50 Freestyle Men - Prelims Jeunes 14 ans : 14 ans (Saturday 13 May 2017 - 16h24) | ||||||||||
1. | ZAYNOULINE Chaoukat | 2003 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:26.44 | 1006 pts | ||||
2. | DENCAUSSE Léo | 2003 | FRA | CN MARSEILLE | 00:26.66 | 991 pts | ||||
3. | MALLEGOL Igor | 2003 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:27.10 | 963 pts | ||||
4. | LELONG Antonin | 2003 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:27.17 | 958 pts | ||||
5. | MAFFRE Florian | 2003 | FRA | US CARMAUX NATATION | 00:27.94 | 910 pts | ||||
6. | BARBE Ryan | 2003 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:27.96 | 908 pts | ||||
7. | FOUERT-POURET Axel | 2003 | FRA | CN CUGNAUX | 00:28.63 | 867 pts | ||||
8. | QUENESCOURT Tom | 2003 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:29.04 | 842 pts | ||||
9. | FICATIER Octave | 2003 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:29.18 | 834 pts | ||||
10. | CASTELLANI Lewis | 2003 | FRA | CN BALMA | 00:29.22 | 831 pts | ||||
11. | MORALES Pablo | 2003 | FRA | NAUTIC CLUB L'HERS | 00:29.55 | 812 pts | ||||
12. | RAPICAULT Sofiane | 2003 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:30.50 | 756 pts | ||||
13. | DEVES Gabin | 2003 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:30.91 | 733 pts | ||||
14. | LUNEL Alexis | 2003 | FRA | CN BALMA | 00:30.96 | 730 pts | ||||
15. | LOUGARRE Yann | 2003 | FRA | MARSOUINS DU COMMINGES | 00:31.69 | 690 pts | ||||
16. | BOIS Maxime | 2003 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:31.90 | 679 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims Jeunes 13 ans : 13 ans (Saturday 13 May 2017 - 16h18) | ||||||||||
1. | DUTILLIEUX Jaz | 2004 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:28.00 | 906 pts | ||||
2. | LEAL Timotéo | 2004 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:28.08 | 901 pts | ||||
3. | BOURRICAUD Antoine | 2004 | FRA | CAHORS NATATION | 00:29.33 | 825 pts | ||||
4. | DA COSTA Nicolas | 2004 | FRA | CN CUGNAUX | 00:29.61 | 808 pts | ||||
5. | BERGES Noa | 2004 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:30.42 | 761 pts | ||||
6. | ROBIN Paul | 2004 | FRA | SAVERDUN PYRÉNÉES NATATION | 00:30.79 | 740 pts | ||||
7. | LABENNE Sébastien | 2004 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:30.80 | 739 pts | ||||
8. | LABY Esteban | 2004 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:31.02 | 727 pts | ||||
9. | VANG Yannick | 2004 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:31.14 | 720 pts | ||||
10. | PEDRO Mateo | 2004 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:31.50 | 700 pts | ||||
11. | EL GOUACEM Ilian | 2004 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:31.86 | 681 pts | ||||
12. | DEMOLOMBE Erwan | 2004 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:31.94 | 676 pts | ||||
13. | BREDA Thibaud | 2004 | FRA | SCN BLAGNAC | 00:32.31 | 657 pts | ||||
14. | RAMIS Alexandre | 2004 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:32.70 | 636 pts | ||||
14. | ELASRI-SOUZY Gauthier | 2004 | FRA | CN AUCH | 00:32.70 | 636 pts | ||||
16. | PAUZIES Kellyan | 2004 | FRA | US CARMAUX NATATION | 00:33.19 | 611 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims Jeunes 12 ans : 12 ans (Saturday 13 May 2017 - 16h12) | ||||||||||
1. | ASTIE BISSEUX Olivier | 2005 | FRA | CN PAMIERS | 00:30.88 | 735 pts | ||||
2. | BOYER Adrien | 2005 | FRA | CN AUCH | 00:30.93 | 732 pts | ||||
3. | MASSE Ethan | 2005 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:31.18 | 718 pts | ||||
4. | POMAREDE Nathan | 2005 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:31.60 | 695 pts | ||||
5. | DEBEST Antonin | 2005 | FRA | CN AUCH | 00:32.31 | 657 pts | ||||
6. | EVENO Roman | 2005 | FRA | SAVERDUN PYRÉNÉES NATATION | 00:32.39 | 652 pts | ||||
7. | HENRAS-MAROUF Sandro | 2005 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:32.57 | 643 pts | ||||
8. | CASTERAN Cyril | 2005 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:32.60 | 641 pts | ||||
9. | PAILLER Arthur | 2005 | FRA | CN BALMA | 00:33.38 | 601 pts | ||||
10. | CROTTA Thibaud | 2005 | FRA | MONTAUBAN NATATION | 00:33.53 | 593 pts | ||||
11. | USTARIZ Benjamin | 2005 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:34.12 | 564 pts | ||||
12. | DIDONNA Mathieu | 2005 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:34.13 | 563 pts | ||||
13. | CHAMINADOUR Nathan | 2005 | FRA | CN BALMA | 00:34.47 | 547 pts | ||||
14. | GORDON-BEESON Harry | 2005 | GBR | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:34.70 | 536 pts | ||||
15. | GUERRY Killian | 2005 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:34.75 | 533 pts | ||||
16. | VANG Alan | 2005 | FRA | CERCLE DES NAGEURS DE TALENCE | 00:35.17 | 513 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims Avenirs 11 ans : 11 ans (Saturday 13 May 2017 - 15h59) | ||||||||||
1. | CHAOUCH-CELARIES Yanis | 2006 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:29.89 | 792 pts | ||||
2. | FABRE Marius | 2006 | FRA | CN CASTELNAUDARY | 00:30.46 | 759 pts | ||||
3. | PIROTH Simon | 2006 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:32.32 | 656 pts | ||||
4. | LAEMLE Victor | 2006 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:33.06 | 617 pts | ||||
5. | SANCHEZ Mathis | 2006 | FRA | MONTAUBAN NATATION | 00:33.10 | 615 pts | ||||
6. | LEFEBVRE Quentin | 2006 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:33.54 | 593 pts | ||||
7. | MOUROT Clovis | 2006 | FRA | TARBES NAUTIC CLUB | 00:33.69 | 585 pts | ||||
8. | N'GUYEN VAN PHI Samuel | 2006 | FRA | TOULOUSE OLYMPIQUE AÉRO | 00:34.30 | 555 pts | ||||
9. | LABAT Oscar | 2006 | FRA | CN AUCH | 00:34.89 | 527 pts | ||||
10. | GARNIER Nathan | 2006 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:35.63 | 492 pts | ||||
10. | PRIEST Joshua | 2006 | GBR | CAHORS NATATION | 00:35.63 | 492 pts | ||||
12. | BORISENKO Nikita | 2006 | FFN | CN CUGNAUX | 00:36.53 | 451 pts | ||||
13. | ALBEROLA Valentin | 2006 | FRA | CN BALMA | 00:36.63 | 447 pts | ||||
14. | DOMINATI Shawn | 2006 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:36.85 | 437 pts | ||||
14. | TRAZIT Aymeric | 2006 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:36.85 | 437 pts | ||||
--- | MEDJBEUR Wassim | 2006 | FRA | ASPTT TOULOUSE | DNS dec |
--- | ||||
50 Freestyle Men - Prelims Avenirs 10 ans : 10 ans (Saturday 13 May 2017 - 15h52) | ||||||||||
1. | MARCHAND Oscar | 2007 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:34.93 | 525 pts | ||||
2. | RANÇON Vivian | 2007 | FRA | CN AUCH | 00:35.00 | 521 pts | ||||
3. | MULLER Valentin | 2007 | FRA | DAUPHINS BAGNÈRES-DE-BIGORRE | 00:36.25 | 464 pts | ||||
4. | JEAN Sasha | 2007 | FRA | ASPTT TOULOUSE | 00:36.47 | 454 pts | ||||
5. | D'AGATA Quentin | 2007 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:37.57 | 407 pts | ||||
6. | STELLA Paul | 2007 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:37.97 | 390 pts | ||||
7. | DARDENNE Raphael | 2007 | FRA | CN BALMA | 00:38.09 | 385 pts | ||||
8. | BRUEL Mahe | 2007 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:38.17 | 382 pts | ||||
9. | GONZALEZ Pablo | 2007 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:39.64 | 325 pts | ||||
10. | GUILHEM Maxence | 2007 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:39.78 | 320 pts | ||||
11. | CUINA Nathan | 2007 | FRA | US COLOMIERS NATATION | 00:40.03 | 310 pts | ||||
12. | BAGET Jean | 2007 | FRA | E.P SEMEAC TARBES NAT | 00:40.48 | 294 pts | ||||
13. | ESCLASSAN Aurélien | 2007 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | 00:41.27 | 267 pts | ||||
14. | ANDREE Mathéo | 2007 | FRA | AVENIR MURET NATATION | 00:42.89 | 215 pts | ||||
15. | HOSPITAL Matéos | 2007 | FRA | US CARMAUX NATATION | 00:43.14 | 207 pts | ||||
--- | NDJAB LIBYH Ewald | 2007 | FRA | DAUPHINS TOULOUSE OEC | DNS dec |
--- |