50 Freestyle Men - Prelims (Saturday 25 November 2017 - 17h00) | ||||||||||
1. | GOZZO Rémi | 1995 | FRA | SC THIONVILLE | 00:24.01 | 1172 pts | ||||
2. | SCHUG Lilian | 2002 | FRA | SN METZ | 00:24.23 | 1156 pts | ||||
3. | BECELLA Lucas | 1997 | FRA | SC THIONVILLE | 00:24.64 | 1128 pts | ||||
4. | BROGGIO Joël | 1989 | FRA | SC THIONVILLE | 00:24.90 | 1110 pts | ||||
5. | PAZDUR Maxence | 2000 | FRA | SC THIONVILLE | 00:25.00 | 1103 pts | ||||
6. | BURKEL Victor | 2000 | FRA | SN METZ | 00:25.04 | 1100 pts | ||||
7. | MICHEL Alex | 1999 | FRA | SC THIONVILLE | 00:25.24 | 1086 pts | ||||
8. | GOYEAUD Théo | 2000 | FRA | SN METZ | 00:25.44 | 1073 pts | ||||
9. | GERMAIN Aymeric | 1999 | FRA | SN METZ | 00:25.56 | 1065 pts | ||||
9. | JACOMELLI Mattéo | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:25.56 | 1065 pts | ||||
11. | VALLEE Theo | 2000 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:25.62 | 1060 pts | ||||
12. | BERTON Rémi | 2000 | FRA | SN METZ | 00:25.66 | 1058 pts | ||||
13. | JACQUOT Raphael | 1998 | FRA | ASPTT NANCY | 00:25.71 | 1054 pts | ||||
14. | WIRTZ Valentin | 1999 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:25.78 | 1050 pts | ||||
15. | NOEL Arthur | 1999 | FRA | SN METZ | 00:25.92 | 1040 pts | ||||
16. | BIDAUX Louis | 1999 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:25.94 | 1039 pts | ||||
17. | DEPRET William | 2001 | FRA | SN METZ | 00:25.96 | 1038 pts | ||||
18. | ZAROUAL Gabriel | 2001 | FRA | CN EPINAL | 00:26.06 | 1031 pts | ||||
19. | STENGEL Leo | 2002 | FRA | FORBACH AGGLOMÉRATION NATATION | 00:26.13 | 1026 pts | ||||
20. | GRONDIN Florent | 2001 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:26.17 | 1024 pts | ||||
21. | LEVACIC Guillaume | 1995 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:26.24 | 1019 pts | ||||
22. | LEVACIC Romain | 1998 | FRA | HOMECOURT JOEUF NATATION | 00:26.25 | 1018 pts | ||||
23. | HAUCK Martin | 2001 | FRA | SN METZ | 00:26.27 | 1017 pts | ||||
24. | BORNEQUE Julien | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:26.30 | 1015 pts | ||||
25. | MORHAIN Brice | 2000 | FRA | SC THIONVILLE | 00:26.35 | 1012 pts | ||||
26. | NASTASI Joseph | 2001 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:26.49 | 1003 pts | ||||
27. | MOITRIER Julien | 2001 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:26.51 | 1001 pts | ||||
28. | SCHWARTZ Thibault | 2001 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:26.55 | 999 pts | ||||
29. | BIRKER Romain | 2001 | FRA | ASPTT NANCY | 00:26.57 | 997 pts | ||||
30. | LOPEZ Hugo | 2001 | FRA | CN EPINAL | 00:26.60 | 995 pts | ||||
31. | FRANKE Nicolas | 2001 | FRA | SC THIONVILLE | 00:26.61 | 995 pts | ||||
32. | RODRIGUES Paul | 2001 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:26.74 | 986 pts | ||||
32. | OZCAN Cenk | 2002 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:26.74 | 986 pts | ||||
34. | LERECH Thomas | 2003 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:26.76 | 985 pts | ||||
35. | BRANDT Quentin | 2002 | FRA | VILLERUPT NATATION | 00:26.87 | 978 pts | ||||
35. | SCHUMAKER Pierre-Jean | 1999 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:26.87 | 978 pts | ||||
37. | BIDAUX Jules | 2003 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:26.91 | 975 pts | ||||
38. | WALDECK Tom | 2001 | FRA | ASPTT NANCY | 00:27.08 | 964 pts | ||||
39. | MESEMBOURG Auguste | 2003 | FRA | SN METZ | 00:27.25 | 953 pts | ||||
40. | KAISER Vincent | 2003 | FRA | SN METZ | 00:27.29 | 951 pts | ||||
41. | AKIFI Naïl | 2002 | FRA | CN SARREGUEMINES | 00:27.30 | 950 pts | ||||
41. | KAUFFMANN David | 2003 | FRA | SC THIONVILLE | 00:27.30 | 950 pts | ||||
43. | NOTAR Florian | 1999 | FRA | NAT'ARSOISE | 00:27.36 | 946 pts | ||||
44. | MARCHER Lucas | 2002 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:27.43 | 942 pts | ||||
45. | BURKEL Emilien | 1999 | FRA | CN COMMERCY | 00:27.45 | 940 pts | ||||
46. | MARBAIS Julian | 2002 | FRA | TCN CHAMPIGNEULLES | 00:27.46 | 940 pts | ||||
47. | VICINI Quentin | 2001 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:27.50 | 937 pts | ||||
48. | MULLER Robin | 1997 | FRA | CN COMMERCY | 00:27.58 | 932 pts | ||||
49. | DURESSE Cédric | 2001 | FRA | SARREBOURG NATATION | 00:27.61 | 930 pts | ||||
50. | ALEXANDRE Theo | 2003 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:27.64 | 928 pts | ||||
51. | GILLET Baptiste | 2000 | FRA | USB LONGWY NATATION | 00:27.72 | 923 pts | ||||
52. | CHARBONNIER Damien | 2002 | FRA | SN METZ | 00:27.74 | 922 pts | ||||
53. | DAM Lucas | 2000 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:27.75 | 921 pts | ||||
54. | WEBER Ludovic | 2000 | FRA | CO SARRALBE | 00:27.76 | 921 pts | ||||
55. | SOULAT Nicolas | 2002 | FRA | ASPTT NANCY | 00:27.77 | 920 pts | ||||
56. | BIHL Cédric | 2000 | FRA | CO SARRALBE | 00:27.86 | 915 pts | ||||
57. | REIN Anthony | 2003 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:27.87 | 914 pts | ||||
58. | DAVIES Gareth | 2001 | GBR | CA RAMBERVILLERS | 00:27.90 | 912 pts | ||||
59. | KINTZ Christopher | 2003 | FRA | ES THAON | 00:28.05 | 903 pts | ||||
60. | LEGRANDJACQUES Renan | 2002 | FRA | SA VERDUN | 00:28.08 | 901 pts | ||||
61. | LAURENT Charly | 2003 | FRA | C.N SAINT-DIE-DES-VOSGES | 00:28.16 | 896 pts | ||||
62. | VELTIN Francois-Xavier | 2001 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:28.35 | 884 pts | ||||
63. | LEBON Alex | 2001 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:28.37 | 883 pts | ||||
64. | SIATKA Jimmy | 2000 | FRA | CN COMMERCY | 00:28.53 | 873 pts | ||||
65. | GRÜN Axel | 2003 | FRA | SC THIONVILLE | 00:28.58 | 870 pts | ||||
66. | AUSWEGER Victor | 2003 | FRA | CO SARRALBE | 00:29.00 | 844 pts | ||||
66. | WAGNER Maxence | 2003 | FRA | SC LANEUVEVILLE | 00:29.00 | 844 pts | ||||
68. | SPICK Mathias | 2003 | FRA | CN VAL DE FENSCH SERÉMANGE | 00:29.08 | 840 pts | ||||
69. | MAGNIER Jimmy | 2002 | FRA | ASPTT NANCY | 00:29.78 | 798 pts | ||||
70. | CORNET Mathis | 2003 | FRA | PIRANHAS MUSSIPONTAINS | 00:29.79 | 797 pts | ||||
71. | MOUGENET Nathan | 2002 | FRA | GRAND NANCY AQUATIQUE CLUB | 00:30.42 | 761 pts | ||||
--- | BUDYNSKI Nicolas | 1993 | FRA | NC DU TERRITOIRE DE LUNEVILLE A BACCARAT | DNS dec |
--- |