50 Backstroke Women - Final A (Saturday 14 January 2017 - 17h49) | ||||||||||
1. | BESLIC Maelle | 1999 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:33.60 | 993 pts | ||||
2. | LE BORGNE Camille | 2000 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:35.12 | 916 pts | ||||
3. | VANDEKERCHOVE Lénaïg | 2001 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:35.15 | 914 pts | ||||
4. | MOYOU Elsa | 2001 | FRA | CN MORLAIX | 00:35.53 | 895 pts | ||||
5. | HELLARD Emeline | 2002 | FRA | CERCLE DES NAGEURS ST-BRIEUC | 00:36.71 | 838 pts | ||||
6. | BENEUX Maelle | 2001 | FRA | U.S LIFFREENNE NATATION | 00:37.20 | 815 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B (Saturday 14 January 2017 - 17h47) | ||||||||||
1. | LE FLOCH Maëva | 2003 | FRA | AURAY NATATION | 00:36.43 | 852 pts | ||||
2. | LE MAUFF Anne | 2001 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:36.57 | 845 pts | ||||
3. | MAUXION Pauline | 2003 | FRA | AURAY NATATION | 00:36.70 | 839 pts | ||||
4. | MOUNIER Alice | 2002 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:36.92 | 828 pts | ||||
5. | PERROT Noémie | 2001 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:37.91 | 782 pts | ||||
6. | LE BORGNE Pauline | 2002 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:38.89 | 738 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final C Juniors Filles 1 : 14-15 ans (Saturday 14 January 2017 - 17h45) | ||||||||||
1. | BUNEL Morgane | 2002 | FRA | U.S LIFFREENNE NATATION | 00:35.98 | 873 pts | ||||
2. | QUINIOU Agathe | 2003 | FRA | LORIENT NATATION | 00:36.23 | 861 pts | ||||
3. | RAGUENES Laly | 2003 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:36.89 | 830 pts | ||||
4. | LODIEL Nell | 2003 | FRA | CN VITRÉ | 00:37.22 | 814 pts | ||||
5. | CUISNIER Gaëlle | 2002 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:39.50 | 711 pts | ||||
6. | HELDENBERGH Emma | 2002 | FRA | AURAY NATATION | 00:39.84 | 696 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Saturday 14 January 2017 - 13h18) | ||||||||||
1. | BESLIC Maelle | 1999 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:33.99 | 973 pts | QFA | |||
2. | LE BORGNE Camille | 2000 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:35.86 | 879 pts | QFA | |||
3. | VANDEKERCHOVE Lénaïg | 2001 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:35.93 | 876 pts | QFA | |||
4. | MOYOU Elsa | 2001 | FRA | CN MORLAIX | 00:36.17 | 864 pts | QFA | |||
5. | HELLARD Emeline | 2002 | FRA | CERCLE DES NAGEURS ST-BRIEUC | 00:36.42 | 852 pts | QFA | |||
6. | BENEUX Maelle | 2001 | FRA | U.S LIFFREENNE NATATION | 00:36.70 | 839 pts | QFA | |||
7. | MOUNIER Alice | 2002 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:36.74 | 837 pts | QFB | |||
8. | LE MAUFF Anne | 2001 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:36.77 | 836 pts | QFB | |||
9. | LE FLOCH Maëva | 2003 | FRA | AURAY NATATION | 00:36.81 | 834 pts | QFB | |||
10. | PERROT Noémie | 2001 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:36.89 | 830 pts | QFB | |||
11. | MAUXION Pauline | 2003 | FRA | AURAY NATATION | 00:37.06 | 822 pts | QFB | |||
12. | LE BORGNE Pauline | 2002 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:37.16 | 817 pts | QFB | |||
13. | BUNEL Morgane | 2002 | FRA | U.S LIFFREENNE NATATION | 00:37.28 | 812 pts | QFC | |||
14. | RAGUENES Laly | 2003 | FRA | UNION QUIMPER NATATION | 00:37.36 | 808 pts | QFC | |||
15. | LODIEL Nell | 2003 | FRA | CN VITRÉ | 00:37.54 | 799 pts | QFC | |||
16. | CUISNIER Gaëlle | 2002 | FRA | CNP LOUDÉAC | 00:37.60 | 797 pts | QFC | |||
17. | QUINIOU Agathe | 2003 | FRA | LORIENT NATATION | 00:37.72 | 791 pts | QFC | |||
18. | FAVARON Mathilde | 2000 | FRA | U.S LIFFREENNE NATATION | 00:37.75 | 790 pts | ||||
19. | HELDENBERGH Emma | 2002 | FRA | AURAY NATATION | 00:37.78 | 788 pts | QFC | |||
20. | CUGMAS Lilou | 2003 | FRA | PLOEMEUR NATATION | 00:38.18 | 770 pts | ||||
21. | NICOLAS Camille | 1997 | FRA | U.S LIFFREENNE NATATION | 00:38.23 | 768 pts | ||||
22. | DENIEL Fiona | 2002 | FRA | CN GUINGAMP | 00:38.44 | 758 pts | ||||
23. | PETIT Maël | 2000 | FRA | LANNION NATATION | 00:38.71 | 746 pts | ||||
24. | LE JONCOUR Margaux | 1999 | FRA | CN CHÂTEAULIN | 00:39.08 | 730 pts | ||||
25. | TAUNAY Lucie | 2001 | FRA | LANNION NATATION | 00:39.45 | 713 pts | ||||
26. | LOLICHON Justine | 2003 | FRA | LANVAUX OC GRANDCHAMP | 00:39.65 | 705 pts | ||||
27. | PASQUIOU Rachel | 1992 | FRA | CN GUINGAMP | 00:39.76 | 700 pts | ||||
28. | LIGEOUR Héloïse | 2000 | FRA | CN CONCARNEAU | 00:39.78 | 699 pts | ||||
29. | CANTIN Camille | 2003 | FRA | DAUPHINS ELORN LANDERNEAU | 00:39.84 | 696 pts | ||||
30. | BUSSON Margot | 2001 | FRA | CN GUINGAMP | 00:40.06 | 687 pts | ||||
31. | SCOLAN Manon | 2001 | FRA | CN LAMBALLE | 00:40.08 | 686 pts | ||||
32. | MASSE Eve | 2003 | FRA | LANNION NATATION | 00:40.30 | 676 pts | ||||
33. | PEDRONO Inès | 2003 | FRA | BAUD NATATION | 00:40.53 | 667 pts | ||||
34. | COLIN Marion | 2003 | FRA | LORIENT NATATION | 00:40.60 | 664 pts | ||||
35. | STRULLU Margaux | 2003 | FRA | DOUARNENEZ NATATION | 00:41.04 | 645 pts | ||||
36. | LE CLAINCHE Manon | 2002 | FRA | BAUD NATATION | 00:41.07 | 644 pts | ||||
--- | HUBERT Lina | 1999 | FRA | DINAN NATATION SAUVETAGE | DNS dec |
--- | ||||
--- | LE CALVEZ Manon | 1998 | FRA | CLUB DE NATATION PAIMPOL-GOELO | DNS dec |
--- |