50 Breaststroke Men - Final A juniors/seniors : 15 ans et plus (Sunday 20 November 2016 - 16h15) | ||||||||||
1. | KLEMENT Lucas | 1999 | FRA | CN LE MANS | 00:33.60 | 0.00 | 962 pts | |||
2. | LEROUX Leandre | 2002 | FRA | CN LE MANS | 00:33.85 | 0.00 | 950 pts | |||
3. | LEPOITTEVIN Eliot | 1999 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SITTELIA | 00:34.83 | 0.00 | 903 pts | |||
4. | BRISSAULT Clément | 1998 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:34.85 | 0.00 | 902 pts | |||
5. | BOURGOIN Jules | 2000 | FRA | VSF LA FERTÉ-BERNARD | 00:35.86 | 0.00 | 855 pts | |||
6. | COIGNARD Alexis | 1999 | FRA | VSF LA FERTÉ-BERNARD | 00:36.10 | 0.00 | 844 pts | |||
50 Breaststroke Men - Final B juniors/seniors : 15 ans et plus (Sunday 20 November 2016 - 16h13) | ||||||||||
1. | PEZIN Charles | 2001 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:38.40 | 0.00 | 742 pts | |||
2. | HENRY Jean-François | 1980 | FRA | SN LE LUDE | 00:39.89 | 0.00 | 679 pts | |||
3. | DE RINCQUESEN Amaury | 1999 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:39.92 | 0.00 | 678 pts | |||
4. | BRUNEAU Lucas | 2002 | FRA | VSF LA FERTÉ-BERNARD | 00:41.08 | 0.00 | 631 pts | |||
5. | MARCHAIS Raphael | 2002 | FRA | VSF LA FERTÉ-BERNARD | 00:43.11 | 0.00 | 554 pts | |||
--- | FABIEN Remi | 2001 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SITTELIA | DNS |
--- | ||||
50 Breaststroke Men - Prelims (Sunday 20 November 2016 - 11h45) | ||||||||||
1. | KLEMENT Lucas | 1999 | FRA | CN LE MANS | 00:33.40 | 972 pts | QFA | |||
2. | LEROUX Leandre | 2002 | FRA | CN LE MANS | 00:33.81 | 952 pts | QFA | |||
3. | LEPOITTEVIN Eliot | 1999 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SITTELIA | 00:33.98 | 943 pts | QFA | |||
4. | COIGNARD Alexis | 1999 | FRA | VSF LA FERTÉ-BERNARD | 00:34.06 | 940 pts | QFA | |||
5. | BRISSAULT Clément | 1998 | FRA | LA NAT'SUZERAINE | 00:34.09 | 938 pts | QFA | |||
6. | VAUPRE David | 1994 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:34.53 | 917 pts | QFA | |||
7. | BOURGOIN Jules | 2000 | FRA | VSF LA FERTÉ-BERNARD | 00:34.64 | 912 pts | QFB | |||
8. | VAUPRE Guillaume | 1997 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:34.80 | 904 pts | QFB | |||
9. | PEZIN Charles | 2001 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:37.39 | 786 pts | QFB | |||
10. | HENRY Jean-François | 1980 | FRA | SN LE LUDE | 00:39.77 | 684 pts | QFB | |||
11. | DE RINCQUESEN Amaury | 1999 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:40.09 | 671 pts | QFB | |||
12. | BOUGEANT Hugo | 1997 | FRA | ALLONNES JEUNESSE SPORTIVE | 00:40.45 | 657 pts | QFB | |||
13. | CZARNYSZKA Dorian | 2003 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SITTELIA | 00:40.71 | 646 pts | ||||
14. | BRUNEAU Lucas | 2002 | FRA | VSF LA FERTÉ-BERNARD | 00:41.03 | 633 pts | ||||
15. | MARCHAIS Raphael | 2002 | FRA | VSF LA FERTÉ-BERNARD | 00:44.12 | 517 pts | ||||
16. | FABIEN Remi | 2001 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SITTELIA | 00:44.57 | 501 pts | ||||
17. | BOISSEAU Nicolas | 1999 | FRA | CERCLE DES NAGEURS SITTELIA | 00:46.24 | 444 pts |