50 Breaststroke Women - Prelims (Friday 11 November 2016 - 14h57) | ||||||||||
1. | MARTINKOVA Tereza | 1992 | CZE | CN FOURMIES | 00:33.53 | 1177 pts | ||||
2. | BUGGENHOUT Niki | 2000 | BEL | DENAIN NAT. PORTE DU HAINAUT | 00:34.22 | 1139 pts | ||||
3. | GAMBLIN Célia | 2000 | FRA | CN CAMBRAI | 00:34.61 | 1119 pts | ||||
4. | BOCQUET Manon | 1994 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:36.87 | 1002 pts | ||||
5. | GEORGES Delphine | 2002 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:36.99 | 996 pts | ||||
6. | ANDRIEU Nathalie | 2002 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 00:37.09 | 991 pts | ||||
7. | HODONOU Agathe | 2002 | FRA | US ST-ANDRÉ | 00:37.23 | 984 pts | ||||
8. | PREVOTS Florine | 1995 | FRA | RONCHIN OLYMPIQUE CLUB | 00:37.40 | 975 pts | ||||
9. | SABBE Julie | 1996 | FRA | MARCQ NATATION | 00:37.42 | 974 pts | ||||
10. | VANDEWALLE Lea | 2002 | FRA | CN CAMBRAI | 00:37.51 | 970 pts | ||||
11. | JUBERT Lisa | 2002 | FRA | CN CAMBRAI | 00:37.77 | 957 pts | ||||
12. | DE WAELE Mathilde | 2000 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:38.14 | 939 pts | ||||
13. | CANONNE Louanne | 2003 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 00:38.25 | 934 pts | ||||
14. | DUSSART Melissa | 2002 | FRA | ST-AMAND NAT PORTE DU HAINAUT | 00:38.27 | 933 pts | ||||
15. | VILLAYES Olivia | 2003 | FRA | CN CAMBRAI | 00:38.28 | 932 pts | ||||
16. | LAGAE Chloé | 1996 | BEL | CN CROIX | 00:38.90 | 903 pts | ||||
17. | PROOT Adéle | 2000 | FRA | SO ARMENTIÈRES | 00:39.06 | 895 pts | ||||
18. | GIANNUZZO Ornella | 2001 | FRA | MARCQ NATATION | 00:39.70 | 865 pts | ||||
19. | DELVALLEE Lea | 2003 | FRA | ST-AMAND NAT PORTE DU HAINAUT | 00:39.75 | 863 pts | ||||
20. | ELACHACHI Imane | 2002 | FRA | US ST-ANDRÉ | 00:39.85 | 858 pts | ||||
21. | WARO Koralie | 2003 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:39.94 | 854 pts | ||||
22. | JURKIW Clarisse | 2000 | FRA | SO ARMENTIÈRES | 00:40.22 | 841 pts | ||||
23. | GRAY Manon | 2002 | FRA | MARCQ NATATION | 00:40.27 | 839 pts | ||||
24. | LIEBERT Meline | 2002 | FRA | CN FOURMIES | 00:40.37 | 834 pts | ||||
25. | GIELEN Ophelie | 2001 | FRA | ROUBAIX NATATION | 00:41.22 | 795 pts | ||||
26. | DERDOUM Sabrina | 2002 | FRA | CN CROIX | 00:42.10 | 757 pts | ||||
27. | PRUVOST Nina | 2003 | FRA | RONCHIN OLYMPIQUE CLUB | 00:42.16 | 754 pts | ||||
28. | DAVOINE Gaetane | 2003 | FRA | SQUALE TRITH-ST-LEGER | 00:42.17 | 754 pts | ||||
29. | TRICHOT Clara | 2004 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:42.52 | 738 pts | ||||
30. | LEMPIN Elise | 2005 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:42.56 | 737 pts | ||||
31. | LUDWICZAK Rose | 2004 | FRA | CN CAMBRAI | 00:43.04 | 716 pts | ||||
32. | BAYART Nina | 2002 | FRA | US LEFFRINCKOUCKE | 00:43.12 | 713 pts | ||||
33. | BENSALEM Yasmine | 2002 | FRA | ROUBAIX NATATION | 00:43.16 | 711 pts | ||||
--- | LENFANT Margaux | 1999 | FRA | CN CAMBRAI | DNS dec |
--- |