200 Medley Women - Final A (Friday 11 November 2016 - 17h15) | ||||||||||
1. | TEMPEZ Chloe | 2003 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 02:38.07 | 936 pts | ||||
2. | BONHOMME Florine | 1999 | FRA | ENC ACHICOURT | 02:39.04 | 924 pts | ||||
3. | TIRMARCHE Clémence | 2001 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 02:39.18 | 922 pts | ||||
4. | LAMORISSE Leonie | 2003 | FRA | DENAIN NAT. PORTE DU HAINAUT | 02:41.00 | 899 pts | ||||
5. | LUCAS Rebecca | 2000 | FRA | CALAIS NATATION | 02:41.71 | 890 pts | ||||
6. | LETELLIER Juliette | 2003 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 02:45.91 | 838 pts | ||||
200 Medley Women - Final B DAMES 13 -15 ANS : 13-15 ans (Friday 11 November 2016 - 17h11) | ||||||||||
1. | GREGOIRE Marion | 2003 | BEL | CALAIS NATATION | 02:47.73 | 816 pts | ||||
2. | SAULAY Baptistine | 2003 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 02:48.81 | 803 pts | ||||
3. | DELOUX Carla | 2003 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 02:49.65 | 793 pts | ||||
4. | ROUSSEL Marie | 2002 | FRA | ENC ACHICOURT | 02:50.80 | 780 pts | ||||
5. | ORUBA Marine | 2002 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 02:52.79 | 757 pts | ||||
6. | PIJANOWSKI Alexia | 2002 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 02:54.58 | 736 pts | ||||
200 Medley Women - Prelims (Friday 11 November 2016 - 11h38) | ||||||||||
1. | LAMORISSE Leonie | 2003 | FRA | DENAIN NAT. PORTE DU HAINAUT | 02:39.83 | 914 pts | QFA | |||
2. | BONHOMME Florine | 1999 | FRA | ENC ACHICOURT | 02:39.85 | 913 pts | QFA | |||
3. | TEMPEZ Chloe | 2003 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 02:40.45 | 906 pts | QFA | |||
4. | ZAJAC Margot | 2001 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 02:40.59 | 904 pts | QFA | |||
5. | TIRMARCHE Clémence | 2001 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 02:40.73 | 902 pts | QFA | |||
6. | LUCAS Rebecca | 2000 | FRA | CALAIS NATATION | 02:41.64 | 891 pts | QFA | |||
7. | LETELLIER Juliette | 2003 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 02:45.00 | 849 pts | QFB | |||
8. | GREGOIRE Marion | 2003 | BEL | CALAIS NATATION | 02:47.91 | 814 pts | QFB | |||
9. | BRUTIER Clara | 2000 | FRA | CALAIS NATATION | 02:48.42 | 808 pts | ||||
10. | ROUSSEL Marie | 2002 | FRA | ENC ACHICOURT | 02:49.04 | 801 pts | QFB | |||
11. | KOUADIO PATINIER Lucie | 2000 | FRA | BERCK NATATION | 02:49.73 | 792 pts | ||||
12. | SAULAY Baptistine | 2003 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 02:50.13 | 788 pts | QFB | |||
13. | DELOUX Carla | 2003 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 02:50.40 | 785 pts | QFB | |||
14. | PIJANOWSKI Alexia | 2002 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 02:52.53 | 760 pts | QFB | |||
15. | LAZZARI Nina | 2003 | BEL | SN LENS | 02:52.54 | 760 pts | ||||
16. | ORUBA Marine | 2002 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 02:55.24 | 729 pts | ||||
17. | HERBAUX-VERMEULEN Anais | 2002 | FRA | ENC ACHICOURT | 02:55.62 | 724 pts | ||||
18. | LENOIR Manon | 2003 | FRA | BERCK NATATION | 02:55.84 | 722 pts | ||||
19. | DIDIER Maëlle | 2003 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 02:56.11 | 719 pts | ||||
20. | MAGNIER Adele | 2004 | FRA | DAUPHINS ST-OMER | 02:56.77 | 711 pts | ||||
21. | RONDEAU Lola | 2003 | BEL | CALAIS NATATION | 02:58.29 | 695 pts | ||||
22. | MARTIN-GARRIN Yoline | 2002 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 02:58.77 | 689 pts | ||||
23. | DELEMOTTE Marie | 2003 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 03:01.12 | 664 pts | ||||
24. | LELEU Clémence | 2002 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 03:02.22 | 652 pts | ||||
25. | LEMAITRE Rosine | 2003 | FRA | SC BOULOGNE-SUR-MER | 03:04.34 | 629 pts | ||||
26. | LEFEBVRE Sofia | 2000 | FRA | ENC ACHICOURT | 03:07.32 | 598 pts | ||||
27. | MALYCHA Rachel | 2003 | FRA | STADE BÉTHUNE PÉLICAN CLUB | 03:10.72 | 564 pts | ||||
28. | MARECHAL Claire | 2001 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 03:11.30 | 558 pts | ||||
29. | CORNUEL Nell | 2003 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 03:16.38 | 509 pts | ||||
30. | SIEDLECKI Justine | 2003 | FRA | RACING CLUB ARRAS | 03:20.90 | 467 pts |