50 Backstroke Women - Prelims (Sunday 14 May 2017 - 09h13) | ||||||||||
1. | ESTEVE Charlotte | 2004 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:32.43 | 1054 pts | ||||
2. | THEILMANN Oria | 2004 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:33.64 | 991 pts | ||||
3. | GELIG Lisa | 2004 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:34.40 | 952 pts | ||||
4. | HASAPIS Tea | 2004 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:35.74 | 885 pts | ||||
5. | GLESSER Capucine | 2004 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:36.02 | 871 pts | ||||
6. | GOETZ Ilona | 2004 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:36.07 | 869 pts | ||||
7. | GOSSET Perrine | 2005 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:37.39 | 806 pts | ||||
8. | KAHWACH Roumayssa | 2005 | FRA | TEAM STRASBOURG SNS-ASPTT-PCS | 00:39.22 | 723 pts | ||||
9. | SCANDELLA Claire | 2005 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:39.27 | 721 pts | ||||
10. | ZOUITANE Narjis | 2006 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:40.23 | 679 pts | ||||
11. | BAUMHAUER Elisa | 2006 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:41.45 | 628 pts | ||||
12. | REEBER Audrey | 2005 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:41.91 | 610 pts | ||||
13. | GILIBERT Cléa | 2004 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:42.85 | 572 pts | ||||
14. | LEITAO Zoe | 2006 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:43.17 | 560 pts | ||||
15. | ERBS Léna | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:43.29 | 555 pts | ||||
16. | OESTERLE Chloé | 2006 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:43.86 | 533 pts | ||||
17. | WIRTH Eva | 2005 | FRA | SN HAGUENAU | 00:44.28 | 517 pts | ||||
18. | WINTZ Julie | 2006 | FRA | DAUPHINS OBERNAI | 00:45.14 | 486 pts | ||||
19. | MONDET Emma | 2006 | FRA | AC MOLSHEIM MUTZIG | 00:45.23 | 482 pts | ||||
20. | MELLAH Maeva | 2005 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:45.36 | 478 pts | ||||
21. | KAIBER Luana | 2006 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:45.83 | 461 pts | ||||
22. | FAIVRE Lysa | 2006 | FRA | SN HAGUENAU | 00:46.30 | 445 pts | ||||
23. | RAFIDISON Irinasoa | 2005 | FRA | CN OSTWALD | 00:46.50 | 438 pts | ||||
24. | CULMINIQUE Tara | 2004 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:46.77 | 429 pts | ||||
25. | SUSS Claire | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:47.41 | 407 pts | ||||
26. | FONBONNE Léane | 2005 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:47.82 | 394 pts | ||||
27. | LAIGLE Manon | 2005 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:48.65 | 367 pts | ||||
28. | BECKER Camille | 2006 | FRA | VAGUE BETSCHDORF | 00:48.76 | 364 pts | ||||
29. | GAU Jacqueline | 2006 | FRA | CN OSTWALD | 00:49.61 | 338 pts | ||||
30. | OUMAR-CARL Inès | 2006 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:49.89 | 329 pts | ||||
31. | KIEFFER Eva | 2006 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:50.12 | 322 pts | ||||
32. | KNOCHEL Lou | 2005 | FRA | NATATION HOCHFELDEN | 00:51.20 | 291 pts | ||||
33. | BENAHMED Kamilia | 2004 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 00:52.11 | 266 pts | ||||
34. | BILDSTEIN Elsa | 2006 | FRA | ERSTEIN AQUATIC CLUB | 00:52.80 | 248 pts | ||||
35. | ROOS Lilas | 2006 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | 00:56.68 | 158 pts | ||||
36. | CURSON PELEGRIN Mély | 2005 | FRA | CN LINGOLSHEIM | 01:02.11 | 66 pts | ||||
--- | LUDWIG Dana | 2004 | FRA | LÉO-L. SCHILTIGHEIM-BISCHHEIM | DNS dec |
--- | ||||
--- | BOY Manon | 2006 | FRA | CN LINGOLSHEIM | DNS |
--- |