50 Butterfly Men - Prelims (Saturday 21 January 2017 - 16h51) | ||||||||||
1. | GRANDJEAN Meven | 2000 | FRA | CHAMPAGNE-ARDENNE | 00:26.67 | 1108 pts | ||||
2. | PAZDUR Maxence | 2000 | FRA | SC THIONVILLE | 00:27.09 | 1080 pts | ||||
3. | GIACOMINI Paolo | 1998 | FRA | SC THIONVILLE | 00:27.52 | 1052 pts | ||||
4. | DES BOSCS Arnaud | 1999 | FRA | ASPTT NANCY | 00:28.13 | 1013 pts | ||||
5. | LEVACIC Guillaume | 1995 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:28.40 | 996 pts | ||||
6. | BOURQUARD Jules | 1997 | FRA | ASPTT NANCY | 00:28.51 | 989 pts | ||||
7. | GARLAND Gabin | 1999 | FRA | ASPTT NANCY | 00:28.60 | 984 pts | ||||
8. | JULIAN Matys | 1999 | FRA | ASPTT NANCY | 00:28.73 | 976 pts | ||||
9. | HENNETIER Yvain | 2001 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:28.90 | 965 pts | ||||
10. | FELICIJAN Mathieu | 1998 | FRA | SN METZ | 00:28.93 | 963 pts | ||||
11. | OZCAN Cenk | 2002 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:29.29 | 941 pts | ||||
12. | UNGER Daniel | 2001 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:29.34 | 938 pts | ||||
12. | KIRSCH Antoine | 1996 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:29.34 | 938 pts | ||||
14. | FORT Robin | 2000 | FRA | ASPTT NANCY | 00:29.45 | 931 pts | ||||
15. | JACOMELLI Mattéo | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:29.46 | 931 pts | ||||
16. | MARZULLO Marco | 1995 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:29.48 | 930 pts | ||||
17. | GILLET Baptiste | 2000 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:29.70 | 916 pts | ||||
18. | HAUCK Martin | 2001 | FRA | SN METZ | 00:29.75 | 913 pts | ||||
19. | BRANDT Quentin | 2002 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:29.90 | 904 pts | ||||
20. | LE ROUZES Nicolas | 2001 | FRA | CN VOUZIERS | 00:29.95 | 901 pts | ||||
21. | GEORGE Batiste | 1999 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:29.97 | 900 pts | ||||
22. | COZEMIUS Jerome | 1999 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:30.06 | 895 pts | ||||
23. | LEVACIC Romain | 1998 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:30.22 | 885 pts | ||||
24. | WIRTZ Valentin | 1999 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:30.25 | 884 pts | ||||
25. | CHARBONNIER Damien | 2002 | FRA | SN METZ | 00:30.28 | 882 pts | ||||
26. | TREMEAU Louis | 2000 | FRA | SN METZ | 00:30.44 | 872 pts | ||||
27. | REMY Tom | 2002 | FRA | CHARLEVILLE-MÉZIÈRES NATATION | 00:30.47 | 871 pts | ||||
28. | LANNERS Bob | 2002 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:30.48 | 870 pts | ||||
29. | BERNOT Titouan | 2002 | FRA | ASPTT NANCY | 00:30.51 | 868 pts | ||||
30. | VICINI Quentin | 2001 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:30.66 | 859 pts | ||||
31. | CERAVOLO Mathis | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:30.72 | 856 pts | ||||
32. | DAM Lucas | 2000 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:30.73 | 855 pts | ||||
33. | FERNANDES PEDRO Diogo | 1998 | LUX | CN PETANGE | 00:30.75 | 854 pts | ||||
34. | MAROT Judicaël | 2002 | FRA | CHAMPAGNE-ARDENNE | 00:30.81 | 851 pts | ||||
35. | GRONDIN Florent | 2001 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:30.84 | 849 pts | ||||
36. | JENIN Thomas | 2001 | FRA | US TOUL | 00:31.02 | 839 pts | ||||
37. | LESAGE Christophe | 2002 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:31.07 | 836 pts | ||||
38. | PETRINI Julien | 1999 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:31.42 | 816 pts | ||||
39. | SCHWARTZ Thibault | 2001 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:31.50 | 811 pts | ||||
40. | RODRIGUES Paul | 2001 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:31.85 | 791 pts | ||||
41. | ROY Antoine | 2001 | FRA | CN VOUZIERS | 00:31.91 | 788 pts | ||||
42. | VELTIN Francois-Xavier | 2001 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:32.12 | 776 pts | ||||
43. | MARBAIS Julian | 2002 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:32.13 | 776 pts | ||||
44. | GOUGE Julien | 2001 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:32.43 | 759 pts | ||||
44. | VROMAN Jordan | 2001 | FRA | REIMS CHAMPAGNE NATATION | 00:32.43 | 759 pts | ||||
46. | SUQUET Corentin | 2002 | FRA | CN VOUZIERS | 00:32.97 | 730 pts | ||||
46. | DAVIES Gareth | 2001 | GBR | BRUYÈRES NATATION | 00:32.97 | 730 pts | ||||
48. | SAUDER Jules | 2001 | FRA | ASPTT NANCY | 00:33.18 | 719 pts | ||||
49. | WIRTH David | 2002 | LUX | CN PETANGE | 00:33.50 | 702 pts | ||||
50. | BOTTIN Nicolas | 2000 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:33.51 | 701 pts | ||||
51. | GROMADA Jules | 2002 | FRA | SN METZ | 00:33.92 | 680 pts | ||||
52. | LEGRANDJACQUES Renan | 2002 | FRA | SA VERDUN | 00:34.00 | 676 pts | ||||
53. | BORNEQUE Julien | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:34.17 | 667 pts | ||||
54. | FAULKNER Ben | 2000 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:34.58 | 646 pts | ||||
55. | BANKY Jordan | 2001 | LUX | SWIMMING LUXEMBOURG | 00:34.99 | 625 pts |