50 Backstroke Men - Prelims (Saturday 12 November 2016 - 11h30) | ||||||||||
1. | CARRE Guillaume | 1999 | FRA | CN CAMBRAI | 00:27.97 | 1111 pts | ||||
2. | HAMERLAINE Ramzi | 1994 | FRA | CN CROIX | 00:28.26 | 1094 pts | ||||
3. | DE MOOR William | 1997 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 00:28.36 | 1088 pts | ||||
4. | CHAUVIN Antoine | 2000 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 00:28.73 | 1067 pts | ||||
5. | CATTOEN Constant | 2000 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 00:28.82 | 1062 pts | ||||
6. | HAMERLAINE Samy | 1999 | FRA | LILLE MÉTROPOLE NATATION | 00:28.87 | 1059 pts | ||||
7. | GIRIN Hugo | 2001 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 00:29.16 | 1042 pts | ||||
8. | ALSBERGHE Tom | 1997 | FRA | ROUBAIX NATATION | 00:29.38 | 1030 pts | ||||
9. | DEVAUX Florentin | 1998 | FRA | HIPPOCAMPES HAUTMONT | 00:29.64 | 1015 pts | ||||
10. | DUTHOIT Romain | 1999 | FRA | US ST-ANDRÉ | 00:29.71 | 1012 pts | ||||
11. | DENYS Adrien | 2001 | FRA | OLYMPIQUE GRANDE-SYNTHE | 00:29.89 | 1002 pts | ||||
12. | MAES Matthéï | 1998 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:30.46 | 970 pts | ||||
13. | BAMMEZ Léo | 2000 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:30.53 | 966 pts | ||||
14. | DUPONCHEEL Bradley | 1997 | FRA | ROUBAIX NATATION | 00:30.54 | 966 pts | ||||
15. | LEPERS Killian | 1998 | FRA | ROUBAIX NATATION | 00:30.78 | 953 pts | ||||
16. | VILLAYES Julien | 2000 | FRA | CN CAMBRAI | 00:30.84 | 950 pts | ||||
17. | FLAHAULT Martin | 1999 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 00:31.08 | 937 pts | ||||
18. | BOUGARD Mathurin | 2002 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:31.14 | 933 pts | ||||
19. | GARCIA Tanguy | 1999 | FRA | SO ARMENTIÈRES | 00:31.26 | 927 pts | ||||
20. | DESPRET Maxance | 1998 | FRA | ROUBAIX NATATION | 00:31.79 | 899 pts | ||||
21. | CN CAMBRAI | 00:31.86 | 895 pts | |||||||
22. | VAREZ Nikolas | 2002 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:32.08 | 884 pts | ||||
23. | GOUSSU Pierric | 2001 | FRA | SECLIN NATATION | 00:32.17 | 879 pts | ||||
24. | DELTOUR Marc-Antoine | 2002 | FRA | SECLIN NATATION | 00:32.27 | 874 pts | ||||
25. | MARCOTTE Valentin | 1997 | FRA | ST-POL-SUR-MER NATATION | 00:32.67 | 853 pts | ||||
26. | LAGEISTE Lucas | 2002 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 00:32.80 | 847 pts | ||||
27. | DEMEYER Artus | 2001 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:32.82 | 846 pts | ||||
28. | CLUSMAN Simon | 2004 | FRA | US ST-ANDRÉ | 00:32.85 | 844 pts | ||||
29. | FASQUELLE Lucas | 2001 | FRA | ST-POL-SUR-MER NATATION | 00:32.86 | 844 pts | ||||
30. | TRICOT Adrien | 2002 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 00:33.01 | 836 pts | ||||
31. | BERLEMONT Gabin | 1997 | FRA | CN ALBATROS AULNOYE-AYMERIES | 00:33.45 | 814 pts | ||||
32. | SEGERS Ilann | 2003 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 00:33.71 | 801 pts | ||||
33. | JUNG Antoine | 2002 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 00:34.17 | 778 pts | ||||
34. | BOULANGER Clement | 2002 | FRA | MARCQ NATATION | 00:34.53 | 761 pts | ||||
35. | COUSIN Luc | 2001 | FRA | FNC DOUAI | 00:34.60 | 757 pts | ||||
36. | VITSE Victor | 2004 | FRA | MARCQ NATATION | 00:34.61 | 757 pts | ||||
37. | ALLAYS Gaetan | 2001 | FRA | ST-POL-SUR-MER NATATION | 00:34.71 | 752 pts | ||||
38. | DELLEAUX Maxence | 2002 | FRA | NSH JEUMONT | 00:35.17 | 730 pts | ||||
39. | VAREZ Lukas | 2003 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:35.30 | 724 pts | ||||
40. | WALLET Mateo | 2004 | FRA | S.N DU CAUDRESIS-CATESIS | 00:35.67 | 707 pts | ||||
41. | MALFROID Hugo | 2004 | BEL | NSH JEUMONT | 00:35.96 | 693 pts | ||||
42. | MEURIN Alexandre | 2003 | FRA | LILLE UC NATATION | 00:36.06 | 689 pts | ||||
43. | FRANCOIS Nathan | 2003 | FRA | SO ARMENTIÈRES | 00:36.29 | 678 pts | ||||
44. | DIMPRE Bastien | 2002 | FRA | SECLIN NATATION | 00:36.38 | 674 pts | ||||
45. | DEVISE Hugo | 2004 | FRA | US ST-ANDRÉ | 00:36.66 | 661 pts | ||||
46. | TOULOTTE Jérémy | 2005 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:37.06 | 643 pts | ||||
47. | BRAY Hugo | 2004 | FRA | GRAVELINES NATATION | 00:37.51 | 624 pts | ||||
48. | AGNERAY Noé | 2005 | FRA | SECLIN NATATION | 00:37.80 | 611 pts | ||||
49. | BARBIEUX Simon | 2005 | FRA | US ST-ANDRÉ | 00:38.50 | 581 pts |