50 Backstroke Women - Final A Juniors : 14-17 ans (Saturday 3 June 2017 - 15h45) | ||||||||||
1. | MOREL-JEAN Constance | 2000 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:32.79 | 1035 pts | ||||
2. | FUENTES Jade | 2000 | FRA | PENNES MIRABEAU NATATION | 00:33.46 | 1000 pts | ||||
3. | MOREL-JEAN Honorine | 2000 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:33.57 | 994 pts | ||||
4. | CUENI Dominique | 2001 | SUI | SRSO | 00:34.26 | 959 pts | ||||
5. | PIASENTIN Margaux | 2001 | FRA | EN PIERRELATTE ATOM'SPORTS | 00:34.33 | 955 pts | ||||
6. | DUMAS Elisa | 2001 | FRA | EN PIERRELATTE ATOM'SPORTS | 00:34.84 | 930 pts | ||||
7. | VERCELLI Fiona | 2000 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:35.11 | 916 pts | ||||
8. | ROVIROLA Justine | 2001 | FRA | ROGNAC NATATION | 00:35.22 | 911 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final A Jeunes : 11-13 ans (Saturday 3 June 2017 - 15h43) | ||||||||||
1. | FRUSTIÉ Cédrine | 2004 | FRA | SN OYONNAX | 00:35.03 | 920 pts | ||||
2. | GOMES Lucie | 2005 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:35.88 | 878 pts | ||||
3. | N GUYEN DUC LONG Marjoline | 2005 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:37.56 | 798 pts | ||||
4. | BROGLIE Emmanuelle | 2004 | SUI | SRSO | 00:37.70 | 792 pts | ||||
5. | DE MICHELI Flavia | 2004 | SUI | SRSO | 00:38.88 | 738 pts | ||||
6. | SIMONOVIC Miléna | 2005 | FRA | SN OYONNAX | 00:39.25 | 722 pts | ||||
7. | PICHOIR Margot | 2004 | FRA | SN OYONNAX | 00:39.28 | 721 pts | ||||
8. | DUTEIL Marie-Laurence | 2006 | FRA | EN PIERRELATTE ATOM'SPORTS | 00:41.79 | 614 pts | ||||
50 Backstroke Women - Final B Juniors : 14-17 ans (Saturday 3 June 2017 - 15h48) | ||||||||||
1. | RICHER Camille | 2001 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:35.91 | 877 pts | ||||
2. | MICHELON Nina | 2002 | FRA | SEYNOD NATATION | 00:37.06 | 822 pts | ||||
3. | THOMAS Romane | 2003 | FRA | PENNES MIRABEAU NATATION | 00:37.29 | 811 pts | ||||
4. | BIRRER Lena | 2003 | SUI | SRSO | 00:38.27 | 766 pts | ||||
5. | SIMONOVIC Adriana | 2002 | FRA | SN OYONNAX | 00:38.31 | 764 pts | ||||
6. | GAUME Clemence | 2003 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:38.47 | 757 pts | ||||
7. | FASQUELLE Julie | 2002 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:39.86 | 695 pts | ||||
8. | ANSELM Lilou | 2003 | FRA | CN PONTARLIER | 00:43.32 | 554 pts | ||||
50 Backstroke Women - Prelims (Saturday 3 June 2017 - 09h16) | ||||||||||
1. | MOREL-JEAN Constance | 2000 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:32.79 | 1035 pts | QFA | |||
2. | FUENTES Jade | 2000 | FRA | PENNES MIRABEAU NATATION | 00:33.52 | 997 pts | QFA | |||
3. | MOREL-JEAN Honorine | 2000 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:33.70 | 987 pts | QFA | |||
4. | FRERES Aurélie | 1998 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:34.37 | 953 pts | QFA | |||
5. | CUENI Dominique | 2001 | SUI | SRSO | 00:34.38 | 953 pts | QFA | |||
6. | PIASENTIN Margaux | 2001 | FRA | EN PIERRELATTE ATOM'SPORTS | 00:34.87 | 928 pts | QFA | |||
7. | DUMAS Elisa | 2001 | FRA | EN PIERRELATTE ATOM'SPORTS | 00:35.01 | 921 pts | QFA | |||
8. | FRUSTIÉ Cédrine | 2004 | FRA | SN OYONNAX | 00:35.10 | 917 pts | QFA | |||
9. | VERCELLI Fiona | 2000 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:35.12 | 916 pts | QFA | |||
10. | ROVIROLA Justine | 2001 | FRA | ROGNAC NATATION | 00:36.01 | 872 pts | QFA | |||
11. | GOMES Lucie | 2005 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:36.36 | 855 pts | QFA | |||
12. | RICHER Camille | 2001 | FRA | CS BOURGOIN-JALLIEU NATATION | 00:36.95 | 827 pts | QFB | |||
13. | THOMAS Romane | 2003 | FRA | PENNES MIRABEAU NATATION | 00:37.16 | 817 pts | QFB | |||
14. | MICHELON Nina | 2002 | FRA | SEYNOD NATATION | 00:37.37 | 807 pts | QFB | |||
15. | GAUME Clemence | 2003 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:37.58 | 798 pts | QFB | |||
16. | DE MICHELI Flavia | 2004 | SUI | SRSO | 00:37.74 | 790 pts | QFA | |||
17. | N GUYEN DUC LONG Marjoline | 2005 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:38.16 | 771 pts | QFA | |||
18. | BIRRER Lena | 2003 | SUI | SRSO | 00:38.59 | 751 pts | QFB | |||
19. | PICHOIR Margot | 2004 | FRA | SN OYONNAX | 00:38.93 | 736 pts | QFA | |||
20. | SIMONOVIC Miléna | 2005 | FRA | SN OYONNAX | 00:39.29 | 720 pts | QFA | |||
21. | BROGLIE Emmanuelle | 2004 | SUI | SRSO | 00:39.31 | 719 pts | QFA | |||
22. | SIMONOVIC Adriana | 2002 | FRA | SN OYONNAX | 00:39.44 | 714 pts | QFB | |||
23. | DUTEIL Marie-Laurence | 2006 | FRA | EN PIERRELATTE ATOM'SPORTS | 00:40.74 | 658 pts | QFA | |||
24. | KOENIG Sarah | 2006 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:40.89 | 652 pts | ||||
25. | NAZARENKO Vlada | 2004 | UKR | NSG | 00:40.93 | 650 pts | ||||
26. | POUPON Morgane | 2004 | FRA | SN OYONNAX | 00:41.11 | 642 pts | ||||
27. | ANSELM Lilou | 2003 | FRA | CN PONTARLIER | 00:41.39 | 631 pts | QFB | |||
28. | GENISSON Axelle | 2004 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:42.38 | 591 pts | ||||
29. | FASQUELLE Julie | 2002 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:42.55 | 584 pts | QFB | |||
30. | AYMONIER Melyssa | 2003 | FRA | CN PONTARLIER | 00:46.03 | 454 pts | ||||
31. | CAMELIN Laurine | 2005 | FRA | CN HAUT-JURA | 00:46.74 | 430 pts | ||||
32. | SORNAY Lola | 2003 | FRA | CN PONTARLIER | 00:47.05 | 419 pts | ||||
33. | DIAS Sara | 2002 | FRA | CN PONTARLIER | 00:48.15 | 383 pts | ||||
34. | MICHEL Celina | 2006 | SUI | SRSO | 00:48.37 | 376 pts | ||||
35. | ROIDA Nisrine | 2006 | FRA | SN OYONNAX | 00:50.70 | 305 pts | ||||
36. | FEVRIER Océane | 2005 | FRA | CN HAUT-JURA | 00:53.86 | 222 pts | ||||
--- | GRANDJEAN Maelle | 2003 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | DNS dec |
--- |