | 1073 pts | QFA | |||
8. | REBBOAH Mia | 2001 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:32.14 | 1070 pts | QFA | |||
9. | DIOP Oumy | 2003 | SEN | GRENOBLE NATATION | 00:32.15 | 1069 pts | QFB | |||
10. | CALDARONE Anais | 1998 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:32.39 | 1056 pts | QFB | |||
11. | EPARVIER Blandine | 1997 | FRA | RHODIA CLUB NATATION | 00:32.42 | 1055 pts | QFB | |||
12. | PIASENTIN Margaux | 2001 | FRA | EN PIERRELATTE ATOM'SPORTS | 00:32.49 | 1051 pts | QFB | |||
13. | GUILLON Noemie | 2002 | FRA | RHODIA CLUB NATATION | 00:32.61 | 1044 pts | QFB | |||
14. | SORIA Elsanne | 2002 | FRA | AS FONTAINE NATATION | 00:32.63 | 1043 pts | QFB | |||
15. | CORTE Juline | 1999 | FRA | CLUB DE NATATION DE SASSENAGE | 00:32.65 | 1042 pts | QFB | |||
16. | MAITRE Camille | 2001 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:32.66 | 1042 pts | QFB | |||
17. | BERNARD Manon | 1999 | FRA | MONT BLANC NATATION | 00:32.70 | 1040 pts | QFC | |||
18. | NIEDERLAENDER Mathilde | 2000 | FRA | AS FONTAINE NATATION | 00:32.79 | 1035 pts | QFC | |||
19. | CROUZET Margaux | 2000 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:32.83 | 1033 pts | QFC | |||
20. | LARNAUD Marine | 1997 | FRA | DAUPHINS DE GUILHERAND GRANGES | 00:32.89 | 1030 pts | QFC | |||
21. | POISSE Garance | 2003 | FRA | C NAUTIQUE DU GRÉSIVAUDAN | 00:33.11 | 1018 pts | QFC | |||
22. | VERMEULEN Anouck | 2000 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:33.15 | 1016 pts | QFC | |||
23. | VERNIER Lisa | 2000 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:33.33 | 1007 pts | QFC | |||
24. | SCHULE Deborah | 2001 | FRA | MONT BLANC NATATION | 00:33.42 | 1002 pts | QFC | |||
25. | LEO Justine | 1996 | FRA | AS FONTAINE NATATION | 00:33.50 | 998 pts | ||||
26. | RIBICIC Lola | 2002 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:33.54 | 996 pts | ||||
27. | NICOLAS Coline | 1999 | FRA | CN TRICASTIN | 00:33.58 | 994 pts | ||||
28. | BOIS Laurane | 2001 | FRA | NC ST-JEAN-DE-MAURIENNE | 00:33.64 | 991 pts | ||||
29. | DEJOUX Manon | 1997 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:33.72 | 986 pts | ||||
30. | DOAN Céline | 2002 | FRA | GRENOBLE ALP'38 | 00:33.84 | 980 pts | ||||
31. | CERAN Marine | 2003 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:33.95 | 975 pts | ||||
32. | BRIATTE Oceane | 2000 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:33.97 | 974 pts | ||||
33. | LUCAS Nolwenn | 2000 | FRA | AMICAL CLUB SEYSSINET NATATION | 00:34.02 | 971 pts | ||||
34. | GOMES LOPES Sara | 2003 | ITA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:34.15 | 964 pts | ||||
35. | LEROY Margaux | 1999 | FRA | AS FONTAINE NATATION | 00:34.22 | 961 pts | ||||
36. | VERCELLI Fiona | 2000 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:34.23 | 960 pts | ||||
37. | BLANC Sara | 2002 | FRA | CN AIX EN SAVOIE | 00:34.25 | 959 pts | ||||
38. | BAILLET Clara | 2003 | FRA | AMICAL CLUB SEYSSINET NATATION | 00:34.27 | 958 pts | ||||
39. | BOULAS Aurore | 2002 | FRA | LES NAGEURS DE LA BIEVRE | 00:34.28 | 958 pts | ||||
40. | DUMAS Elisa | 2001 | FRA | EN PIERRELATTE ATOM'SPORTS | 00:34.51 | 946 pts | ||||
41. | CASTAN Laura | 2003 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:34.62 | 941 pts | ||||
42. | GRANJON Celia | 2003 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:34.64 | 940 pts | ||||
43. | LOUMI Zoe | 2000 | FRA | NATATION SUD ARDECHE | 00:34.65 | 939 pts | ||||
43. | PERRIN Solène | 2003 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:34.65 | 939 pts | ||||
45. | BLANLOEIL Magdalena | 2003 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:34.69 | 937 pts | ||||
46. | DERAIN Marine | 2001 | FRA | STADE OLYMPIQUE CHAMBÉRY | 00:34.79 | 932 pts | ||||
47. | BARIOZ Laura | 2002 | FRA | ENFANTS DU RHÔNE VALENCE | 00:34.87 | 928 pts | ||||
48. | BUREAU Célia | 2001 | FRA | CLUB NAUTIQUE PORTE DE L'ISERE | 00:35.16 | 914 pts | ||||
49. | ANDREJEVIC Vanessa | 2002 | FRA | US ST-EGRÈVE | 00:35.27 | 908 pts | ||||
50. | RIEUBON Clara | 2002 | FRA | CN MOIRANS | 00:35.31 | 906 pts | ||||
51. | MICHELON Nina | 2002 | FRA | DAUPHINS D'ANNECY | 00:35.36 | 904 pts | ||||
52. | MULLER Julia | 2002 | FRA | ANNEMASSE NATATION | 00:35.45 | 899 pts | ||||
53. | RUISI Lea | 2002 | FRA | SEYNOD NATATION | 00:35.62 | 891 pts | ||||
54. | PERRIN Marine | 2000 | FRA | DAUPHINS ROMANAIS PÉAGEOIS | 00:35.66 | 889 pts | ||||
55. | MEALLARES Mylene | 2000 | FRA | AMICAL CLUB SEYSSINET NATATION | 00:35.75 | 885 pts | ||||
56. | CIRETTE Chloé | 2003 | FRA | NC ST-JEAN-DE-MAURIENNE | 00:36.01 | 872 pts | ||||
57. | ROCHE Louison | 2003 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:36.07 | 869 pts | ||||
58. | BOUBET Celya | 2002 | FRA | CNSR CLUSES | 00:36.50 | 848 pts | ||||
59. | NOUACER Melissa | 2002 | FRA | SEYNOD NATATION | 00:36.79 | 835 pts | ||||
60. | CASTAN Aurélie | 2000 | FRA | MONTÉLIMAR NAUTIC CLUB | 00:40.54 | 666 pts |