50 Butterfly Women - Final A (Saturday 1 July 2017 - 15h32) | ||||||||||
1. | SINAPIN Elodie | 2000 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:29.54 | 1112 pts | ||||
2. | MOUNIER Camille | 1999 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:29.91 | 1089 pts | ||||
2. | MONTCHALIN Laura | 2000 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:29.91 | 1089 pts | ||||
4. | VINCENT Manon | 2000 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:30.22 | 1070 pts | ||||
5. | RIVOIRARD Pia | 2002 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:30.25 | 1068 pts | ||||
6. | LAMY Margaux | 1999 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:30.43 | 1057 pts | ||||
7. | LAROUI Lina | 2001 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:30.51 | 1052 pts | ||||
8. | BONNEVAY Emma | 2000 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:30.52 | 1051 pts | ||||
50 Butterfly Women - Final B (Saturday 1 July 2017 - 15h30) | ||||||||||
1. | PEYRIEUX Farah | 2000 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:29.76 | 1098 pts | ||||
2. | MONSIAUD Jade | 2001 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:30.77 | 1036 pts | ||||
3. | BENSACI Lydia | 1999 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:31.08 | 1017 pts | ||||
4. | CONTARDO Anthéa | 2002 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:31.27 | 1005 pts | ||||
5. | LAGOUCHE Romane | 2000 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:31.45 | 995 pts | ||||
6. | N GUYEN DUC LONG Paolina | 2003 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:31.65 | 983 pts | ||||
7. | BOISSON Blandine | 2000 | FRA | PAYS VIENNOIS NATATION | 00:31.70 | 980 pts | ||||
8. | MURAT Dana | 2002 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:31.76 | 976 pts | ||||
50 Butterfly Women - Prelims (Saturday 1 July 2017 - 09h00) | ||||||||||
1. | SINAPIN Elodie | 2000 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:29.51 | 1114 pts | QFA | |||
2. | MOUNIER Camille | 1999 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:29.80 | 1096 pts | QFA | |||
3. | MONTCHALIN Laura | 2000 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:29.96 | 1086 pts | QFA | |||
4. | VINCENT Manon | 2000 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:30.42 | 1057 pts | QFA | |||
5. | LAROUI Lina | 2001 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:30.43 | 1057 pts | QFA | |||
6. | RIVOIRARD Pia | 2002 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:30.49 | 1053 pts | QFA | |||
7. | BONNEVAY Emma | 2000 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:30.63 | 1044 pts | QFA | |||
8. | LAMY Margaux | 1999 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:30.84 | 1031 pts | QFA | |||
9. | CONTARDO Anthéa | 2002 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:30.94 | 1025 pts | QFB | |||
10. | MURAT Dana | 2002 | FRA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:31.09 | 1016 pts | QFB | |||
11. | MONSIAUD Jade | 2001 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:31.12 | 1015 pts | QFB | |||
12. | LAGOUCHE Romane | 2000 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:31.17 | 1012 pts | QFB | |||
13. | PEYRIEUX Farah | 2000 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:31.36 | 1000 pts | QFB | |||
14. | BOISSON Blandine | 2000 | FRA | PAYS VIENNOIS NATATION | 00:31.53 | 990 pts | QFB | |||
15. | N GUYEN DUC LONG Paolina | 2003 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:31.70 | 980 pts | QFB | |||
16. | BENSACI Lydia | 1999 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:31.75 | 977 pts | Bfb | |||
16. | ZOCCARATO Laura | 2002 | FRA | NAT VILLEFRANCHE EN BEAUJOLAIS | 00:31.75 | 977 pts | Bfb | |||
18. | TOCCO Claire | 1996 | FRA | CMO VÉNISSIEUX | 00:31.76 | 976 pts | ||||
19. | SZYBOWSKI Alexandra | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:31.77 | 976 pts | ||||
20. | MICHEL Constance | 2003 | FRA | ST-ETIENNE NATATION | 00:31.96 | 964 pts | ||||
21. | VALETTE Romane | 2000 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:32.10 | 956 pts | ||||
22. | MONSIAUD Elisa | 2003 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:32.12 | 955 pts | ||||
23. | TOCCO Amandine | 1994 | FRA | CMO VÉNISSIEUX | 00:32.15 | 953 pts | ||||
24. | BIQUANT THIOLOY Valentine | 2000 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:32.19 | 951 pts | ||||
25. | RONGIER Chloé | 2001 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:32.34 | 942 pts | ||||
26. | STAGNI Astrid | 2000 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:32.36 | 941 pts | ||||
27. | MAURESA Emilie | 2001 | FRA | AC DÉCINES | 00:32.40 | 939 pts | ||||
28. | RELAVE Margaux | 2002 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:32.42 | 938 pts | ||||
29. | FAVRE Noémie | 1999 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:32.47 | 935 pts | ||||
30. | GIRON Hannah | 2002 | FRA | AC DÉCINES | 00:32.52 | 932 pts | ||||
31. | KOLB Elisa | 2001 | GER | PAYS DE GEX NATATION | 00:32.85 | 913 pts | ||||
32. | LAURENT Félicie | 2003 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | 00:32.90 | 910 pts | ||||
33. | HOLSCHNEIDER Aurelie | 2001 | FRA | PAYS DE GEX NATATION | 00:32.92 | 909 pts | ||||
34. | MAES Joséphine | 2003 | FRA | LYON NATATION METROPOLE | 00:33.13 | 897 pts | ||||
35. | FERRI Elsa | 2003 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:33.16 | 895 pts | ||||
36. | HOUIDEG Lilia | 2001 | FRA | CHASSIEU NATATION | 00:33.21 | 892 pts | ||||
37. | DURANT Carrington | 2003 | USA | AQUATIC CLUB FIDESIEN | 00:33.22 | 892 pts | ||||
38. | MAR Clarisse | 2003 | FRA | RC BRON DÉCINES NATATION | 00:33.77 | 861 pts | ||||
39. | GROSSIORD Lou-Anne | 2001 | FRA | SN OYONNAX | 00:33.83 | 858 pts | ||||
40. | FASQUELLE Julie | 2002 | FRA | AMBERIEU NAT BUGEY COTIERE | 00:33.93 | 852 pts | ||||
41. | MICOL Agathe | 2002 | FRA | NAUTIC CLUB SORBIERS | 00:34.06 | 845 pts | ||||
42. | COMTE Laurine | 1997 | FRA | CMO VÉNISSIEUX | 00:34.33 | 830 pts | ||||
43. | BORONAT Elise | 2001 | FRA | AC ST-ETIENNE-METARE | 00:34.35 | 829 pts | ||||
44. | REYNES Celia | 2002 | FRA | TRITON CLUB BELLEVILLE | 00:34.65 | 813 pts | ||||
45. | GALLE Flavie | 2002 | FRA | CN BOURG-EN-BRESSE | 00:35.15 | 786 pts | ||||
46. | MALEYSSON Marine | 2003 | FRA | DAUPHINS FIRMINY | 00:35.30 | 778 pts | ||||
47. | BUGNOT Hélène | 2002 | FRA | SN OYONNAX | 00:35.31 | 778 pts | ||||
48. | SID May | 2003 | FRA | CN ONDAINE | 00:35.46 | 770 pts | ||||
--- | DAVID Jeanne | 2002 | FRA | A.S MURE NATATION | DNS dec |
--- | ||||
--- | JARICOT Alexia | 2002 | FRA | AQUA CLUB FOREZIEN | DNS dec |
--- |