100 Freestyle Men - Prelims (Sunday 20 November 2016 - 15h04) | ||||||||||
1. | HARENG Charles | 1999 | FRA | CN BREST | 00:54.86 | 1093 pts | ||||
2. | RAYMOND Augustin | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:56.13 | 1051 pts | ||||
3. | BOUVIER Gwennvêl | 1998 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:57.01 | 1023 pts | ||||
4. | MESSAGER Lucas | 1993 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:57.60 | 1004 pts | ||||
5. | FALQUERO Nathan | 2001 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 00:58.03 | 991 pts | ||||
6. | MENANT Mael | 1999 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:58.58 | 973 pts | ||||
7. | ABGRALL Gaëtan | 1997 | FRA | CN BREST | 00:58.61 | 973 pts | ||||
8. | RENIER Jean | 2001 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:58.82 | 966 pts | ||||
9. | CONTIGNON Maël | 1998 | FRA | CN BREST | 00:58.88 | 964 pts | ||||
10. | MALLEJAC Guillaume | 1999 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 01:00.19 | 924 pts | ||||
11. | GUENGANT Joël | 1998 | FRA | CN BREST | 01:00.64 | 910 pts | ||||
12. | GLÉONEC Merlin | 2000 | FRA | CN CONCARNEAU | 01:00.85 | 904 pts | ||||
13. | SOYER Pierre | 2001 | FRA | CN MORLAIX | 01:02.46 | 856 pts | ||||
14. | LE GUEVEL Thibault | 2000 | FRA | CARHAIX NATATION | 01:02.61 | 852 pts | ||||
15. | LAOT Tanguy | 2001 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 01:02.67 | 850 pts | ||||
16. | AUFFRET Valentin | 2001 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 01:02.89 | 844 pts | ||||
17. | FERREC Lucien | 2001 | FRA | CN BREST | 01:03.16 | 836 pts | ||||
18. | QUEMENER Damien | 2002 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 01:03.71 | 820 pts | ||||
19. | QUINIOU Gaetan | 2001 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 01:03.83 | 817 pts | ||||
20. | LE FLECHER Steven | 1996 | FRA | CN CONCARNEAU | 01:03.92 | 814 pts | ||||
21. | GUEGUEN Erwan | 1998 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:04.34 | 802 pts | ||||
22. | OLERON Quentin | 2001 | FRA | CN MORLAIX | 01:05.12 | 780 pts | ||||
23. | CALVARY Jolan | 2000 | FRA | CARHAIX NATATION | 01:05.37 | 773 pts | ||||
24. | CALAIS Matthieu | 2001 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:06.19 | 751 pts | ||||
25. | PLOUZENNEC Sylvain | 1999 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 01:06.20 | 750 pts | ||||
26. | COENT Gurvan | 1997 | FRA | CARHAIX NATATION | 01:06.63 | 739 pts | ||||
27. | ROLLAND Arnaud | 1998 | FRA | CN MORLAIX | 01:06.73 | 736 pts | ||||
28. | ORAIN Tangi | 2001 | FRA | CN MORLAIX | 01:07.02 | 728 pts | ||||
29. | HOURMANT Mathis | 2000 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 01:07.05 | 727 pts | ||||
30. | LE COZ Pierre-Louis | 1999 | FRA | CN CONCARNEAU | 01:07.67 | 711 pts | ||||
31. | PAPE Cédric | 2002 | FRA | PAYS DE LANDI NATATION | 01:07.96 | 703 pts | ||||
32. | ANTONNY Erick | 2000 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 01:08.03 | 701 pts | ||||
33. | PRIMA Titouan | 2000 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:09.05 | 674 pts | ||||
34. | PRIMA Kilian | 1998 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:09.33 | 667 pts | ||||
35. | MELLON Killians | 2002 | FRA | CARHAIX NATATION | 01:10.39 | 640 pts | ||||
36. | VOLANT Hugo | 2001 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 01:10.56 | 636 pts | ||||
37. | CALVARY Elouan | 2002 | FRA | CARHAIX NATATION | 01:11.88 | 603 pts | ||||
38. | MELON Titouan | 2002 | FRA | LES NAGEURS BIGOUDENS | 01:12.41 | 590 pts | ||||
39. | ROSSO Mathis | 2000 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:12.78 | 581 pts | ||||
40. | PAULEZ Kerwan | 2002 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 01:13.16 | 572 pts | ||||
41. | FERRIAN Antony | 2002 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:14.05 | 551 pts | ||||
42. | LE BLOA Gaetan | 1999 | FRA | LES NAGEURS DES 3 RIVIERES | 01:14.14 | 549 pts |