50 Freestyle Women - Prelims Jeunes 2004 : 13 ans (Saturday 1 April 2017 - 11h24) | ||||||||||
1. | ROCCHI Lena | 2004 | BEL | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:29.27 | 1000 pts | ||||
2. | LEONARDI Vanina | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:29.39 | 992 pts | ||||
3. | ROZE Aziliz | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:29.41 | 991 pts | ||||
4. | BEINSTEINER Chloé | 2004 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:29.65 | 975 pts | ||||
5. | BROISSAND Paola | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:29.92 | 957 pts | ||||
6. | MOURGUES Catelle | 2004 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:30.65 | 910 pts | ||||
7. | MERCIER Coraline | 2004 | FRA | POSEIDON AQUA CLUB MONTDIDIER | 00:30.79 | 901 pts | ||||
8. | VALENTIN Maéva | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:31.04 | 886 pts | ||||
9. | LIBOTTE Cassandre | 2004 | BEL | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:31.32 | 868 pts | ||||
10. | BERTON Claire | 2004 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:32.03 | 824 pts | ||||
11. | BOURGEOIS Océanne | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:32.18 | 815 pts | ||||
12. | SOURDET Lara | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:32.20 | 814 pts | ||||
13. | BRAHIM Sarah | 2004 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:32.75 | 781 pts | ||||
14. | SAULIN Léa | 2004 | FRA | CN BRUNOY-ESSONNE | 00:32.93 | 771 pts | ||||
15. | BENHASSINE Suzon | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:33.42 | 742 pts | ||||
16. | BURGER Emma | 2004 | FRA | SN METZ | 00:33.51 | 737 pts | ||||
17. | MICHAUT Elysa | 2004 | FRA | SNS EPERNAY | 00:33.64 | 730 pts | ||||
18. | SAINT SAENS Coline | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:33.95 | 712 pts | ||||
19. | MOUGENOT Clara | 2004 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:34.36 | 689 pts | ||||
20. | THEBAULT Justine | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:34.42 | 686 pts | ||||
21. | JUMEAUCOURT Irlande | 2004 | FRA | CN SÉZANNE | 00:35.43 | 631 pts | ||||
22. | MERCIER Marie-Lou | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:36.30 | 586 pts | ||||
23. | EL HABIB Myriam | 2004 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:36.40 | 581 pts | ||||
24. | SELINGER Noémie | 2004 | FRA | CN SÉZANNE | 00:36.60 | 570 pts | ||||
25. | BLAIN Perrine | 2004 | FRA | S.N DE MOSELLE ET MADON | 00:37.06 | 547 pts | ||||
26. | GOBILLOT Emma | 2004 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:38.22 | 492 pts | ||||
50 Freestyle Women - Prelims Jeunes 2005 : 12 ans (Saturday 1 April 2017 - 11h20) | ||||||||||
1. | SUQUET Emmie | 2005 | FRA | CN VOUZIERS | 00:29.81 | 965 pts | ||||
2. | HESSE Sarah | 2005 | FRA | SN METZ | 00:29.92 | 957 pts | ||||
3. | SANTANGELO Clémence | 2005 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:31.58 | 852 pts | ||||
4. | BEAUD Mathilde | 2005 | FRA | SN METZ | 00:33.76 | 723 pts | ||||
5. | DUTRIAUX Nais | 2005 | FRA | POSEIDON AQUA CLUB MONTDIDIER | 00:33.81 | 720 pts | ||||
6. | FRUCH Coline | 2005 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:33.92 | 714 pts | ||||
7. | HENDRICK Lena | 2005 | BEL | CHTHN | 00:33.95 | 712 pts | ||||
8. | ADAMSKI Lucie | 2005 | FRA | SN METZ | 00:34.28 | 694 pts | ||||
9. | HUET Lana | 2005 | FRA | SNS EPERNAY | 00:34.82 | 664 pts | ||||
10. | LAHANQUE Manon | 2005 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:35.05 | 651 pts | ||||
11. | POZZOLI Emie | 2005 | FRA | SN METZ | 00:35.18 | 644 pts | ||||
12. | GAVRAY Zoe | 2005 | BEL | CHTHN | 00:35.35 | 635 pts | ||||
13. | FRANCOIS Lou | 2005 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:35.38 | 634 pts | ||||
14. | OUDART Lorine | 2005 | FRA | CN VOUZIERS | 00:36.09 | 596 pts | ||||
15. | BEAUGET Caroline | 2005 | FRA | CLUB PORTES DE FRANCE NATATION | 00:36.28 | 587 pts | ||||
16. | BONHOMME Julie | 2005 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:37.47 | 527 pts | ||||
17. | DISCONTIGNY Aglae | 2005 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:39.15 | 449 pts | ||||
18. | AUGER Marie | 2005 | FRA | LES ORQUES CHAUMONT | 00:40.40 | 395 pts | ||||
19. | HADJALI Nelya | 2005 | FRA | LES ORQUES CHAUMONT | 00:45.26 | 217 pts | ||||
--- | KORKUT Emine | 2005 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | DNS dec |
--- | ||||
50 Freestyle Women - Prelims Jeunes 2006 : 11 ans (Saturday 1 April 2017 - 11h17) | ||||||||||
1. | MARQUE Lilou | 2006 | FRA | CN NEUFCHÂTEAU | 00:31.90 | 832 pts | ||||
2. | MOURGUES Soline | 2006 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:33.19 | 755 pts | ||||
3. | COUTELIER Marie | 2006 | FRA | CLUB PORTES DE FRANCE NATATION | 00:35.78 | 613 pts | ||||
4. | CHABOT Camille | 2006 | BEL | CHTHN | 00:36.79 | 561 pts | ||||
5. | LIM-SHUK Amandine-Olivia | 2006 | FRA | LES ORQUES CHAUMONT | 00:37.38 | 532 pts | ||||
6. | CAMPION Zoe | 2006 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:38.19 | 493 pts | ||||
7. | BODAS Vicky | 2006 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:38.80 | 465 pts | ||||
8. | ARNOUX Amandine | 2006 | FRA | BOIS-COLOMBES SPORT | 00:40.39 | 395 pts | ||||
9. | HEINRICH Romane | 2006 | FRA | SN METZ | 00:40.41 | 394 pts | ||||
10. | VIGNIER Justine | 2006 | FRA | CLUB PORTES DE FRANCE NATATION | 00:41.21 | 361 pts | ||||
11. | MERCIER Zoe | 2006 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:41.28 | 359 pts | ||||
12. | LONGUET Florine | 2006 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:45.55 | 208 pts | ||||
13. | LARDIN Alice | 2006 | FRA | LES ORQUES CHAUMONT | 00:48.02 | 140 pts | ||||
14. | FLAMARION Prune | 2006 | FRA | LES ORQUES CHAUMONT | 00:50.45 | 86 pts | ||||
15. | DIDIER Charlotte | 2006 | FRA | LES ORQUES CHAUMONT | 00:52.38 | 52 pts | ||||
50 Freestyle Women - Prelims Avenirs 2007 & après : 6-10 ans (Saturday 1 April 2017 - 11h12) | ||||||||||
1. | HENDRICK Line | 2007 | BEL | CHTHN | 00:34.50 | 681 pts | ||||
2. | LAHANQUE Mathilde | 2007 | FRA | NAUTIQUE ENTENTE CHÂLONS | 00:39.68 | 426 pts | ||||
3. | DELMONT Valentine | 2007 | FRA | BOIS-COLOMBES SPORT | 00:41.48 | 351 pts | ||||
4. | LETOR Claire | 2007 | BEL | STD DISON | 00:43.02 | 292 pts | ||||
5. | AMAYENE Maelle | 2007 | FRA | BOIS-COLOMBES SPORT | 00:43.78 | 266 pts | ||||
6. | GLUSZKOWSKI Maëlyne | 2008 | FRA | CO SAINT-DIZIER NATATION | 00:47.52 | 152 pts | ||||
7. | ABRAHAM Paloma | 2008 | FRA | CLUB PORTES DE FRANCE NATATION | 00:51.60 | 65 pts |