50 Freestyle Men - Final A (Sunday 26 Mars 2017 - 18h15) | ||||||||||
1. | GROSJEAN Hugo | 1999 | FRA | MULHOUSE ON | 00:23.79 | 1188 pts | ||||
2. | MOBAILLY Alexis | 1987 | FRA | CN DECIZE | 00:24.11 | 1165 pts | ||||
3. | SCHMITT Emilien | 1994 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:24.17 | 1161 pts | ||||
4. | SYOUD Jaouad | 1999 | ALG | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:24.21 | 1158 pts | ||||
5. | VAULON Jérémy | 1991 | FRA | SN METZ | 00:24.22 | 1157 pts | ||||
6. | ROUSSON Florian | 1996 | FRA | MONTCHANIN NATATION | 00:24.28 | 1153 pts | ||||
7. | BAYRAC Thibault | 1991 | FRA | MULHOUSE ON | 00:24.64 | 1128 pts | ||||
8. | ALLEMANDET Mathieu | 1998 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:24.71 | 1123 pts | ||||
50 Freestyle Men - Final B (Sunday 26 Mars 2017 - 18h13) | ||||||||||
1. | BELLAHCEN Mohamed | 1998 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:24.68 | 1125 pts | ||||
2. | SERAICHE Yacin | 1997 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:24.88 | 1111 pts | ||||
3. | ASSFELD Arthur | 1999 | FRA | US TOUL | 00:24.96 | 1106 pts | ||||
4. | GOZZO Rémi | 1995 | FRA | SC THIONVILLE | 00:25.05 | 1099 pts | ||||
4. | MATOKHNIUK Danylo | 1999 | UKR | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:25.05 | 1099 pts | ||||
6. | JUNKER Jonathan | 2000 | FRA | MULHOUSE ON | 00:25.16 | 1092 pts | ||||
7. | LE BRAS Florian | 1994 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:25.20 | 1089 pts | ||||
8. | PELAGATTI Kenzo | 1999 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:25.30 | 1082 pts | ||||
50 Freestyle Men - Final C 16 ans et moins : 15-16 ans (Sunday 26 Mars 2017 - 18h11) | ||||||||||
1. | SCHUG Lilian | 2002 | FRA | SN METZ | 00:25.60 | 1062 pts | ||||
2. | REICHEL Alexandre | 2002 | FRA | MULHOUSE ON | 00:25.76 | 1051 pts | ||||
3. | ROUX Romain | 2001 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:25.82 | 1047 pts | ||||
4. | CARPENTIER Aymeric | 2001 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:26.24 | 1019 pts | ||||
5. | HUG-DREYFUS Tom | 2002 | FRA | MULHOUSE ON | 00:26.31 | 1014 pts | ||||
6. | GILBERT Mathias | 2001 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:26.52 | 1001 pts | ||||
7. | ECE Doga | 2002 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:26.61 | 995 pts | ||||
7. | POMMERETTE Hugo | 2001 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:26.61 | 995 pts | ||||
50 Freestyle Men - Prelims (Sunday 26 Mars 2017 - 11h33) | ||||||||||
1. | GROSJEAN Hugo | 1999 | FRA | MULHOUSE ON | 00:24.03 | 1171 pts | QFA | |||
2. | VAULON Jérémy | 1991 | FRA | SN METZ | 00:24.20 | 1159 pts | QFA | |||
3. | MOBAILLY Alexis | 1987 | FRA | CN DECIZE | 00:24.37 | 1147 pts | QFA | |||
4. | SYOUD Jaouad | 1999 | ALG | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:24.39 | 1145 pts | QFA | |||
5. | SCHMITT Emilien | 1994 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:24.43 | 1142 pts | QFA | |||
6. | ROUSSON Florian | 1996 | FRA | MONTCHANIN NATATION | 00:24.57 | 1133 pts | QFA | |||
7. | BAYRAC Thibault | 1991 | FRA | MULHOUSE ON | 00:24.63 | 1128 pts | QFA | |||
8. | ALLEMANDET Mathieu | 1998 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:24.75 | 1120 pts | QFA | |||
9. | BELLAHCEN Mohamed | 1998 | FRA | AUXERRE AQUATIC CLUB | 00:24.76 | 1119 pts | QFB | |||
10. | JUNKER Jonathan | 2000 | FRA | MULHOUSE ON | 00:24.77 | 1119 pts | QFB | |||
11. | SERAICHE Yacin | 1997 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:24.78 | 1118 pts | QFB | |||
12. | HEUGEL Florent | 1996 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:24.96 | 1106 pts | QFB | |||
13. | GOZZO Rémi | 1995 | FRA | SC THIONVILLE | 00:25.00 | 1103 pts | QFB | |||
14. | MATOKHNIUK Danylo | 1999 | UKR | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:25.01 | 1102 pts | QFB | |||
15. | ASSFELD Arthur | 1999 | FRA | US TOUL | 00:25.02 | 1101 pts | QFB | |||
16. | GIRARDET Mateo | 2001 | FRA | MULHOUSE ON | 00:25.03 | 1101 pts | QFB | |||
17. | PELAGATTI Kenzo | 1999 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:25.14 | 1093 pts | ||||
18. | LE BRAS Florian | 1994 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:25.15 | 1092 pts | ||||
19. | CARDOT Pierre | 2000 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:25.20 | 1089 pts | ||||
20. | GARLAND Gabin | 1999 | FRA | ASPTT NANCY | 00:25.22 | 1088 pts | ||||
21. | CAMELIN Corentin | 2000 | FRA | C.A.B LEDONIEN 39 | 00:25.36 | 1078 pts | ||||
22. | KOUMA Sébastien | 1997 | MLI | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:25.37 | 1077 pts | ||||
23. | ESTNER Baptiste | 1997 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:25.47 | 1071 pts | ||||
24. | JULIAN Matys | 1999 | FRA | ASPTT NANCY | 00:25.55 | 1065 pts | ||||
25. | WILHELM Léo | 2000 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:25.60 | 1062 pts | ||||
26. | BENNANI Saad | 1996 | MAR | MULHOUSE ON | 00:25.61 | 1061 pts | ||||
27. | LECHENE Manuarii | 2000 | FRA | ASPTT NANCY | 00:25.62 | 1060 pts | ||||
28. | SCHUG Lilian | 2002 | FRA | SN METZ | 00:25.71 | 1054 pts | QFC | |||
29. | LAGRANGE Grégory | 2000 | FRA | CN NEVERS | 00:25.76 | 1051 pts | ||||
30. | ARNOULD Adrien | 1999 | FRA | CN EPINAL | 00:25.77 | 1050 pts | ||||
31. | PAZDUR Maxence | 2000 | FRA | SC THIONVILLE | 00:25.80 | 1048 pts | ||||
32. | PICARD Anthony | 1999 | FRA | SC THIONVILLE | 00:25.84 | 1046 pts | ||||
33. | ROUX Romain | 2001 | FRA | ALLIANCE DIJON NATATION | 00:25.86 | 1044 pts | QFC | |||
34. | REICHEL Alexandre | 2002 | FRA | MULHOUSE ON | 00:25.87 | 1044 pts | QFC | |||
35. | KLEIN Axel | 2000 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:25.98 | 1036 pts | ||||
35. | WALTER Stéphane | 2000 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:25.98 | 1036 pts | ||||
37. | IONESCU Stefan | 2000 | FRA | SN HAGUENAU | 00:26.03 | 1033 pts | ||||
38. | HUG-DREYFUS Tom | 2002 | FRA | MULHOUSE ON | 00:26.08 | 1030 pts | QFC | |||
39. | WIRTZ Valentin | 1999 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:26.25 | 1018 pts | ||||
40. | GERMAIN Aymeric | 1999 | FRA | SN METZ | 00:26.33 | 1013 pts | ||||
41. | CARPENTIER Aymeric | 2001 | FRA | VAL DE GRAY NATATION | 00:26.34 | 1012 pts | QFC | |||
42. | GILBERT Mathias | 2001 | FRA | ALLIANCE NATATION BESANCON | 00:26.42 | 1007 pts | QFC | |||
43. | STOETZEL Steve | 1999 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:26.48 | 1003 pts | ||||
44. | ECE Doga | 2002 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:26.49 | 1003 pts | QFC | |||
45. | POMMERETTE Hugo | 2001 | FRA | DAUPHINS DE ST-LOUIS | 00:26.53 | 1000 pts | QFC | |||
46. | ZAROUAL Gabriel | 2001 | FRA | CN EPINAL | 00:26.54 | 999 pts | ||||
47. | SITTER David | 2001 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:26.59 | 996 pts | ||||
48. | TLIDJANE Mohamed | 2002 | FRA | A.S MONTBELIARD NATATION | 00:26.66 | 991 pts | ||||
49. | GEORGE Batiste | 1999 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:26.68 | 990 pts | ||||
50. | LEIPP Corentin | 2002 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:26.76 | 985 pts | ||||
51. | EUVRARD Alexandre | 2001 | FRA | CN CHALON-SUR-SAONE | 00:26.90 | 976 pts | ||||
52. | LETHUMIER Romain | 2001 | FRA | SENS NATATION | 00:26.92 | 974 pts | ||||
53. | DEPRET William | 2001 | FRA | SN METZ | 00:27.06 | 965 pts | ||||
54. | BRANDT Quentin | 2002 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:27.44 | 941 pts | ||||
55. | RANDRIANALY Lucas | 2001 | FRA | A.S.M BELFORT NATATION | 00:27.81 | 918 pts | ||||
--- | HORTER Nicolas | 1995 | FRA | MULHOUSE ON | DNS |
--- |