50 Freestyle Women - Prelims Jeunes 13 ans : 13 ans (Saturday 13 May 2017 - 16h21) | ||||||||||
1. | MONLOUIS-BONNAIRE Léna | 2004 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:29.48 | 986 pts | ||||
2. | ICHE Clémence | 2004 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:29.58 | 980 pts | ||||
3. | CANO Maela | 2004 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:30.55 | 917 pts | ||||
4. | JOLIVET Emma | 2004 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:30.82 | 899 pts | ||||
5. | ALBEROLA Eléa | 2004 | FRA | CN BALMA | 00:31.13 | 880 pts | ||||
6. | SANCHEZ NONNON Carlotta | 2004 | FRA | SAVERDUN PYRÉNÉES NATATION | 00:31.42 | 862 pts | ||||
7. | MAISSIN Maëlle | 2004 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:31.45 | 860 pts | ||||
8. | DE GASPERI Monica | 2004 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:31.70 | 845 pts | ||||
9. | KUNTZ Elodie | 2004 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:31.87 | 834 pts | ||||
10. | HERENG Sarah | 2004 | FRA | CN BALMA | 00:31.92 | 831 pts | ||||
11. | ALCOCK Isabella | 2004 | GBR | CN CUGNAUX | 00:32.02 | 825 pts | ||||
12. | JOLY Clara-Margaud | 2004 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:32.45 | 799 pts | ||||
13. | GALLO Chiara | 2004 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:32.51 | 795 pts | ||||
14. | CROS Colyne | 2004 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:32.62 | 789 pts | ||||
15. | LAHILLE Anna | 2004 | FRA | LOURDES NATATION | 00:33.29 | 750 pts | ||||
16. | CADENAT Manon | 2004 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:34.28 | 694 pts | ||||
50 Freestyle Women - Prelims Jeunes 12 ans : 12 ans (Saturday 13 May 2017 - 16h15) | ||||||||||
1. | RAUZY Solene | 2005 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:31.41 | 862 pts | ||||
2. | CLAVERIA Auriane | 2005 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:31.69 | 845 pts | ||||
3. | MALLEGOL Alice | 2005 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:31.72 | 843 pts | ||||
4. | NONANTA Lila | 2005 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:32.50 | 796 pts | ||||
5. | PEREZ Lisa | 2005 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:32.99 | 767 pts | ||||
6. | MAGENDIE-MALO Laura | 2005 | FRA | CN AUCH | 00:33.60 | 732 pts | ||||
7. | HVALA Zoé | 2005 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:34.17 | 700 pts | ||||
8. | DUFOSSET Amélie | 2005 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:34.77 | 667 pts | ||||
9. | FOISSAC Louisa | 2005 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:34.97 | 656 pts | ||||
10. | JEAN Alma | 2005 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:35.15 | 646 pts | ||||
11. | BACHARAN Julie | 2005 | FRA | CN BALMA | 00:35.16 | 645 pts | ||||
12. | KAZMIERCZAK Charlene | 2005 | POL | US COLOMIERS NATATION | 00:35.34 | 636 pts | ||||
13. | BORRIGLIONE Camille | 2005 | FRA | CN CUGNAUX | 00:35.60 | 622 pts | ||||
14. | VILAIN Marine | 2005 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:35.94 | 604 pts | ||||
15. | BARES Fleur | 2005 | FRA | CN CUGNAUX | 00:36.34 | 584 pts | ||||
16. | GUITTENY Maëlle | 2005 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:36.53 | 574 pts | ||||
50 Freestyle Women - Prelims Jeunes 11 ans : 11 ans (Saturday 13 May 2017 - 16h08) | ||||||||||
1. | MEJBRI Yasmin | 2006 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:33.01 | 766 pts | ||||
2. | HILAIRE Margaux | 2006 | FRA | CN BALMA | 00:34.42 | 686 pts | ||||
3. | MEHAY-DEBLADIS Manon | 2006 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:34.51 | 681 pts | ||||
4. | LEFEBVRE Emma | 2006 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:35.18 | 644 pts | ||||
5. | MAURY Chiara | 2006 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:35.34 | 636 pts | ||||
6. | WOLFRUM-PRIN Maelle | 2006 | FRA | SAVERDUN PYRÉNÉES NATATION | 00:35.50 | 627 pts | ||||
7. | CAMIA Oihana | 2006 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:35.59 | 623 pts | ||||
8. | JUAN-GARRIGUES Marie | 2006 | FRA | CN CUGNAUX | 00:35.87 | 608 pts | ||||
9. | LASCOMBES Auriane | 2006 | FRA | CN BALMA | 00:35.92 | 605 pts | ||||
10. | GREGORIS Romane | 2006 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:35.94 | 604 pts | ||||
11. | CHAUMAS-BULARD Charlotte | 2006 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:35.96 | 603 pts | ||||
12. | BAY Juliette | 2006 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:35.99 | 602 pts | ||||
13. | SAKHI Souhila | 2006 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:36.06 | 598 pts | ||||
14. | SIBIEN Margot | 2006 | FRA | MONTAUBAN NATATION | 00:37.18 | 542 pts | ||||
15. | FILSER Jeanne | 2006 | FRA | CN CUGNAUX | 00:37.40 | 531 pts | ||||
16. | GONZALEZ Ainhoa | 2006 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:38.65 | 472 pts | ||||
50 Freestyle Women - Prelims Avenirs 10 ans : 10 ans (Saturday 13 May 2017 - 15h56) | ||||||||||
1. | OROS Noémie | 2007 | FRA | CN CASTELNAUDARY | 00:34.71 | 670 pts | ||||
2. | ANDRIAMOLALISOA Safidy | 2007 | MAD | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:35.40 | 633 pts | ||||
3. | CRACCO Lydwine | 2007 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:35.84 | 609 pts | ||||
4. | M'SIRDI Noa | 2007 | FRA | SAVERDUN PYRÉNÉES NATATION | 00:36.42 | 580 pts | ||||
5. | COMBET Eve | 2007 | FRA | CN CUGNAUX | 00:37.32 | 535 pts | ||||
6. | VERGNES Lola | 2007 | FRA | CN CUGNAUX | 00:37.39 | 531 pts | ||||
7. | ROBIN Lucie | 2007 | FRA | SAVERDUN PYRÉNÉES NATATION | 00:37.67 | 518 pts | ||||
8. | AURORA Louise | 2007 | FRA | CN AUCH | 00:37.88 | 508 pts | ||||
9. | BOUSQUET Cerise | 2007 | FRA | SAVERDUN PYRÉNÉES NATATION | 00:38.35 | 486 pts | ||||
10. | LEGROS Pauline | 2007 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:38.48 | 479 pts | ||||
11. | COMET Fantine | 2007 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:38.72 | 468 pts | ||||
12. | BAROUDI Ines | 2007 | FRA | CN CUGNAUX | 00:40.44 | 393 pts | ||||
13. | BEAUDOIRE Margot | 2007 | FRA | CN CUGNAUX | 00:40.60 | 386 pts | ||||
14. | ABOUZOUHAIR Selma | 2007 | FRA | TOULOUSE ATHLETIC CLUB | 00:41.11 | 366 pts | ||||
15. | ROULE Emma | 2007 | FRA | CN AUCH | 00:41.35 | 356 pts | ||||
16. | MOUDENC Leane | 2007 | FRA | CN BALMA | 00:42.00 | 330 pts | ||||
50 Freestyle Women - Prelims Avenirs 9 ans : 9 ans (Saturday 13 May 2017 - 15h48) | ||||||||||
1. | CAMPERGUE Tilia | 2008 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:36.27 | 587 pts | ||||
2. | RESSENCOURT Mia | 2008 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:36.74 | 563 pts | ||||
3. | CHAUSSON Chiara | 2008 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:38.78 | 466 pts | ||||
4. | DUCAMIN Callie | 2008 | FRA | CN AUCH | 00:41.21 | 361 pts | ||||
5. | BENNACEUR Anna | 2008 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:42.58 | 309 pts | ||||
6. | ROY Jeanne | 2008 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:43.41 | 279 pts | ||||
7. | COGNIEUX Ambre | 2008 | FRA | CN CUGNAUX | 00:43.58 | 273 pts | ||||
8. | CORTES Lylou | 2008 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:44.81 | 231 pts | ||||
9. | FESIGNY Océane | 2008 | FRA | CN BALMA | 00:44.98 | 226 pts | ||||
10. | LASNIER Emma | 2008 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:45.03 | 224 pts | ||||
11. | JOLIVET Lola | 2008 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:45.90 | 198 pts | ||||
12. | MAISSIN Lilwenn | 2008 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:46.33 | 185 pts | ||||
13. | NAKACHE Marie | 2008 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:47.88 | 143 pts | ||||
14. | PEDOUSSAUT Ninon | 2008 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:58.28 | 1 pts | ||||
--- | LE ROUX Mila | 2008 | FRA | ASPTT TOULOUSE | DNS dec |
--- |