100 Breaststroke Mixt - Prelims Avenirs : 6 - 11 ans (Sunday 20 November 2016 - 15h59) | ||||||||||||||||||
1. | LE ROUX Jean-Jacques | 1946 | FRA | A.O. TRAPPES NATATION | 01:49.34 | 836 pts | ||||||||||||
100 Breaststroke Mixt - Prelims Seniors : 19 ans et plus (Sunday 20 November 2016 - 15h59) | ||||||||||||||||||
1. | FRAY-LACOSTE Philippe | 1956 | FRA | AC VILLEPINTE | 01:43.22
|
689 pts | ||||||||||||
100 Breaststroke Mixt - Prelims Juniors : 14 - 18 ans (Sunday 20 November 2016 - 15h59) | ||||||||||||||||||
1. | CHEVALLIER Philippe | 1964 | FRA | US CONFLANS-STE-HONORINE | 01:20.35 | 972 pts | ||||||||||||
2. | SIMON Frédéric | 1963 | FRA | AQUA VALLÉE-DE-CHEVREUSE | 01:27.52 | 818 pts | ||||||||||||
3. | AUZIAS Olivier | 1966 | FRA | AQUATIC CLUB CLAYE-SOUILLY | 01:33.26 | 705 pts | ||||||||||||
4. | TANGUY Philippe | 1964 | FRA | LE CHESNAY NATATION | 01:33.94
|
692 pts | ||||||||||||
5. | BATIQUE Vincent | 1963 | FRA | USM VIROFLAY | 01:38.46
|
610 pts | ||||||||||||
100 Breaststroke Mixt - Prelims Benjamines : 12 - 13 ans (Sunday 20 November 2016 - 15h59) | ||||||||||||||||||
1. | KOLODZIEJ Lydia | 1975 | FRA | CN PLAISIR | 01:28.09 | 941 pts | ||||||||||||
2. | LE GUYADER Christophe | 1974 | FRA | LE CHESNAY NATATION | 01:31.27 | 642 pts | ||||||||||||
3. | DELORME Stéphanie | 1974 | FRA | SN VERSAILLES | 01:33.39 | 837 pts | ||||||||||||
100 Breaststroke Mixt - Prelims Avenirs : 6 - 11 ans (Sunday 20 November 2016 - 15h59) | ||||||||||||||||||
1. | DUCANCEL Thibaud | 1986 | FRA | EN LONGJUMEAU | 01:16.57 | 906 pts | ||||||||||||
--- | OLIVE MEHL Mélody | 1985 | FRA | NEUILLY-PLAISANCE SPORTS N | DNS dec |
--- | ||||||||||||
100 Breaststroke Mixt - Prelims (Sunday 20 November 2016 - 15h59) | ||||||||||||||||||
1. | MINISINI Mickaël | 1981 | FRA | AC VILLEPINTE | 01:13.25 | 1007 pts | ||||||||||||
2. | JALOYAN Serge | 1977 | FRA | SN VERSAILLES | 01:15.67 | 949 pts | ||||||||||||
1. | MEUNIER Gilles | 1967 | FRA | SCUF PARIS | 01:19.02 | 938 pts | ||||||||||||
1. | GLOMERON Léna | 1991 | FRA | NEUILLY-PLAISANCE SPORTS N | 01:25.59
|
899 pts | ||||||||||||
1. | BROGAT Hervé | 1961 | FRA | RED STAR CLUB CHAMPIGNY | 01:26.52
|
913 pts | ||||||||||||
2. | PIERDET Cloee | 1990 | FRA | PROVINS NATATION | 01:30.69 | 796 pts | ||||||||||||
3. | GUENIN Audrey | 1979 | FRA | RED STAR CLUB CHAMPIGNY | 01:37.50 | 719 pts | ||||||||||||
3. | LAGLBAUER Roxane | 1990 | FRA | SN FRANCONVILLE | 01:41.07 | 606 pts | ||||||||||||
2. | ANJOLRAS Christine | 1967 | FRA | SN VERSAILLES | 01:45.12 | 681 pts |