200 Backstroke Men - Prelims (Friday 11 November 2016 - 15h44) | ||||||||||
1. | LESAFFRE Simon | 1998 | FRA | ROUBAIX NATATION | 02:06.32 | 1147 pts | ||||
2. | DELOBEL Théo | 1995 | FRA | CN CROIX | 02:13.93 | 1042 pts | ||||
3. | DUREUX Sébastien | 2000 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 02:14.98 | 1027 pts | ||||
4. | LAGAE Rémy | 1999 | BEL | CN CROIX | 02:16.67 | 1005 pts | ||||
5. | DUPONCHEEL Bradley | 1997 | FRA | ROUBAIX NATATION | 02:19.88 | 963 pts | ||||
6. | VILLAYES Julien | 2000 | FRA | CN CAMBRAI | 02:21.49 | 942 pts | ||||
7. | FASQUELLE Lucas | 2001 | FRA | ST-POL-SUR-MER NATATION | 02:22.53 | 929 pts | ||||
8. | CLUSMAN Simon | 2004 | FRA | US ST-ANDRÉ | 02:23.10 | 921 pts | ||||
9. | BAMMEZ Léo | 2000 | FRA | GRAVELINES NATATION | 02:25.61 | 890 pts | ||||
10. | LOUVET Lucas | 1999 | FRA | RONCHIN OLYMPIQUE CLUB | 02:26.20 | 882 pts | ||||
11. | GARCIA Tanguy | 1999 | FRA | SO ARMENTIÈRES | 02:29.81 | 838 pts | ||||
12. | JUNG Antoine | 2002 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 02:30.11 | 834 pts | ||||
13. | DUMINY Martin | 2002 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 02:30.73 | 827 pts | ||||
14. | DUPRE Thomas | 2003 | FRA | MARCQ NATATION | 02:31.53 | 817 pts | ||||
15. | MARCOTTE Valentin | 1997 | FRA | ST-POL-SUR-MER NATATION | 02:31.66 | 816 pts | ||||
16. | VERCRUYSSE Clément | 2002 | FRA | ST-AMAND NAT PORTE DU HAINAUT | 02:32.71 | 803 pts | ||||
17. | CASSAN Pierre | 2001 | FRA | US ST-ANDRÉ | 02:32.85 | 801 pts | ||||
18. | SCUSSAT Fabio | 2002 | FRA | ST-AMAND NAT PORTE DU HAINAUT | 02:33.05 | 799 pts | ||||
19. | BONNET Elliot | 2002 | FRA | CN CROIX | 02:33.36 | 795 pts | ||||
20. | VAREZ Nikolas | 2002 | FRA | GRAVELINES NATATION | 02:33.44 | 795 pts | ||||
21. | VITSE Victor | 2004 | FRA | MARCQ NATATION | 02:39.94 | 720 pts | ||||
22. | VAREZ Lukas | 2003 | FRA | GRAVELINES NATATION | 02:40.72 | 711 pts | ||||
23. | DEZITTER Hugo | 2003 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 02:40.92 | 709 pts | ||||
24. | TRICOT Adrien | 2002 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 02:43.29 | 682 pts | ||||
25. | FRANCOIS Nathan | 2003 | FRA | SO ARMENTIÈRES | 02:43.46 | 681 pts | ||||
26. | BOUAZIZ Sofiane | 2001 | FRA | CN CROIX | 02:43.51 | 680 pts | ||||
27. | CALLARD Cyril | 2002 | FRA | CERCLE NAUTIQUE SOMAIN ANICHE | 02:47.13 | 641 pts | ||||
28. | ALLAYS Gaetan | 2001 | FRA | ST-POL-SUR-MER NATATION | 02:47.60 | 636 pts | ||||
29. | WOLFF Alexis | 2001 | FRA | SQUALE TRITH-ST-LEGER | 02:47.80 | 634 pts | ||||
30. | CLAIRFAYT Mathis | 2003 | FRA | NSH JEUMONT | 02:47.96 | 632 pts | ||||
31. | LEMAN Alexis | 2001 | FRA | S.N DU CAUDRESIS-CATESIS | 02:48.76 | 624 pts | ||||
32. | COUSIN Luc | 2001 | FRA | FNC DOUAI | 02:49.22 | 619 pts | ||||
33. | MEURIN Alexandre | 2003 | FRA | LILLE UC NATATION | 02:49.31 | 618 pts | ||||
34. | MALFROID Hugo | 2004 | BEL | NSH JEUMONT | 02:49.95 | 612 pts | ||||
35. | BRAY Hugo | 2004 | FRA | GRAVELINES NATATION | 02:50.65 | 604 pts | ||||
36. | GRAY Tom | 2003 | FRA | MARCQ NATATION | 02:51.47 | 596 pts | ||||
37. | ROELS Hugo | 2003 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 02:52.63 | 584 pts | ||||
38. | DHORNE Maximilien | 2005 | FRA | MARCQ NATATION | 02:52.77 | 583 pts | ||||
39. | WALLET Mateo | 2004 | FRA | S.N DU CAUDRESIS-CATESIS | 02:52.78 | 583 pts | ||||
40. | DUBOIS Alexandre | 2003 | FRA | MARCQ NATATION | 02:52.93 | 581 pts | ||||
41. | SCHOUTETENS Thomas | 2000 | FRA | SECLIN NATATION | 02:53.20 | 578 pts | ||||
42. | BOUQUEREL Matthieu | 2000 | FRA | SECLIN NATATION | 02:53.40 | 576 pts | ||||
43. | DELFOLIE Leo | 2000 | FRA | SQUALE TRITH-ST-LEGER | 02:53.65 | 574 pts | ||||
44. | TOULOTTE Jérémy | 2005 | FRA | GRAVELINES NATATION | 02:54.29 | 567 pts | ||||
45. | GUYOT Elton | 2005 | FRA | US MAUBEUGE | 02:54.83 | 562 pts | ||||
46. | PROISY Corentin | 2004 | FRA | CN FOURMIES | 02:55.10 | 559 pts | ||||
47. | SCHAPMAN Romain | 2003 | FRA | DUNKERQUE NATATION | 02:56.49 | 546 pts | ||||
48. | ESCALLIER-DURONT Julien | 2003 | FRA | ST-POL-SUR-MER NATATION | 02:57.01 | 541 pts | ||||
49. | RAJAONSON Mandresy | 2004 | MAD | CERCLE NAUTIQUE SOMAIN ANICHE | 02:57.36 | 537 pts | ||||
50. | CAILLEUX Jules | 2003 | FRA | CERCLE NAUTIQUE SOMAIN ANICHE | 02:57.66 | 534 pts | ||||
51. | ROBERT Augustin | 2003 | FRA | CN CAMBRAI | 02:58.58 | 525 pts | ||||
52. | LAGER Killian | 2000 | FRA | SECLIN NATATION | 02:59.02 | 521 pts | ||||
53. | LETERME Martin | 2000 | FRA | SECLIN NATATION | 02:59.79 | 514 pts | ||||
54. | POCHAT Matteo | 2003 | FRA | AVAN VILLENEUVE-D'ASCQ | 03:00.91 | 503 pts | ||||
55. | PRESBURGO Massimo | 2003 | FRA | SQUALE TRITH-ST-LEGER | 03:01.69 | 496 pts | ||||
56. | MARLIERE Jeremy | 2003 | FRA | CN CAMBRAI | 03:04.81 | 467 pts | ||||
57. | GALLET Benjamin | 2003 | FRA | CN CAMBRAI | 03:05.00 | 466 pts | ||||
58. | DELFOLE Ugo | 2003 | FRA | SQUALE TRITH-ST-LEGER | 03:09.42 | 426 pts | ||||
59. | MEUNIER Edouard | 2004 | FRA | CN FOURMIES | 03:09.59 | 425 pts | ||||
60. | DECRUCQ Martin | 2004 | FRA | MARCQ NATATION | 03:12.46 | 401 pts | ||||
--- | MOREL Loïc | 2000 | FRA | SECLIN NATATION | DSQ |
--- | ||||
--- | WOLFF Gaetan | 2000 | FRA | SQUALE TRITH-ST-LEGER | DEL |
--- | ||||
--- | JAZDONCZYK Florentin | 2004 | FRA | CN CAMBRAI | DEL |
--- | ||||
--- | DELHAYE Gauvain | 2003 | FRA | CN CAMBRAI | DEL |
--- |