50 Butterfly Women - Prelims (Sunday 20 November 2016 - 09h49) | ||||||||||
1. | N GUYEN DUC LONG Paolina | 2003 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:31.19 | 1010 pts | ||||
2. | BIQUANT THIOLOY Valentine | 2000 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:31.85 | 971 pts | ||||
3. | FLORIOT Lison | 2002 | FRA | PAYS DE GEX NATATION | 00:32.18 | 952 pts | ||||
4. | LE SAUX Céline | 2001 | FRA | PAYS DE GEX NATATION | 00:32.24 | 948 pts | ||||
5. | KOLB Elisa | 2001 | GER | PAYS DE GEX NATATION | 00:32.52 | 932 pts | ||||
6. | BOISTE Chloe | 2002 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:32.94 | 908 pts | ||||
7. | RONGIER Chloé | 2001 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:33.09 | 899 pts | ||||
8. | FAVRE Noémie | 1999 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:33.27 | 889 pts | ||||
9. | GALLE Flavie | 2002 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:33.83 | 858 pts | ||||
10. | JARRET Andréa | 2000 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:33.85 | 857 pts | ||||
11. | MESSEDAA Lea | 2003 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:33.95 | 851 pts | ||||
12. | ALBERTONE Iris | 2002 | FRA | PAYS DE GEX NATATION | 00:34.09 | 843 pts | ||||
13. | BUGNOT Hélène | 2002 | FRA | SN OYONNAX | 00:34.80 | 805 pts | ||||
14. | LAURENT Mathilde | 1998 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:35.06 | 791 pts | ||||
15. | ROIDA Nohaïla | 2001 | FRA | SN OYONNAX | 00:35.08 | 790 pts | ||||
16. | MONY Alexandra | 2003 | FRA | SN OYONNAX | 00:35.20 | 783 pts | ||||
17. | BLACHE Manon | 2000 | FRA | CN BELLEY BUGEY SUD | 00:35.48 | 769 pts | ||||
18. | TOURNOUR Julie | 2001 | FRA | CN BELLEY BUGEY SUD | 00:35.52 | 766 pts | ||||
19. | BOURDEAU Clémence | 2003 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:35.59 | 763 pts | ||||
20. | MAZUIR Mathilde | 2000 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:35.62 | 761 pts | ||||
21. | GRANDJEAN Maelle | 2003 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:36.37 | 723 pts | ||||
22. | DRUGUET Clara | 2001 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:37.30 | 676 pts | ||||
23. | PLANCHET Victoria | 2003 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:37.88 | 648 pts | ||||
24. | GRANGE Clélie | 2002 | FRA | CN BELLEGARDE | 00:38.39 | 623 pts | ||||
25. | PIQUET Alice | 2003 | FRA | SN OYONNAX | 00:39.40 | 577 pts | ||||
26. | EYRAUD Cynthia | 2003 | FRA | CN BELLEGARDE | 00:39.89 | 554 pts | ||||
27. | ELBANNOUDI Salma | 2003 | FRA | SN OYONNAX | 00:40.77 | 516 pts | ||||
28. | VINCENT Agathe | 2002 | FRA | SN OYONNAX | 00:42.87 | 430 pts | ||||
29. | DEROMA Josephine | 2003 | FRA | CN BELLEGARDE | 00:48.25 | 244 pts | ||||
30. | ROVIRA Timéa | 2003 | FRA | CN BELLEGARDE | 00:57.00 | 54 pts |